Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

avatar
Anonymný
Anonymný
28012021
https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/01/organizer-1.html
Share this post on:redditgoogle

Komentáre

avatar
20/7/2022, 11:52Anonymný
https://docs.google.com/document/d/1QLM-RvItGZgClJgZweM2M8ESTjIfH5-chOFkJzfKzeY/edit?usp=sharing

Trošku Som sa pohral s časmi. Niektoré veci v organizéri boli presunuté, iné nové a staré zahodené.

Tak napríklad už dlhšiu dobu flákam telo pohybom a najmä vychádzky a prechádzky. Pribudla záhrada a altánok. Ďalej, ako tak študujem kurzy, asi tak na 25% v týždni. Pravidelne si za to čítam a hrám hry, ktoré nahrávam na youtube.

Ubudlo meditovanie a kontemplovanie (v sede na 30min/denne), čo Som zhodnotil ako, už (ne)potrebné.

Čo sa týka rutiny a spoločnosti, tak to prvé ako tak, ale je a to druhé, čo poviem, najradšej Som sám o samote!

Aký má zmysel tento organizér!?
Ide o to, aby bol človek po celý deň zamestnaný nejakou tou psychickou a fyzickou činnosťou, potrebou, čo prispieva na vitalite a na zdravom životnom štýle. Aby bola radosť zo žitia a Bytia!

Neviem si seba predstaviť, že by Som po celý ten deň nič (ne)robil, len lehnil ako tá lahnutá oživlá mŕtvola (zombie) s ovládačom od telky v ruke! Táto pasívna činnosť je umieranie za živa!
avatar
19/6/2022, 10:08Anonymný
Ahoj

Píšem, bo Som zo svojho organizéra vyhodil raňajšie polhodinové a večernajšie polhodinové meditovanie a kontemplovanie. Už to (ne)potrebujem!

Čo mi to dalo? V prvom rade išlo o presmerovanie mysle, ako takých myšlienok smerom od chorých a (ne)čistých. 16 rokov Som sa vŕtal a šprtal v psychickom hovne, kde Som (ne)ustále bojoval o svoj názorový myšlienkový systém. 

Tento boj dosť často (ne)poznal víťaza ani porazeného, preto potom tento boj sa javil ako (ne)zmyselný a (ne)konečný. A keď došlo k jeho naplneniu, zo desať krát Som navštevoval nemocnicu.

Čítaním knižôk a praktikovanie ezoteriky a duchovna sa mi podarilo transformovať a transcendovať myseľ na čistoty. To znamená, že moja myseľ sa zaoberá po zvačša dňa (filo)zofiou a duchovnom, či (psycho)lógiou a duševnom.

Sedavé polhodinové meditovanie a kontemplovanie sa tak stalo už nikoľko týždňou, mesiacov minulosťou. Už to (ne)potrebujem!. Keď tak, tak v stoji, v ľahu, alebo pri chôdzi, behu, jazde, plávaní, lietaní, teda pri bežných činnostiach a potrebách si podýcham prítomný oKamih.

Toto ukotvenie v prítomnom oKamihu mi postačuje úplne. Síce sa ukotvím na pár sekúnd, ale je to dostačujúce. 

A tým to pádom Som uzavrel kapitolu študovania ezoteriky a duchovna. Momentálne pracujem na biznise a manažmente, ako penize a zisk, financie a investovanie.

Popri tom si čítam aj humanitné a spoločenské vedy, motivaciu a (seba)rozvoj, zdravie a životný štýl, história, životopisy a reportáže, hobby....
avatar
19/3/2022, 17:00Anonymný
Ako dodržiavať termíny

Mnohím znás sa stalo, že sme si v organizéri náplánovali určitý termín a aj sme ho dlhší čas praktikovali. Ale po nejakej tej dobe prišla kríza - bod zlomu. Tesne pred termínom sa nám vyjaví (ne)čistá myšlienka, (ne)čistá predstava... o tomto termíne, ktorá ovládne našu chuť do činnosti, ovládne naše pocity. A my tak sa tak prikloníme na stranu odmietnutia tohto termínu.

Ide pri tom o (ne)čistú dušu našu, ktorá je odporcom tejto činnosti. (Ne)čistotami mám na mysli (ne)správny duchovný postoj, (ne)správne myslenie...

Postačí iba sa zamyslieť a (o)čistitť túto dušu našu, (o)čistiť (ne)správny duchovný postoj, (o)čistiť (ne)správné myslenie...

