Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Lemmy
Zobrazit informácie o autorovihttps://www.humanisti.sk/

Prečo ľudia túžia po spáse? - Stránka 2 Empty Prečo ľudia túžia po spáse?

10/3/2021, 04:03
First topic message reminder :

Spása je podľa mňa stav, keď sa človek dostane po smrti do neba. Alebo spása je vstupenka do neba.

Humanisti.sk

Zobrazit informácie o autorovi

Prečo ľudia túžia po spáse? - Stránka 2 Empty Re: Prečo ľudia túžia po spáse?

24/3/2021, 19:29
ty zase miešaš hrušky s ponozkami . prirovnávaš emocionálne vyhorenie s Nirvánou .
Zobrazit informácie o autorovihttps://dusanfajnor.blogspot.com/

24/3/2021, 19:44
@Fotón napísal:Človek vyprázdnený od všetkých emócii a záujmov (ako učí buddhizmus) je žijúca mŕtvola. To chce diabol. Aby človeka obral o radosť zo života, vieru, nádej. Buddhizmus je od diabla. Je to jednoznačné....

@Fotón

Ak si (ne)zažil utrpenie a trápenie, ba i problémy a bolesti, teda, že si si robil starosti, (ne)vieš nič o tom, ako budhizmus pomáha.

Práveže radosť zo života, viera a nádej, ktorej sa tak silno držíš, je oslobodenie sa od týchto parazitov, škodcov mysle, snov, emócií, vedomia...!!!

Žijúcou mŕtvolou, tu je človek (ne)vedomý si škodcov a parazitov vo svojej a cudzej myslí. Je nimi priam ovládaný a riadený. Sú to čisto blázni.

Budhizmus pochádza z východnej kultúry. Tam sa východný ľudia celý život len trápili, a trápia..., boli v zajatí vedomia, myslí, emócií, eGa... Boli to a sú ľudia chudobný jak na vonok, tak i z vnútra. Budhisti sú však chudobný na vonok ale bohatý z vnútra.

Západný človek je pre zmenu bohatý na vonok a chudobný z vnútra. Ale, jak východný, tak aj západný ľudia majú to isté jedno spoločné. A to starosti "problémy, utrpenie, trápenia, bolesti" jak so sebov tak aj okolitou spoločnosťou. Sú ovládaný a riadený kolektívnym vedomím, kolektívnou psyché.

Človek odtrhnutý od tohto kolektivizmu je oslobodeným, voľným... človekom. Je pravou podstatou "ja", individualitu oslobodenej od vlastnej osobnosti "faloše, pretvárky, fasády". A budhizmus je iba prostredníkom smerovnikom k čistotám, k správnemu duchovnému postoju.

Žiadne náboženstvo, či spoločnosť nedokáže z človeka urobiť bohatého na vonok a bohatého z vnútra. Táto myšlienka bola oSHov sen. Aby človek bol v jednote, v naprostej harmónii, oboje zároveň.

Kto to bol oSHo? Bol to osvietený mystik, ktorý tajil svoje požehnanie dosť dlhú dobu, až sa nakoniec rozhodol učiť ľudí k jednote, k Nirváne.  Vo svojom učení prednášal jak východnú kultúru tak aj západnú. Snažil sa spojiť človeka do jednoty, ktorý by (ne)bol ani z východu ani zo západu, (ne)bol ani introvertný a ani extrovetný, (ne)bol ani chudobný a ani bohatý.

Bol by oboje zároveň. Splynul by v jedno. Bol by mystikom a zároveň vedcom. Žiaľ Bohu oSHa pokladali za (ne)bezpečného človeka a z každej aj jeho krajiny ho vyhostovali.

Teda, tvoj odpor k budhizmu je (ne)čistý, t.z. že máš (ne)správne nastavený duchovný postoj. Nič v zlom, ale radšej by Som si niečo naštudoval o filozofii duchovna.

24/3/2021, 20:04
@Dušan napísal:Budhizmus pochádza z východnej kultúry. Tam sa východný ľudia celý život len trápili, a trápia..., boli v zajatí vedomia, myslí, emócií, eGa... Boli to a sú ľudia chudobný jak na vonok, tak i z vnútra. Budhisti sú však chudobný na vonok ale bohatý z vnútra.

I z vnútra sú vyprázdnení, pretože to chceli. To je totiž cieľom budhistických meditácii.

