Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

avatar
Anonymný
Anonymný
08112020
Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) (dôchodok) Time_m15

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/11/time-management-ovc-obdobia-volneho.html
Share this post on:reddit

Komentáre

avatar
Čo je dôchodok!?

Je to kúpené aktívum, ktoré generuje pasívny príjem. Ľudia pracujú pre teba! Je to odmena za celoživotnú fyzickú a psychickú prácu. Dôchodok znamená fyzickú a psychickú vyčerpanosť človeka.

Sú to zaslúžene peniaze od druhých, pracujúcich ľudí. Čo vyšleš do vesmíru, to sa ti (mnoho)násobne vráti. Tak praví zákon rezonancie!

Tvojou prácou, tak ostávajú len domáce úlohy vo forme komunikácie, spolupráce so všetkými možnými ríšami. Prijímaš, odovzdávaš, (pre)žívaš informácie. Okolitý svet, vesmír liečiš, (u)zdravuješ, učíš a vzdelávaš!

Tvojim poslaním na dôchodku sú domáce úlohy vo forme učenia, študovania a vzdelávania seba a druhých, ktorý ešte (ne)prešli na druhú stranu. Na dôchodkovú stranu. Ísť do dôchodku mladý a bohatý! Do Nirvány so zotrvaním na zemi, čo znamená Bytie, ako existencia a život.
Scarlett
aky defekt, neblázni Very Happy si myslíš ze si jediny , čo sa nevie občas nakopnút? vieš kolko zdravych ludí potrebuje pomoc, podporu, motiváciu  od inych. lebo sami by nezvládli, nezačali , nedotiahli do konca... a nie kazdy inklinuje k jazykom [ to bol len moj návrh, prósim neber to ze ta do niecoho tlacím]
avatar
Uvedomujem si tento defekt, popracujem na ňom
Scarlett
Duši, okrem toho ze ovladat iny jazyk je uzitočné. pre teba by to bolo praktické. neskor by si mohol z domu robit preklady textov a pekne si tym privyrobit ( a to je úplne fuck či by si mal prizvuk) na papiery to nikto nepočuje Smile))))
avatar
Scarlett napísal:Duško , uz som ti písala na Dfko. čo povieš, neinklinuješ k cudzím jazykom? Very Happy

Chystám sa naňho večnosť a dajako ne a ne sa pustiť do prvej lekcie
Scarlett
Duško nechce somnou komunikovat , dobre Smile)))) 

ale tak mi k tvojemu topicu napadlo . mozno by si si rád potrenoval mozog ( tym vylepšil svoju pamät, nové nervové prepojenia ... ) https://www.researchgate.net/publication/326379704_Long-term_brain_effects_of_N-back_training_an_fMRI_study
Scarlett
Dušan, nerozumiem. si smeroval mne?
avatar
Je to ťažké. Začiatky sú ťažké. Ale potom to ide ako po masle.
Scarlett
Duško , uz som ti písala na Dfko. čo povieš, neinklinuješ k cudzím jazykom? Very Happy
avatar
A mám tu ďalšiu zmenu a to hneď ráno. Presunul Som pranajámu a tréning mozgu na večierku nakoľko Som ju robil s nechuťou. Ďalej Som si upravil časy jak doobeda tak aj poobede. Takto budem mať na rozvíjanie inteligencie viacej času. Sľubujem si od toho veľa, nakoľko mozog je najviac aktívny v rozmedzí medzi 10:00hod a 14:00hod.

Želám a prajem vám veľa voľného času na seba a (seba)rozvíjanie. S pozdravom Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/01/time-management-ovc-obdobia-volneho.html
avatar
Ahoj

Ozývam sa opäť z menšou zmenou v TM. Jelikož sa nachádzame v dobe obmedzených aj športových činností a aktivít, tak Som si pridal zopár nových "návykov" aktivít.

