Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Prečo ľudia túžia po spáse?

10/3/2021, 04:03
Spása je podľa mňa stav, keď sa človek dostane po smrti do neba. Alebo spása je vstupenka do neba.

Humanisti.sk
Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

10/3/2021, 04:04
V diskusiách sa často kresťania vyjadrujú, že kresťanmi sú kvôli spáse. Nevedia si predstaviť život bez spásy. Alebo nechcú žiť s vedomím, že spásy niet. Spásu považujú za nutnosť, za čosi dôležitejšie než samotný život.

Prečo je pre niektorých ľudí dôležité veriť, že smrťou život nekončí? Prečo túžia po večnom živote? Prečo túžia po tom, aby sa po smrti dostali do neba? Nebo je v predstavách veriacich akousi oázou pokoja, mieru, blahobytu, blaženosti, pocitu nesmierneho šťastia.

Téma nesmrteľnosti je (zdá sa) odveká. Už Gilgameš túžil po nesmrteľnosti.
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

10/3/2021, 10:17
Keď človek ktorý má rakovinu sa dozvie, že existuje liek na rakovinu, bude prirodzene po ňom túžiť.

Väčšina ľudí keď sa dozvie, že napr. v Lídli rozdávajú poukazy na dovolenku v Chorvátsku, pôjdu tam a budú to chcieť.

Málokto túži po veciach o ktorých vie, že je nereálne ich získať. Napr. po dovolenke na planéte Kepler-452b.-Tým dupľom nikto netúži po veciach, ktoré neexistujú.
Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

11/3/2021, 13:27
Fotón: Keď človek ktorý má rakovinu sa dozvie, že existuje liek na rakovinu, bude prirodzene po ňom túžiť.

A čo ak je to naopak? Najprv je človek ideologicky zdravý, čistý, tabula rasa. Potom príde niekto, a nakazí ho rakovinou (náboženskou ideológiou). Správne je, že nikto z racionalistov netúži mať rakovinu.
Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

11/3/2021, 13:29
Fotón: Tým dupľom nikto netúži po veciach, ktoré neexistujú.

Preto nie som nábožný, lebo je fatamorgána túžiť po veciach, ktoré neexistujú.
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

11/3/2021, 16:53
Ja zas túžim po nich preto, že existujú

Pavol Súhlasí

Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

11/3/2021, 16:55
Ja zas túzim aby si mal 100% .

Pavol Súhlasí

Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

11/3/2021, 17:57
Fotón: Ja zas túžim po nich preto, že existujú.

Existujú len ľudia, ktorí po nich túžia.

Pavol and Scarlett Nesúhlasí

Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

11/3/2021, 20:52
Lemmy napísal:Existujú len ľudia, ktorí po nich túžia.

Tie veci existujú.
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

11/3/2021, 20:53
Lemmy napísal:A čo ak je to naopak? Najprv je človek ideologicky zdravý, čistý, tabula rasa. Potom príde niekto, a nakazí ho rakovinou (náboženskou ideológiou). Správne je, že nikto z racionalistov netúži mať rakovinu.

Ľudia sú rakovinou skazenosti už nakazení.
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

11/3/2021, 21:40
teraz prehánate obaja.....

Lemmy Súhlasí

Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

13/3/2021, 11:14
Tomáš, ja nemám ako si niečo myslieť o tej existencii niečoho, čo samotní teisti nedokázali, nijako. Ale napríklad viem si na 100 % predstaviť neexistenciu morskej panny, lebo tam vzniká oveľa viac otázok ako v prípade mnohých bohov. Napríklad, ako sa rozmnožuje? Sú aj morskí panici? Majú nejaké pohlavie? Alebo sa množia zázrakom? Kto ich vytvoril? Príroda? Boh Zeus? Podľa mňa sa vylučuje existencia organizmu, ktorý má hornú polovicu tela ako ľudská panna, a druhú, dolnú časť ako ryba.
Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

13/3/2021, 11:17
Tomáš, ja som len pozorovateľ. Nevytváram si závery, lebo niet z čoho. Len pozorujem, čo hovoria teisti, nábožní, veriaci v boha, čo hovoria o bohoch, o anjeloch, Satanovi, Luciferovi, o nebi a pekle…
Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Viem