Dušan Súhlasí

Dušan

24/3/2021, 20:13
@Tomas123456 napísal:
Aha, chceš dosiahnut nirvánu, tj. stav stav zabudnutia, pokoja, bezstarostnosti, myšlienkovej prázdnoty: 

učenie démonov

Všetky tie vlastnosti "stav zabudnutia" "pokoja" "myšlienkovej prázdnoty" to sú charakteristiky smrti na ktorej nie je nič dobrého......

Celá nirvána je len naoko dobrá. Je to podobne ako návykové látky, v krátkosti to človeku pomože, no dlhodobo to vyvolá závislosť........

Nirvána znamená pokoj, kľud, ticho, mier, jednota a prázdnota. Človek žijúci v Nirváne je osvietený. Čo znamená: zaliaty svetlom, povzniesol sa nad myseľ, je vznešený a urodzený, vzdelaný a múdry.

Nirvána znamená stav Boha, stav Krista, stav Budhy...

Z pohľadu božských čakier je jemné krehké energetické telo:
7. Sahasrára - domov, centrum pokoja, stav bez mysle k Bohu, Boh posledný stav, (ne)Bytie, (ne)existencia, prázdny priestor, 
Z pohľadu rozvoja je jemné krehké energetické telo:
Nirvanické telo (42. - 49. rok života človeka) - rozvoj nirvanické tela, netelo, stav bez telesnosti, prázdnota, ničota, (ne)priestor, prázdny priestor, zhasnutie plameňa, nikto a nič, Nirvána, farba žltá, farba smrti, smrť
Z pohľadu do vnútra je jemné krehké energetické telo:
7. Nirvanické zepto telo, triliardtina 10^-21 
Z pohľadu snov je jemné krehké energetické telo:
7. Nirvanické telo - prekročenie hranice existencie; prázdnota; sny o (ne)existencie; sny o prázdnote;  sny o (ne)konečnom priestore; absolútna (bez)tvarosť, (bez)zvučnosť, ticho; sen o tichu; (ne)sen a (ne)realita; zjednotenie sna a reality; 
Z pohľadu bdelosti a spánku je jemné krehké energetické telo:
7. Božská čakra - Sahasrára - absolútna bdelosť, telo spí ale nie myseľ, stav číreho, absolútneho vedomia, stav Boha, Krista, Budhy,
Z pohľadu napätia je jemné krehké energetické telo:
Nirvanické telo - napätie medzi existenciou a (ne)existenciou
Z pohľadu prány je jemné krehké energetické telo:
7. Nirvanické telo
Prostredník, atmosféra -  jednota
Dych - prázdnota, ničota
• Nádych - existencia, Bytie, pozitívny pojem
• Výdych - (ne)existencia, (ne)Bytie, (ne)gatívny pojem
Z pohľadu tantrickeho stretnutia je jemné krehké energetické telo:
4. Sahasrára - (ne)stretnutie, (ne)spojenie, jednota, splynutie mužského princípu a ženského princípu v jedno, jednotlivec

Ten váš démonizmus a anjelizmus je čistý fanatizmus, posadnutosť vo vieru v nejakú (nad)prirodzenú bytosť, ktorá hrá hlavnú úlohu v náboženstvách. Kňazi sú od toho aby ovládali vašu dušu a politici od toho aby ovládali vaše telo.

Len oslobodenie sa od kolektívnej psyché nás spasí. To je pravá spása človeka. Individualizmus!!!
Cieľom duchovna, alebo zmyslom života je umrieť. Zmiznúť z tohto falošného sveta, netotozžneho s vlastným. So vlastnou skutočnou realitou. Poraziť, usmrtiť a popraviť vlastné eGo...

Tajomstvom života je umrieť ešte predtým, ako máme umrieť a zistiť tak, že smrť (ne)existuje. Smrť strhne všetko to, čím nie sme.
Dušan

24/3/2021, 20:15
@Fotón napísal:
@Dušan napísal:Budhizmus pochádza z východnej kultúry. Tam sa východný ľudia celý život len trápili, a trápia..., boli v zajatí vedomia, myslí, emócií, eGa... Boli to a sú ľudia chudobný jak na vonok, tak i z vnútra. Budhisti sú však chudobný na vonok ale bohatý z vnútra.

I z vnútra sú vyprázdnení, pretože to chceli. To je totiž cieľom budhistických meditácii.