Avšak plány a ciele sú na to, aby sa napĺňali a plnili, sú aj na to aby sa upravovali a menili. (Ne)dá sa fakčiť na pravidelnom pláne, či ciele non stop deň a noc. Plány sú na to, aby sa menili a upravovali a hlavne aby zapadali do TM.

Pridal Som tak do piatkového dňa športové pohybové činnosti, aktivity, ktoré by mali zdokonolovať inteligenciu tú pohybovú, fyzickú. Ide teda o (seba)zdokolovanie. Tento TM mám zavedený už nejakú tú dobu a účelom, alebo zmyslom je, aby Som (ne)bol uväznení psychickom hovne. Čo znamená nič (ne)robenie, vylihovanie, pozeranie TV a hlavne vŕtať sa do (ne)konečna v psychickom hovne.

Takto mi TM dopomáha sa vyhnúť tomuto psychickému hovnu "halúznym myšlienkam", a vždy ma nasmeruje na nejakú tú činnosť. Dale Carnegie doporučuje v jednom z jeho zásad a to, "Ako zliklidovať svoje starosti skorej, než tieto starosti zliklidujú vás, a to zásadou č.1 - Zamaestnajte sa niečím. Činorodosť je jeden z najlepších liekov proti nervovému zrúteniu", v mojom prípade, proti psychóze.

Možno sa vám zdá, že moje príspevky o TM sú až moc povrchné, ale slúžia najmä tím, ktorý by radi niečo urobili so sebov a voľným časom. A tento TM by mal byť akýmsi vodítokom, šablónou ako na to.

Spozdravom Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/12/time-management-ovc-obdobia-volneho_28.html
avatar
Ahoj
Tak opäť sa hlásim v TM. Čo je nové? Jelikož nám pribúdajú pohybové, spoločenské obmedzenia, kvôli "korona vírus", mi pribudli pohybové aktivity. Tak napríklad na každý druhý deň Som si zvolil (seba)zdokolovanie tela.

Pribudla samovýkuka, trénig, či terapia s karate, tanca a posilňovna. Totiž je za potreby striedať, vyvažovať rozvíjanie inteligencie hlava interakcia telo. Ak bude možné dám sa aj na bycikel, či beh.

Tento TM je názornou ukážkou toho, ako využiť svoj voľný čas a rozvíjať sa. Ak milí čitatelia sa nachádzate v období voľného času, ktorého je (ne)úrekom veľa, tak tento môj TM, môže byť pre vás inšpiráciou a motiváciou, ako si zostaviť vlastný.

Ale (ne)odradzujte sa od (ne)ho, keď vám eGo, myseľ (ne)dovolí sa podľa neho riadiť a ovládať. To je normálne. Niekedy potrebuje aj nič (ne)robiť, len tak byť, robiť relax. Budete (ne)ustále TM prerábať a upravovať. To je tiež normálne.

Plány a ciele majú tendenciu byť (ne)ustále upravované a pozmenené. Tak sa pripravte aj na to, že si svoj TM budete upravovať pravidelne. eGo a myseľ (ne)majú radi pravideľnosť, (ne)majú radi staré a známe veci. Radi objavujú nové a neznáme veci.

Upravovanie TM, by malo po zvačša pozostávať s premiestnenia časov a aktivít, navzájom ich poprehadzovať, či pridať (ne)jakú novú aktivitu, koníček, hobby.

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) (dôchodok) Time_m24

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) (dôchodok) Time_m25

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) (dôchodok) Time_m26

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) (dôchodok) Time_m27


https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/12/time-management-ovc-obdobia-volneho.html
avatar
Žiadalo si to menšie úpravy. Rozvíjanie inteligencie, tak rozdelené na dve časti:

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) (dôchodok) Time_m20

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) (dôchodok) Time_m19

Time management ™️ (OVČ - obdobia voľného času) (dôchodok) Time_m21

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/11/time-management-ovc-obdobia-volneho_12.html
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.