13/3/2021, 11:17
Scarlett napísal:teraz prehánate obaja.....
Viem, pritlačil som na pílu. Wink

Scarlett Súhlasí

Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

13/3/2021, 19:37
Lemmy napísal:Viem, pritlačil som na pílu. Wink

Ani zďaleka nie. Okrem popierania nevieš inak reagovať na zjavné dôkazy.
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

14/3/2021, 08:10
Lemmy napísal:Ale napríklad viem si na 100 % predstaviť neexistenciu morskej panny, lebo tam vzniká oveľa viac otázok ako v prípade mnohých bohov. Napríklad, ako sa rozmnožuje? Sú aj morskí panici? Majú nejaké pohlavie? Alebo sa množia zázrakom? Kto ich vytvoril? Príroda? Boh Zeus? Podľa mňa sa vylučuje existencia organizmu, ktorý má hornú polovicu tela ako ľudská panna, a druhú, dolnú časť ako ryba.

Morská panna bola prezentácia démonov, podobne ako 12 mesiačikov ktorí pomohli človeku v núdzi alebo tzv. "kráľ času". V príbehu o zlatej priadke zas pomohol trpaslík, ktorého privolala mladá žena, ktorú macocha zo závisti zatvorila do pivnice, dokiaľ sa nenaučí priasť zlaté nite.



V súčasnej dobe sa títo démoni zjavujú aj ako UFÓni snažiaci sa pomôcť ľuďom v núdzi. Inde sa zjavujú ako duchovia zomrelých, prípadne bohovia, atď... O tom som ti už predsa veľa krát písal. Aj ja sám som mal ako neveriaci (8 ročný) jednu takú skúsenosť. Démon v podobe zvieraťa. ....Podobalo sa to na tie vyobrazenia na egyptských nástenných maľbách.

Prečo ľudia túžia po spáse? BD_Hunefer_cropped_1

Byť ateistom musí byť veľmi ťažké. Ignorovať všetky tie dôkazy....

Pavol Súhlasí

Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

14/3/2021, 14:26
Zaujímavé sú tiež výpovede Dogonov:

https://magazin.pluska.sk/faktyx/fakty-x-africky-kmen-jeho-znalost-astronomie-navstivili-ho-kedysi-mimozemstania
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

14/3/2021, 21:53
Je možné, že to obkukali. Je však málo pravdepodobné, že by si z toho spravili mnohogeneračnú kmeňovú tradíciu. Skôr to vyzerá na originál.
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

20/3/2021, 01:11
Lemmy napísal: Ale napríklad viem si na 100 % predstaviť neexistenciu morskej panny, lebo tam vzniká oveľa viac otázok ako v prípade mnohých bohov. Napríklad, ako sa rozmnožuje? Sú aj morskí panici?

Sú morské panny iba výmyslom námorníkov? Šokujúce výpovede očitých svedkov

https://www.cas.sk/clanok/747152/su-morske-panny-iba-vymyslom-namornikov-sokujuce-vypovede-ocitych-svedkov/
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

23/3/2021, 20:14
Tomáš, je to tak. Keď sa niekto rozhodol, že také veci nemôžu existovať, tak skrátka neexistujú, ani keby ich sám videl. Smile Byť ateistom je hrozne ťažké....
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

23/3/2021, 20:21
to je kompliment ked byt ateistom je tazké . ( večšinou si ludia vyberajú lahšiu cestu )
avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

23/3/2021, 21:36
Byť ateistom, nevidím na tomto nič ťažkého, práve naopak. Boh je nikto a nič. Boh nieje.
Ten váš (pán)Božko je persona. Falošné eGocentrické "ja", maska. Prečo asi Boh (ne)odpovedá na modlitby, či prečo sa nezjavuje? Lebo je ničotou a prázdnotou.

Chce mať konečne pokoj. Boh je Nirvána "pokoj, kľud, ticho, mier, jednota a prázdnota!

Myseľ Boha, alebo Božská myseľ znamená ticho, (ne)myseľ a individuálne vedome (ne)vedomú myseľ. To znamená, že individualita je vedome (ne)vedomá, snaží sa vyhnúť kolektívnej (nad)vedomej mysle, ktorá ho prenasleduje...