Prázdnota je najväčšie bohatstvo duchovna

Fotón Nesúhlasí

Fotón

24/3/2021, 20:18
@Dušan napísal:Prázdnota je najväčšie bohatstvo duchovna

Zmyslom života je plnosť prežívania, radosť pokoj láska. Človek sa nenarodil preto, aby bol bez duše.
Tomas123456

24/3/2021, 20:23
FOTON :

https://uloz.to/file/nFyxrlHwhJmm/1x06-svedci-paranormalnich-jevu-vyvolavac-deste-mp4

Pozri si to celé, sú tam ukryté určité fakty, o ktorých by som rád podiskutoval....

Pozrel som so záujmom celé video. Na to aby sa nejaké svedectvo dalo vzťahovať na doveryhodné paranormálne svedectvo musí splnať 2 podmienky :

1 : Svedectvo sa nemože dať vysvetliť "náhodou", alebo "halucináciami". 

Toto svedectvo vrátane kvapkajúceho dážda zo stropu, poranenia zapestia, levitácie, samoriadiacich útočno levitujúcich kvapiek sa naozaj nedá vysvetliť odvolávaním na "náhodu", "prírodne javy" či "halucináciu

2 : Musí sa dokázať doveryhodnosť daných svedkov, že si také niečo len nevymysleli. 

Ak sa to naozaj odohralo tak ako sa to píše v tom videu, potom toto svedectvo muselo byť určite známe, a muselo sa o tom písať v novinách...... Ked bol v dome policista očakával by som niečo ako "policajnu zapísnicu z miesta činu"......

Tiež by som očakával zápisnicu z veznice o tom čo sa stalo, že pršalo v celach.

Existujú takéto zápisnice ?
Fotón

24/3/2021, 20:28
@Tomas123456 napísal:Existujú takéto zápisnice ?

Nepreveroval som to, ale podľa mňa existujú. Stačí zadať mená zúčastnených osôb do google...... -Ale ako už býva zvykom - nakoľko paranormálne aktivity podliehajú všeobecnej skepse, určite budú tie zápisnice dakde odložené v kúte. Policajný zbor nechce totiž riskovať stratu reputácie.
Dušan

24/3/2021, 21:00
@Fotón napísal:
@Dušan napísal:Prázdnota je najväčšie bohatstvo duchovna

Človek sa nenarodil preto, aby bol bez duše.

A preto tú dušu kŕmiť prázdnotou a ničotou, aby dosiahla stavu osvietenia, Nirvany.

V stave bežnej smrti: 
Po večierke počas spánku (od)umiera prejavené eGo, emočné telo bolesti, schizo systém "psychické hovno a (ne)čistý (schizo)psychický systém, či (ne)čistý (schizo)súbor vedomia". (Od)umiera tak (ne)čistý (auto)komplex a (ne)čisté duševné schopnosti. Ráno sa tak prebúdzame ako čisté a číre Bytie, alebo (ne)Bytie.

Už nie sme to alebo kto, kde sme boli včera, pred včerom, pred týždňom, či pred mesiacom a rokom. Sme nikto a nič. Sme ničota a prázdnota. Sme pravá podstata ja, individualita oslobodená od vlastnej osobnosti "faloše, pretvárky a fasády". Nachádzame sa v samote, sme samotári.

V stave vyššej smrti:
Spolu s prejaveným eGom a schizo systémom (od)umiera aj hrubé telo. Duchovná bytosť "duša" si na onen svet "duchovný posmrtný život" berie so sebov jak psyché systém a psycho systém, tak aj zážitky, skúsenosti, vedomosti (zo)snulého... Duša sa potom inkaruje do druhého tela.

V stave najvyššej smrti:
Spolu s prejaveným eGom a schizo systémom (od)umiera jak hrubé telo, tak aj jemné krehké energetické telo. Duchovná bytosť "duša" si na onen svet "duchovný posmrtný život" berie so sebov aj jemné krehké energetické telo. Duša sa tak (roz)plýva, (roz)púšťa, (roz)trúsa a (roz)prašuje v prázdnote a ničote ako aj sa duša mení a premieňa v túto prázdnotu a ničotu. Duša sa už do druhého tela (ne)inkarnuje, ale ostáva večne v duchovnom posmrtnom živote.

V stave absolútnej smrti:
Spolu s prejaveným eGom a schizo systémom (od)umiera jak hrubé telo, tak aj jemné krehké energetické telo, spolu s dušou, ktorá zaniká a spolu s ňou aj duchovný posmrtný život. Duša sa už (ne)inkarnuje. Je len ničota  a prázdnota.
Dušan

24/3/2021, 21:48
Jelikož sa moje eGo vybláznilo chvastúnskymi vedomosťami, končím s ich uverejňovaním. Zmyslom prázdnoty je byť prázdny, teda (ne)chvastať sa vedomosťami a priblbými pripomienkami.