Dosiahneme to tým, že tú myšlienku, predstavu v duchu (pre)robíme a to (od)automatikou, či metódou strihania.

(Od)automatokou mám na mysli v pivnici, či dieľni (pod)vedomia - upratovanie, prerábanie, vyrábanie, čistenie, vylepšovanie..., kupovanie nových a zahadzovanie starých myšlienok, predstáv... Jednoducho tú myšlienku, predstavu transformujeme a transcendujeme, nastavíme opať nový program (auto)matiky.

Metódou strihania mám na mysli predstaviť si (ne)čistú myšlienku a (ne)čistú predstavu o tomto termíne na plátne v divadle. Pýtať sa seba a odpovedať, čo ma odrádza od tejto činnosti?...
Premeniť toto plátno na čierno biely negatív a (roz)trihať ho na šedú kašu. Potom následne z tejto šedej kaše vytvoriť nový film taký, aky by mal byť podľa mojich myšlienok a predstav. Klásť si otázky a odpovede. Čo ma motivuje k tejto činnosti? Čo ma inšpiruje? Akú odmenu si dám za splnenie tohto cieľa? Čo z toho budem mať? Aký zmyseľ má táto činnosť? Čo ňou chcem dosiahnuť?...

Hlavné je klásť si otázky a čakať na odpovede z (pod)vedomia alebo vyššej sféry ako vyššie ja, univerzálne centrum, univerzálná (pra)sila, Boh... Odpoveď dostanete vždy.

Čiže ide o to (roz)poznať negatívum a transformovať ho a transformovať na pozitívum. Veď na čo máme založený organizér? No na to, lebo chceme danú činnosť... robiť, vykonávať! Sami sme si ju naplánovali a stojíme si za ňou. 

Život je dobrý tréning, dobrá hra na nelipnutie (ne)čistôt. Ak podľahneme (ne)čistotám, je treba začať tieto (ne)čistoty čistiť. Musíme si neustále pripomínať, kto sme, lebo eGo a jeho emočné telo bolesti majú tendenciu špiniť naše vedomie. Ak (ne)čistotu včas spozorujeme, a seba spozorujeme ako (seba)uvedomenie, máme vyhrané, pretože nastane proces, kolobeh (o)čisťovania, ktorý (ne)pozná konca.
avatar
16/10/2021, 19:46Anonymný
Organizér ™️ Edited20
avatar
3/10/2021, 11:45Anonymný
Jelikož si v poslednej dobe potrpím na dlhšší spánok, mi z organizéru vypadli raňajky a doobedňajšie čítanie

Organizér ™️ Edited14

Organizér ™️ Edited13
avatar
1/6/2021, 07:26Anonymný
Organizér ™ 6.


Ahoj

Ozývam sa opäť, nakoľko mám katastrofálné rána a trvá mi celé doobedie, kým sa preberiem. Za to môžu (anti)psychotiká, ktoré beriem večer. Na základe odporu a nechute vykonávať hneď z rána ranajšie a tréningové rituály, tak Som ich časovo posunul. 

Presunul Som tak tréningové rituály pred obed a po ňom obednajšie rituály. Uvidím aký zápal, akú vôlu budem na ne mať!

Želám a prajem veľa voľného času a veľa zdravíčka. S pozdravom:

Dušan

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/06/organizer-6.html
avatar
8/5/2021, 08:14Anonymný
Organizér ™ 5.


Ahoj


Tak sa po pár dňoch od zverejnenia upraveného organizéra hlásim opäť. Ide totiž o to, že eGo si pýta naspäť zmeny, ktoré Som učinil. Ide o (celo)týždenný raňajší rituál, ktorý mi tak liezol na nervy. eGo (ne)vie čo chce. Najprv trpí a odmieta sa ho konať a o pár dňoch sa chce k nemu vrátiť.


Tak Som upravil dýchanie prany na UT - ŠT - SO a meditáciu vhľadu na PO - ST - PI - NE. Tréningový rituál Som tak prispôsobil hneď za raňajší rituál. A aby Som (ne)zabudol, nastavil Som si iba jeden (pol)hodinový budíček.


Želám a prajem vám veľa času na seba a rodinu. S pozdravom:


Dušan

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/05/organizer-5.html
avatar
5/5/2021, 19:07Anonymný
Organizér ™ 4.