Pravá podstata "ja", teda Boha, je individualita oslobodená od vlastnej osobnosti "faloše, pretvárky, fasády".

Keby Boh bol, teda, že by bol zjavený luďom, čo by asi následovalo? Bude sa opakovať starý a nový zákon? Nájde sa nejaký obetný baránok v podobe Krista? Čo potom bude ďalej. Nová Cirkev?
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

23/3/2021, 22:06
Dušan, ignorovať všetky tie dôkazy musí byť veľmi ťažké. Na tomto fóre som ich neuviedol ani zlomok (...na rozdiel od vstupov na iných fórach).
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

23/3/2021, 22:08
Scarlett napísal:to je kompliment ked byt ateistom je tazké . ( večšinou si ludia vyberajú lahšiu cestu )

Skôr pohodlnejšiu cestu, vedúcu cez pštrosiu politiku....
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

23/3/2021, 22:37
jáj ty si myslíš ze byt teistom je niečo viac?!? sa pozri tuto na tomas12345 . názorná ukázka ze viera negarantuje ani IQ ani charakter . dokonca ani 10 prikázaní nemusí všade dodrziavat  lol!
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 08:14
Nepísal som o charaktere, ale či je človek poctivý v hľadaní pravdy. A zďaleka sa to netýka iba viery v Boha, ale aj tých ostatných vecí ktoré tu boli spomenuté, o ktorých existuje nepreberné množstvo očitých svedectiev. Ignorovať ich chce naozaj veľkú silu.
avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 10:50
Tomas123456 napísal:Dušan v ktoré náboženstvo ti vlastne veríš ? Z tvojich príspevkov mi to príde ako keby si veril v "ničotu" no zároven uprednostnuješ duchovno pred hmotou, teda niečo ako nihilisticko gnostické náboženstvo ?

V žiadne, ale zaoberám sa Budhovou psychológiou a Budhistickou filozofiou prázdnoty
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 11:11
Tomas123456 napísal:Mna by tie tvoje dokazy veľmi zaujímali.. mna takéto veci zaujímajú.... sám som tiež začal takéto dokazy na svojej stránke katolik0.webnode.sk zhromaždovať...  Máš tie svoje dokazy uvedené na svojej webovej stránke ? Nenapíšeš niekedy o tom dáky článok ?

Zatiaľ som to systematicky nezhromažďoval na jedno miesto. Je to kade-tade roztrúsené po fórach (vrátane osobných skúseností).  Teraz ma momentálne napadá toto:

https://uloz.to/file/nFyxrlHwhJmm/1x06-svedci-paranormalnich-jevu-vyvolavac-deste-mp4

Pozri si to celé, sú tam ukryté určité fakty, o ktorých by som rád podiskutoval....
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 11:12
Dušan napísal:V žiadne, ale zaoberám sa Budhovou psychológiou a Budhistickou filozofiou prázdnoty

Dieťa keď sa narodí na svet, netúži po prázdnote, ale po plnom, radostnom živote.

Prázdnotu chcú ľuďom do mysle vložiť démoni. Dobre totiž vedia, že to už majú zrátané. Chcú preto strhnúť za sebou čo najviac obetí...
avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 13:05
Dieťa keď sa narodí tak je také prázdne, ako prázdnota a ničota. Postupom času naberá na vedomí. Ale, už pokročilejším vekom si začne vedome kultivovať túto prázdnotu a ničotu.

Treba pochopiť prázdnotu. A démoni, či anjeli tu nemajú nijaký význam. Pravá podstata ja je nikto a nič. Individualita oslobodená od vlastnej osobnosti "faloše, pretvárky a fasády".

Prázdnota a ničota to je žiadna osobnosť, žiadna bytosť. Prázdnota je prázdny vesmír, prázdny vzduch, prázdny priestor, a (ne)priestor. A prázdny priestor je bez akýchkoľvek bodov, či stredov. Je to kombinácia svetla a tmy. Prázdnota je tak výsledok trancedencie a transformácie.
 
(Ne)priestorom tu je tak pozorovateľ...., jeden bod, stred v (ne)priestore, mediátor, pozorovateľ, ktorý sa po čase transcenduje, transformuje do prázdnoty a ničoty.