Sokrates: "Viem, že nič (ne)viem"
Tomas123456

25/3/2021, 09:43
DUSAN : 

Nirvána znamená pokoj, kľud, ticho, mier, jednota a prázdnota. Človek žijúci v Nirváne je osvietený. Čo znamená: zaliaty svetlom, povzniesol sa nad myseľ, je vznešený a urodzený, vzdelaný a múdry. Nirvána znamená stav Boha, stav Krista, stav Budhy...

Ok, takže ta tvoja budhistická nirvána ti ponúka maximálne to, že si na tomto svete vyprázdniš myšlienky, a možno ti to spraví dobre.... ale čo dalej ? Budhizmus ti neponúka žiaden posmrtný život, takže načo vyznávať takéto náboženstvo ? 

FOTON : 

Nepreveroval som to, ale podľa mňa existujú. Stačí zadať mená zúčastnených osôb do google...... -Ale ako už býva zvykom - nakoľko paranormálne aktivity podliehajú všeobecnej skepse, určite budú tie zápisnice dakde odložené v kúte. Policajný zbor nechce totiž riskovať stratu reputácie.

Problém svedectiev je ten, že kým bod číslo 1 a teda charakteristiky zjavenia ktoré nemože byť "náhodou", "halucináciou" či "prírodným javom" dnes splnaju desatisíce svedectiev....... ale bod číslo 2, a tým je doložená svedecká výpoved splna len malinké % z nich.
Dušan

25/3/2021, 10:13
@Tomas123456 napísal:Ok, takže ta tvoja budhistická nirvána ti ponúka maximálne to, že si na tomto svete vyprázdniš myšlienky, a možno ti to spraví dobre.... ale čo dalej ? Budhizmus ti neponúka žiaden posmrtný život, takže načo vyznávať takéto náboženstvo ? 

Budhizmus nieje náboženstvo, je ateizmus. Ja nie Som budhista a ani (ne)mienim ním byť. Len ma zaujali niektoré praktiky budhizmzu.
Tomas123456

25/3/2021, 14:54
FOTON : 

Skúsim sa na to bližšie pozrieť či dačo na internete bližšie o tom nezistím.........

Inak k tým svedectvám, Klein včera napísal 

"Prisahám vám, že neklamem. Stala sa mi zvláštna vec, ktorú si nedokážem vysvetliť. Vždy som mal svätého Pátra Pia vo veľkej úcte. A čítal som si jeho testament, ktorý zanechal svojim duchovným deťom. Jeho posledné slová boli: Milujte Pannu Máriu a vzbudzujte u druhých lásku k nej. A počas života povedal: Kiežby som mal taký silný hlas, aby som vyzval hriešnikov celého sveta, aby milovali Pannu Máriu. Ja som si na to povedal: Páter Pio, príjmi ma prosím za svojho duchovného syna. Kiežby Bol dal, aby som ja mohol mať taký hlas, ako si si to ty želal, aby sa splnilo tvoje prianie. Krátko na to som šiel na balkón zapáliť si cigaretu, lebo skrátka nedokážem prestať fajčiť aj keď viem aké je to nezdravé.

A uvidel som v tej tme pred sebou, trochu vyššie odo mňa staršieho asi 60 ročného muža celého v bielom ako sa vznáša vo vzduchu. Bol v dlhom bielom rúchu ako mních, žiarilo z neho biele svetlo, mal krátke vlasy, bradu a ruky rozprestrené ako Ježiš na kríži. Videl som ho úplne jasne a trojrozmerne... Najskôr som si myslel, že mi preskočilo ale videl som ho ako hociktorého iného človeka. Nepovedal ani slovo, len sa na mňa pozeral, ale strašne vážne, s úplne vyšpulenými očami, s hrôzou ako keby sa pozeral na mŕtvolu. Ja som vôbec necítil strach ale uvedomil som si, že sa na mňa tak pozera, lebo sa nachádzam v strašnom duchovnom stave a po krátkej chvíli zmizol... Neviem, kto to bol, či to bol skutočne Páter Pio, Ježiš alebo diabol alebo som zažil halucináciu, ale to by bolo prvý krát v živote... Čo mám robiť, som z toho strašne zmätený..."

https://diskusneforum.sk/tema/stala-sa-mi-zvlastna-vec
Fotón

25/3/2021, 15:30
Zjavenia démonov bývajú u uvedomelých katolíkov bežnou vecou.