Ahoj
Tak sa opäť ozývam z premenovaného time manažmentu (obdobia voľného času) na organizér. Musel Som urobiť malú zmenu a to konkrétne v (seba)zdokonalovaní sa pohybom. Totiž na večer sa mi akosy pred prechádzkou (ne)chcelo robiť tieto aktivity a tak Som ich presunul na ráno hneď po práci za NB.

Rozhodol Som sa, že by sa patrilo na úvod týchto činnosti (ne)zaťažovať sa nimi a preto Som si na tieto úkony určil polhodinu/deň. Ako to pôjde uvidí čas. Takto Som sa odbremenil krátko pred večerou.

Sľubujem si od tohto veľa, nakoľko Som zastáncom papučovej kultúry bez vylihovania pred TV s ovládačom v ruke. Jelikož sI uvedomujem svoju chorobu, (ne)pripúšťam si poľavenie v zamestnaní tela a hlavy, fyziky a psychiky.

Mám zavedené rôzne terapie kvoli (schizo)systému, ktorý Som vytesnil, pozabudol do nevedomia, kde je pod kontrolou vedomia. Uvedomujem si toto vytesnenie, ale (ne)dovolujem mu svojimi aktivitami ovplyvňovať moje vedomie, môj život. Preto potom tento oraganizér, aby moja mysel bola zameraná na konkrétene činnosti, úkony, aktivity.

(Ne)dovolujem jej tak aby sa myseľ začala kvoli (schizo)systému rozpadať. Najlepšou liečiteľkou mysle je (kniho)terapia a (audio)terapia. Tam sa myšlienky zaoberajú a smerujú úplne inačím smerom ako patologicky.

Želám a prajem vám veľa zdaru v (seba)rozvíjaní sa a v (seba)zdokonalovaní sa a veľa voľného času! S pozdravom:

Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/05/organizer-4.html
avatar
25/4/2021, 11:23Anonymný
Organizér ™ 3.


Tak a mám tu ďalšie mini opravy. Meditovanie a dýchanie prány Som tak obmedzil iba na výkend, bo už bolo toho dosť a (ne)rád Som túto činnosť vykonával ako eGo a ako Bytie Som sa do tejto činnosti nútil. Tak Som usúdil, že mi postačí výkend. Sedavé meditovanie a dýchanie prány treba robiť s láskou a úsmevom.
Ďalej čo Som pomenil sú kurzy a videoprednášky, ktoré vykonávam vždy PO-ST-PI. Čítanie kníh tak vyšlo na UT a ST a poprípadne cez večerný voľný čas.

Prišil Som si novinku a to hranie a náhrávanie na yuotube hier. Mám tak na ne 6,5hod na sobotu. Ináč organizér, či time managment šlape v pohode. Som tak po celý deň zamestnaný týmato činnosťami, že psychózy niet a keď dôjde ku kontemplovaniu, tak je to väčšinou o tom, o čom mám vedomosti, skúsenosti, zážitky.

Mám na mysli, že šírenie psychóz ("hystérií strachu"), ktoré sú na pozadí vytesnené, zabudnuté alebo potlačené, (ne)majú vo vedomý priestor. Táto ("(ne)vedomá psyché") sa už (ne)vie dostať do vedomia, nakoľko v ňom je môj bohatý psychický obsah vedomia.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/04/organizer-3.html
avatar
6/3/2021, 18:02Anonymný
Ahoj

Tak a je to tu! Po nejakej tej dobe opäť upravujem organizér, nakoľko eGo je nadopované ďalšími liekmi, čoho následkom sú únavy a nič nerobenie, nechuť do činnosti. Totiž Som bol u špecialistoch po troch rokoch na kontrole a vyfasoval Som tak 4 lieky, kde v pondelok to zavŕšim troma ďalšími. Bližšie v budúcej prítomnosti v téme do-súčasný stav ochorenia.

Do kopy by Som sa mal kŕmiť zo desatimi liekmi. Už teraz pociťujem menšie stavy ako črevné blbosti, či únavy a nechuť do činnosti. Ale Dušan je bojovník a vie si vždy poradiť. Vie, že plány a ciele sa musia občas meniť, upravovať.

Teraz Som pomenil položku (seba)zdokonalovanie sa pohybom na večernú seansu. Sú to tak hodiny bojového umenia, tanca, šípok, šachov a posilňovne.

Želám a prajem veľa optimizmu, realizmu a pozitivizmu v zostavovaní a naplňovaní vášho voľného času. S pozdravom:
Dušan

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/03/organizer-2.html
Scarlett
pekny blog Smile

Fotón Súhlasí

Sponsored content
Similar topics
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.