Kedžto ničota je buď pohlcujúca všetko, ako absolútna tma, alebo ako absolútne svetlo.

Prázdnota a ničota, teda ich proces transcedenice a transformácie je Budhovou psychológiou. Človek takto (ne)musí chodiť a platiť (psycho)terapeutovi za medikament.
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 13:26
Dieťa je plné radosti, nadšenia a chuti do života, nie prázdnoty a uchyľovania sa kamsi so ústrania (kláštora), ako buddhisti.

Radosť, láska, pokoj, chuť do života, sú základ zdravého života. -Prázdnota je základom rôznych ochorení.
avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 13:49
Pretože tento svet, ktorý nieje mojou skutočnou realitou, je nakazený civilizačnými chorobami ako (ne)diagnostikovaná schizofrénia. Ľudia ňou (ne)vedomky trpia. Štatistiky ukazujú na vyše 97% populácie tích (ne)diagnostikovaných. Oni si ani (ne)uvedomujú svoju psychickú chorobu. Sú tak povediac hovorenými bláznami, pretože ich ovláda jak vlastné tak aj cudzie myšlienky.


Ovláda a riadi ich myseľ. Preto sú považovaný za bláznov!




Fotón napísal:Prázdnota je základom rôznych ochorení.


Prázdnota je základným liekom, ako sa zbaviť starostí "problémy, utrpenia, trápenia a bolesti". Prázdnota je liekom ako sa (odauto)matizovať "V dielni, v jaskyni, v podvedomí upratovanie, opravovanie, vylepšovanie, (z)dokonalovanie, (za)hadzovanie starého, kupovanie nového (auto)komplexov, (auto)afektov a ich
(odauto)odpovede, (odauto)nálady, (odauto)chovanie, (odauto)správanie, (odauto)reagovanie, (odauto)prejavovanie sa"


Prázdnota - žiadne stredy, body a okraje v priestore, prázdny priestor, prázdny vesmír, prázdny vzduch, (ne)forma, (ne)hmota, (ne)Bytie, trancedencia a transformácia, (od)automatizácia
Prázdny priestor - žiadne body,  stredy a okraje v priestore, kombinácia tmy a svetla
(Ne)priestor - jeden bod, stred v priestore bez okrajov, stredov, bodov, bytostné "ja" pozorovateľom, Bytie
Priestor - viac ako dva body v priestore, vesmír, forma, hmota, energia, sila, eGo, kombinácia svetla a tmy, (ne)konečné rozpínanie, Big Bang, (ne)konečné zvrkávanie, Big Crunch
Ničota - absolútna tma, absolútne svetlo, (ne)forma, (ne)hmota, (ne)priestor, transcedenicia a transformácia, (od)automatizácia


Naposledy upravil Dušan dňa 24/3/2021, 16:46, celkom upravené 1 krát.
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 15:15
Tie choroby chytia väčšinou tí, ktorí sa živia prázdnotou. Zdravý človek je plný radosti, šťastia, nádeje. ...Niet divu, veď otcom buddhizmu je samotné knieža temnoty.
avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 16:48
Tu nejde o temnotu, či svetlo. Prázdnota je liekom na choroby.
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 16:55
Prázdnota a beznádej sú príčinou chorôb - a tiež zla vo svete.
avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 18:07
Si pobožne zameraný človek, preto rozlišuješ dobro od zla, zdravie  od choroby.... To je normálne. Vidíš anjelov a démonov, alebo vne myslíš.

Vysvetlime si konečne , čo je tá prázdnota a ničota z môjho pohľadu a ako mi pomáha, či pomohla prekonať ťažké časy:

Prázdnota - žiadne stredy, body a okraje v priestore, prázdny priestor, prázdny vesmír, prázdny vzduch, (ne)forma, (ne)hmota, (ne)Bytie, trancedencia a transformácia, (od)automatizácia
Prázdny priestor - žiadne body,  stredy a okraje v priestore, kombinácia tmy a svetla
(Ne)priestor - jeden bod, stred v priestore bez okrajov, stredov, bodov, bytostné "ja" pozorovateľom, Bytie
Priestor - viac ako dva body v priestore, vesmír, forma, hmota, energia, sila, eGo, kombinácia svetla a tmy, (ne)konečné rozpínanie, Big Bang, (ne)konečné zvrkávanie, Big Crunch
Ničota - absolútna tma, absolútne svetlo, (ne)forma, (ne)hmota, (ne)priestor, transcedenicia a transformácia, (od)automatizácia