Tomas123456 Súhlasí

Lemmy

29/3/2021, 16:38
OTÁZKA: Keď umriete, dúfa aspoň malá čiastočka vo vás, že by sa mohlo ukázať, že ste sa mýlili, že nakoniec môže jestvovať niečo za bezcieľnosťou, ktorú vidíte vo vesmíre?

Steven Weinberg napísal:„Veda nám nemôže poskytnúť to, čo dáva náboženstvo ľuďom, ktorí v neho veria. Veda nám nemôže dať útechu z poznania, že keď umrieme, budeme v istom zmysle pokračovať v našej existencii. Poskytuje nám oveľa pochmúrnejší pohľad na našu vlastnú budúcnosť.

Náboženstvo takú útechu môže poskytnúť – a myslím si, že po mnoho tisícročí toto musela byť jedna z hnacích síl náboženstva – fakt, že nám umožňuje myslieť si, že budeme po smrti pokračovať. Ale práve preto nám to musí byť podozrivé, pretože podozrivé nám musí byť všetko, čo tak veľmi vyhovuje tomu, čo by nakoniec mohlo byť iba naším želaním.“

Steven Weinberg v TV programe „Viera a rozum“
Lemmy

29/3/2021, 16:40
Tiež si myslím, ako Steven Weinberg, že náboženstvá ponúkajú útechu tým, ktorí potrebujú k životu náboženstvo.

Dušan Súhlasí

Lemmy

29/3/2021, 16:43
Som prekvapený, u koľkých ľuďoch je silná túžba po večnom živote.

Tomas123456 Nesúhlasí

Dušan

29/3/2021, 18:01
Pozri sa, Som neveriaci, ateista, čo znamená (bez)božný, (boha)prázdný, (neznaj)božný. Keď umriem, tak umriem. Buď sa moja duša dostane do svojho života po živote, či žívote medzi životmi, alebo v tom poslednom štádiu smrti zanikne jak duša tak aj duchovný posmrtný život a ostane len prázdnota a ničota.
Tomas123456

29/3/2021, 19:54
Lemmy 

Som prekvapený, u koľkých ľuďoch je silná túžba po večnom živote.

Ja som zas prekvapený že existujú ludia ktorí po večnom živote netúžia, ale radšej chcu NAVZDY neexistovať..... Je prirodzená túžba a pud sebazáchovy človeka žiť, a žiť čo možno najlepšie.... iba psychicky chorý a labilný pacienti s depresiami a psychickými poruchami si prajú neexistovať.

Dušan Nesúhlasí

Dušan

29/3/2021, 20:03
Som psychiatrický pacient, duševne chorí a mojím snom je sa dožiť 135 roku. Človek v dnešnej dobe má takúto tendenciu dožitia. Zatiaľ sa to nikomu žiaľ (ne)podarilo, ale verím, že na mňa sa to šťastie usmeje.
Tomas123456

29/3/2021, 20:28
DUSAN :

Som psychiatrický pacient, duševne chorí a mojím snom je sa dožiť 135 roku. Človek v dnešnej dobe má takúto tendenciu dožitia. Zatiaľ sa to nikomu žiaľ (ne)podarilo, ale verím, že na mňa sa to šťastie usmeje.

A kebyže máš byť večne mladí a zdraví, a mohol by si robiť čo chceš, nechcel by si žiť večne ?
Dušan

29/3/2021, 21:19
V duchu Som večné mladý a zdravý 22. ročné dospelé dieťa, ktoré už (ne)zostarne. Duch je tak večný.

Tomas123456 Nesúhlasí

Tomas123456

30/3/2021, 00:10
Neodpovedal si na otázku
Lemmy

30/3/2021, 06:51
Tomáš: Ja som zas prekvapený že existujú ludia ktorí po večnom živote netúžia, ale radšej chcu NAVZDY neexistovať

Pozor, hrubý omyl, ja NECHCEM neexistovať, ja to totiž beriem ako holý fakt, že zomriem, a potom už nič. To vôbec nie je o chcení.
Lemmy

30/3/2021, 06:52
Tomáš: A kebyže máš byť večne mladí a zdraví, a mohol by si robiť čo chceš, nechcel by si žiť večne ?

Akurát že to je len ilúzia.
Sponsored content

Návrat hore
Povolenie tohoto fóra: