Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down

Ktorá časť teba najviac prevažuje?

EGOCENTRICKÉ "JA"
 
BYTOSTNÉ "JA"
 
(NE)BYTIE
 
 
 
Zobraziť výsledok
 
avatar
Anonymný
Anonymný

Ktorá časť teba najviac prevažuje? Empty Ktorá časť teba najviac prevažuje?

25/3/2021, 20:22
Ktorá časť teba najviac prevažuje?

Ktorá časť teba najviac vystihuje tvoju údajnú pravú podstatu "ja"?, i keď sa za ňu považuje bytostné "ja"!

EGOCENTRICKÉ "JA"

- okraje a body vedomej psyché "archetyp, anima, mana, persona, duša" a nevedomej psyché, Id "on, ona, ono, oni", eGo "ja", (alter)eGo "druhé ja", eCHo "hlas a slovo duše", (super)eGo "(nad)ja, (super)ja", "hrdina, (super)hrdina, zločinec, (super)zločinec",  dualita "ja a Som" v spoločnosti ľudí a na verejnosti, extrovert "subjekt s ovplyvňujúcimi objektami", (seba)vedomie "choroba, hlúposť, kladenie na seba dôraz, (ne)ustále pripomínanie si seba, tento život"

BYTOSTNÉ "JA"
- Som opak eGa, Bytie "Som" pozorovateľ, stred, bod, most medzi tým a tým,  medzi vedomou psyché a nevedomou psyché, (pod)vedomá myseľ "subjektívny duch, psycho", individualita "Som" mimo spoločnosť a mimo verejnosť, introvert "objekt bez ovplyvňujúcich subjektov", (seba)uvedomovanie "zdravie, múdrosť, stavanie do popredia uvedomovanie, minulé životy

(NE)BYTIE
- Som opak Bytia, nie Som pozorovateľ, Som nikto a nič, nie Som ani ten, to a ani ten, to, ani vedomá psyché a ani nevedommá psyché, stavy Boha, stavy Krista, stavy Budhy, stavy smrti, Nirvána "pokoj, kľud, ticho, mier, jednota, prázdnota", osvietenie "zaliatie svetlom, povzniesenie sa nad myseľ, vznešenosť a urodzenosť, vzdelanosť a múdrosť"

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/03/ktora-cast-teba-najviac-prevazuje.html
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Ktorá časť teba najviac prevažuje? Empty Re: Ktorá časť teba najviac prevažuje?

27/3/2021, 13:18
pekne si to opísal :-)
avatar
Anonymný
Anonymný

Ktorá časť teba najviac prevažuje? Empty Re: Ktorá časť teba najviac prevažuje?

27/3/2021, 15:03
Šak to musí byť tak napísané, aby to aj "debil" lol! pochopil!!!
Lia
Lia
Posts : 12
Join date : 04.07.2021

Ktorá časť teba najviac prevažuje? Empty Re: Ktorá časť teba najviac prevažuje?

4/7/2021, 20:35
Zrejme bytostné.
Sponsored content

Ktorá časť teba najviac prevažuje? Empty Re: Ktorá časť teba najviac prevažuje?

Návrat hore
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.