Prázdnota je prázdny priestor v ktorom nieje nič a nikto, a ničota je (ne)priestor v ktorom sa nachádza jeden bod stred bez okrajov, v našom prípade pozorovateľ bez mysliteľov. Postredníctvom tohto pozorovateľa transcenduješ a transformuješ schizo systém. Výsledkom tohto procesu sú čistoty, správny duchovný postoj, výsledkom je to, že už nevidíš to, čo si videl, že už (ne)počuješ to, čo si počul, že už (ne)prežívaš to, čo si prežíval, že už (ne)myslíš to, čo si myslel...

Čo je transcendovanie a transformácia? Je to Budhová psychológia:
Transcendovať "(roz)púštať, (roz)plývať, (roz)prašovať, (roz)trúsať, (vy)parovať, (vy)prchávať" schizo systém do prázdnoty a ničoty, kde z neho (ne)ostane nikto a nič.
Transformovať "(z)meniť, (pre)meniť" schizo systém (odauto)matizáciou, kde z neho sa stane kontrolovaný (odauto)mat

A čo je ten schizo systém? Je to eGocentrické "ja", eGo, (alter)eGo, falošné "ja", (ne)pravé "ja", (roz)dvojené "ja"
Schizo systém- psychické hovno, (ne)čistý (schizo)psychický systém, (ne)čistý (schizo)súbor vedomia:
(ne)čistá myseľ, (ne)čistý sen, (ne)čisté fantázie, (ne)čisté predstavy, (ne)čisté vizualizácie, (ne)čisté manifestácie, (ne)čisté afirmácie, (ne)čisté sugescie, (ne)čisté hypnózy, (ne)čisté eGo, (ne)čisté (alter)eGo, (ne)čisté (super)eGo, (ne)čisté vedomie, (ne)čisté (nad)vedomie, (ne)čistá (auto)matizácia, (ne)čisté duševné a duchovné schopnosti a (ne)čistné emočné telo bolesti.

A čo je (odauto)matizácia? Je to transformovanie (auto)komplexov, (auto)afektov.
(od)automatizácia:
"V dielni, v jaskyni, v podvedomí, upratovanie, opravovanie, vylepšovanie, (z)dokonalovanie, (za)hadzovanie starého, kupovanie nového (odauto)komplexov, (odauto)afektov a ich (odauto)odpovede, (odauto)nálady, (odauto)chovanie, (odauto)správanie, (odauto)reagovanie, (odauto)prejavovanie sa"

Čiže v krátkosti (z)hrniem:
Prázdnota a ničota slúži človeku, ako liečivý prostriedok. Ten kto má bohaté nabité veomosti filozofie prázdnoty a ničoty, vie o čom hovorím. Človek takto (ne)musí chodiť a platiť (psycho)terapeuta, kde tie pozlepené syntézy nie sú úplné a hlavne analýza trvá večnosť.
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 19:02
Človek vyprázdnený od všetkých emócii a záujmov (ako učí buddhizmus) je žijúca mŕtvola. To chce diabol. Aby človeka obral o radosť zo života, vieru, nádej. Buddhizmus je od diabla. Je to jednoznačné....
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 19:29
ty zase miešaš hrušky s ponozkami . prirovnávaš emocionálne vyhorenie s Nirvánou .
avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 19:44
Fotón napísal:Človek vyprázdnený od všetkých emócii a záujmov (ako učí buddhizmus) je žijúca mŕtvola. To chce diabol. Aby človeka obral o radosť zo života, vieru, nádej. Buddhizmus je od diabla. Je to jednoznačné....

@Fotón

Ak si (ne)zažil utrpenie a trápenie, ba i problémy a bolesti, teda, že si si robil starosti, (ne)vieš nič o tom, ako budhizmus pomáha.

Práveže radosť zo života, viera a nádej, ktorej sa tak silno držíš, je oslobodenie sa od týchto parazitov, škodcov mysle, snov, emócií, vedomia...!!!

Žijúcou mŕtvolou, tu je človek (ne)vedomý si škodcov a parazitov vo svojej a cudzej myslí. Je nimi priam ovládaný a riadený. Sú to čisto blázni.

Budhizmus pochádza z východnej kultúry. Tam sa východný ľudia celý život len trápili, a trápia..., boli v zajatí vedomia, myslí, emócií, eGa... Boli to a sú ľudia chudobný jak na vonok, tak i z vnútra. Budhisti sú však chudobný na vonok ale bohatý z vnútra.

Západný človek je pre zmenu bohatý na vonok a chudobný z vnútra. Ale, jak východný, tak aj západný ľudia majú to isté jedno spoločné. A to starosti "problémy, utrpenie, trápenia, bolesti" jak so sebov tak aj okolitou spoločnosťou. Sú ovládaný a riadený kolektívnym vedomím, kolektívnou psyché.

Človek odtrhnutý od tohto kolektivizmu je oslobodeným, voľným... človekom. Je pravou podstatou "ja", individualitu oslobodenej od vlastnej osobnosti "faloše, pretvárky, fasády". A budhizmus je iba prostredníkom smerovnikom k čistotám, k správnemu duchovnému postoju.

Žiadne náboženstvo, či spoločnosť nedokáže z človeka urobiť bohatého na vonok a bohatého z vnútra. Táto myšlienka bola oSHov sen. Aby človek bol v jednote, v naprostej harmónii, oboje zároveň.

Kto to bol oSHo? Bol to osvietený mystik, ktorý tajil svoje požehnanie dosť dlhú dobu, až sa nakoniec rozhodol učiť ľudí k jednote, k Nirváne.  Vo svojom učení prednášal jak východnú kultúru tak aj západnú. Snažil sa spojiť človeka do jednoty, ktorý by (ne)bol ani z východu ani zo západu, (ne)bol ani introvertný a ani extrovetný, (ne)bol ani chudobný a ani bohatý.

Bol by oboje zároveň. Splynul by v jedno. Bol by mystikom a zároveň vedcom. Žiaľ Bohu oSHa pokladali za (ne)bezpečného človeka a z každej aj jeho krajiny ho vyhostovali.

Teda, tvoj odpor k budhizmu je (ne)čistý, t.z. že máš (ne)správne nastavený duchovný postoj. Nič v zlom, ale radšej by Som si niečo naštudoval o filozofii duchovna.
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 20:04
Dušan napísal:Budhizmus pochádza z východnej kultúry. Tam sa východný ľudia celý život len trápili, a trápia..., boli v zajatí vedomia, myslí, emócií, eGa... Boli to a sú ľudia chudobný jak na vonok, tak i z vnútra. Budhisti sú však chudobný na vonok ale bohatý z vnútra.

I z vnútra sú vyprázdnení, pretože to chceli. To je totiž cieľom budhistických meditácii.
avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 20:13
Tomas123456 napísal:
Aha, chceš dosiahnut nirvánu, tj. stav stav zabudnutia, pokoja, bezstarostnosti, myšlienkovej prázdnoty: 

učenie démonov

Všetky tie vlastnosti "stav zabudnutia" "pokoja" "myšlienkovej prázdnoty" to sú charakteristiky smrti na ktorej nie je nič dobrého......


Celá nirvána je len naoko dobrá. Je to podobne ako návykové látky, v krátkosti to človeku pomože, no dlhodobo to vyvolá závislosť........

Nirvána znamená pokoj, kľud, ticho, mier, jednota a prázdnota. Človek žijúci v Nirváne je osvietený. Čo znamená: zaliaty svetlom, povzniesol sa nad myseľ, je vznešený a urodzený, vzdelaný a múdry.

Nirvána znamená stav Boha, stav Krista, stav Budhy...

Z pohľadu božských čakier je jemné krehké energetické telo:
7. Sahasrára - domov, centrum pokoja, stav bez mysle k Bohu, Boh posledný stav, (ne)Bytie, (ne)existencia, prázdny priestor, 
Z pohľadu rozvoja je jemné krehké energetické telo:
Nirvanické telo (42. - 49. rok života človeka) - rozvoj nirvanické tela, netelo, stav bez telesnosti, prázdnota, ničota, (ne)priestor, prázdny priestor, zhasnutie plameňa, nikto a nič, Nirvána, farba žltá, farba smrti, smrť
Z pohľadu do vnútra je jemné krehké energetické telo:
7. Nirvanické zepto telo, triliardtina 10^-21 
Z pohľadu snov je jemné krehké energetické telo:
7. Nirvanické telo - prekročenie hranice existencie; prázdnota; sny o (ne)existencie; sny o prázdnote;  sny o (ne)konečnom priestore; absolútna (bez)tvarosť, (bez)zvučnosť, ticho; sen o tichu; (ne)sen a (ne)realita; zjednotenie sna a reality; 
Z pohľadu bdelosti a spánku je jemné krehké energetické telo:
7. Božská čakra - Sahasrára - absolútna bdelosť, telo spí ale nie myseľ, stav číreho, absolútneho vedomia, stav Boha, Krista, Budhy,
Z pohľadu napätia je jemné krehké energetické telo:
Nirvanické telo - napätie medzi existenciou a (ne)existenciou
Z pohľadu prány je jemné krehké energetické telo:
7. Nirvanické telo
Prostredník, atmosféra -  jednota
Dych - prázdnota, ničota
• Nádych - existencia, Bytie, pozitívny pojem
• Výdych - (ne)existencia, (ne)Bytie, (ne)gatívny pojem
Z pohľadu tantrickeho stretnutia je jemné krehké energetické telo:
4. Sahasrára - (ne)stretnutie, (ne)spojenie, jednota, splynutie mužského princípu a ženského princípu v jedno, jednotlivec


Ten váš démonizmus a anjelizmus je čistý fanatizmus, posadnutosť vo vieru v nejakú (nad)prirodzenú bytosť, ktorá hrá hlavnú úlohu v náboženstvách. Kňazi sú od toho aby ovládali vašu dušu a politici od toho aby ovládali vaše telo.

Len oslobodenie sa od kolektívnej psyché nás spasí. To je pravá spása človeka. Individualizmus!!!
Cieľom duchovna, alebo zmyslom života je umrieť. Zmiznúť z tohto falošného sveta, netotozžneho s vlastným. So vlastnou skutočnou realitou. Poraziť, usmrtiť a popraviť vlastné eGo...

Tajomstvom života je umrieť ešte predtým, ako máme umrieť a zistiť tak, že smrť (ne)existuje. Smrť strhne všetko to, čím nie sme.
avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 20:15
Fotón napísal:
Dušan napísal:Budhizmus pochádza z východnej kultúry. Tam sa východný ľudia celý život len trápili, a trápia..., boli v zajatí vedomia, myslí, emócií, eGa... Boli to a sú ľudia chudobný jak na vonok, tak i z vnútra. Budhisti sú však chudobný na vonok ale bohatý z vnútra.

I z vnútra sú vyprázdnení, pretože to chceli. To je totiž cieľom budhistických meditácii.

Prázdnota je najväčšie bohatstvo duchovna
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 20:18
Dušan napísal:Prázdnota je najväčšie bohatstvo duchovna

Zmyslom života je plnosť prežívania, radosť pokoj láska. Človek sa nenarodil preto, aby bol bez duše.
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 20:28
Tomas123456 napísal:Existujú takéto zápisnice ?

Nepreveroval som to, ale podľa mňa existujú. Stačí zadať mená zúčastnených osôb do google...... -Ale ako už býva zvykom - nakoľko paranormálne aktivity podliehajú všeobecnej skepse, určite budú tie zápisnice dakde odložené v kúte. Policajný zbor nechce totiž riskovať stratu reputácie.
avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 21:00
Fotón napísal:
Dušan napísal:Prázdnota je najväčšie bohatstvo duchovna


Človek sa nenarodil preto, aby bol bez duše.



A preto tú dušu kŕmiť prázdnotou a ničotou, aby dosiahla stavu osvietenia, Nirvany.


V stave bežnej smrti: 
Po večierke počas spánku (od)umiera prejavené eGo, emočné telo bolesti, schizo systém "psychické hovno a (ne)čistý (schizo)psychický systém, či (ne)čistý (schizo)súbor vedomia". (Od)umiera tak (ne)čistý (auto)komplex a (ne)čisté duševné schopnosti. Ráno sa tak prebúdzame ako čisté a číre Bytie, alebo (ne)Bytie.


Už nie sme to alebo kto, kde sme boli včera, pred včerom, pred týždňom, či pred mesiacom a rokom. Sme nikto a nič. Sme ničota a prázdnota. Sme pravá podstata ja, individualita oslobodená od vlastnej osobnosti "faloše, pretvárky a fasády". Nachádzame sa v samote, sme samotári.


V stave vyššej smrti:
Spolu s prejaveným eGom a schizo systémom (od)umiera aj hrubé telo. Duchovná bytosť "duša" si na onen svet "duchovný posmrtný život" berie so sebov jak psyché systém a psycho systém, tak aj zážitky, skúsenosti, vedomosti (zo)snulého... Duša sa potom inkaruje do druhého tela.


V stave najvyššej smrti:
Spolu s prejaveným eGom a schizo systémom (od)umiera jak hrubé telo, tak aj jemné krehké energetické telo. Duchovná bytosť "duša" si na onen svet "duchovný posmrtný život" berie so sebov aj jemné krehké energetické telo. Duša sa tak (roz)plýva, (roz)púšťa, (roz)trúsa a (roz)prašuje v prázdnote a ničote ako aj sa duša mení a premieňa v túto prázdnotu a ničotu. Duša sa už do druhého tela (ne)inkarnuje, ale ostáva večne v duchovnom posmrtnom živote.


V stave absolútnej smrti:
Spolu s prejaveným eGom a schizo systémom (od)umiera jak hrubé telo, tak aj jemné krehké energetické telo, spolu s dušou, ktorá zaniká a spolu s ňou aj duchovný posmrtný život. Duša sa už (ne)inkarnuje. Je len ničota  a prázdnota.
avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 21:48
Jelikož sa moje eGo vybláznilo chvastúnskymi vedomosťami, končím s ich uverejňovaním. Zmyslom prázdnoty je byť prázdny, teda (ne)chvastať sa vedomosťami a priblbými pripomienkami.

Sokrates: "Viem, že nič (ne)viem"
avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

25/3/2021, 10:13
Tomas123456 napísal:Ok, takže ta tvoja budhistická nirvána ti ponúka maximálne to, že si na tomto svete vyprázdniš myšlienky, a možno ti to spraví dobre.... ale čo dalej ? Budhizmus ti neponúka žiaden posmrtný život, takže načo vyznávať takéto náboženstvo ? 

Budhizmus nieje náboženstvo, je ateizmus. Ja nie Som budhista a ani (ne)mienim ním byť. Len ma zaujali niektoré praktiky budhizmzu.
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

25/3/2021, 15:30
Zjavenia démonov bývajú u uvedomelých katolíkov bežnou vecou.
Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

29/3/2021, 16:38
OTÁZKA: Keď umriete, dúfa aspoň malá čiastočka vo vás, že by sa mohlo ukázať, že ste sa mýlili, že nakoniec môže jestvovať niečo za bezcieľnosťou, ktorú vidíte vo vesmíre?


Steven Weinberg napísal:„Veda nám nemôže poskytnúť to, čo dáva náboženstvo ľuďom, ktorí v neho veria. Veda nám nemôže dať útechu z poznania, že keď umrieme, budeme v istom zmysle pokračovať v našej existencii. Poskytuje nám oveľa pochmúrnejší pohľad na našu vlastnú budúcnosť.

Náboženstvo takú útechu môže poskytnúť – a myslím si, že po mnoho tisícročí toto musela byť jedna z hnacích síl náboženstva – fakt, že nám umožňuje myslieť si, že budeme po smrti pokračovať. Ale práve preto nám to musí byť podozrivé, pretože podozrivé nám musí byť všetko, čo tak veľmi vyhovuje tomu, čo by nakoniec mohlo byť iba naším želaním.“

Steven Weinberg v TV programe „Viera a rozum“
Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

29/3/2021, 16:40
Tiež si myslím, ako Steven Weinberg, že náboženstvá ponúkajú útechu tým, ktorí potrebujú k životu náboženstvo.
Sponsored content

Prečo ľudia túžia po spáse? Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

Návrat hore
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.