Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

30/3/2021, 06:47
O pekle nábožní neradi hovoria. Ale berú ho ako fakt. Rôzne, napríklad ako trvalé odlúčenie od boha. Od toho kresťanského boha. Neviem, ako to vidia iní nábožní, nekresťania, ale veriaci v boha.

Scarlett Súhlasí

Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

30/3/2021, 06:48
Richard Dawkins: „Naproti tomu náboženské myšlienky, ako napríklad ‚Ak v to neuveríte, dostanete sa do pekla‘, sa mi zdajú byť hrubo samoúčelné rovnakým spôsobom, ako počítačové vírusy.“

Richard Dawkins v TV programe „Viera a rozum“

Scarlett Súhlasí

Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

30/3/2021, 06:49
Prečo sa mám báť pekla, o ktorom ľudia hovoria? Nenachádzam dôvod. Kto chce žiť večne, tak chápem, že má strach z pekla, ale aký dôvod má mať človek, ktorý si myslí, že smrťou končí jeho život?
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

31/3/2021, 08:22
Lemmy napísal:Prečo sa mám báť pekla, o ktorom ľudia hovoria? Nenachádzam dôvod. Kto chce žiť večne, tak chápem, že má strach z pekla, ale aký dôvod má mať človek, ktorý si myslí, že smrťou končí jeho život?

Nepoznám kresťana, pre ktorého by bolo peklo dôležité. Nikto predsa peklo nechce. (Vrátane mňa.) .....Podobne ako nechcem, aby si raz zomrel (....i keď je to nevyhnutné). Realita sa žiaľ neriadi podľa nášho priania. ....Keď vidím nebezpečenstvo, varujem pred ním. Ak to ale druhá strana nerešpektuje a doplatí na to, nemôžem za to. -Pre mňa je najdôležitejšie, kde skončím ja. Druhých môžem maximálne upozorniť. To bol aj Kristov spôsob evanjelizácie. Načo sa niekomu vnucovať, že? Zbytočné.... Poviem zopár krát. Je na protistrane, ako sa rozhodne.
avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

31/3/2021, 13:26
Takže vy veriaci sa zaoberáte peklom!?

Pekné smerovanie vašej cirkvi. A to Som si myslel, že veriaci sú (pan)bičkári a veria v anjelov.
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

1/4/2021, 07:50
Dušan napísal:Takže vy veriaci sa zaoberáte peklom!?
Pekné smerovanie vašej cirkvi. A to Som si myslel, že veriaci sú (pan)bičkári a veria v anjelov.

To je ako tvrdiť, že tí, čo sa zaoberajú koncentračnými tábormi a opisujú čo sa v nich dialo, "sú teda pekní filantropi"....
avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

1/4/2021, 08:33
Len Som reagoval na @Tomas123456

Všade sa snažil vysvetlovať peklo, ba sa im aj vyhrážať niekomu
avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

1/4/2021, 12:21
Dobre, vedomosti o pekle môžeš mať, ale prečo sa ním vyhrážat niekomu? Nechaj peklo peklom a (ne)balamúť ním hlavy druhých.
Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

2/4/2021, 07:46
Aj ja si myslím, že je nečestné vyhrážať sa peklom, nakoľko ide o nedokázanú vec, jav. Nikto nevie, či peklo naozaj existuje.

Scarlett Súhlasí

Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

2/4/2021, 07:48
Dušan…a veria v anjelov.

Satan je tiež anjel.

Twisted Evil
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

2/4/2021, 09:25
Lemmy napísal:Aj ja si myslím, že je nečestné vyhrážať sa peklom, nakoľko ide o nedokázanú vec, jav. Nikto nevie, či peklo naozaj existuje.

Varovať pred peklom a vyhrážať sa peklom, sú 2 rôzne veci. Keď ťa upozorním "necestuj do Sýrie, lebo ťa tam možno ako ateistu zastrelia" - je to vyhrážanie zastrelením?

Scarlett Súhlasí

Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

2/4/2021, 10:01
Lemmy napísal:Satan je tiež anjel. Twisted Evil

A čo má byť.... My neveríme v anjelov, ale v Krista.
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

3/4/2021, 03:36
lemmy, Dušan na toje jediná odpoved , nečítajte zvásty trolla 12345.
Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

3/4/2021, 10:09
Fotón, keď povieš, keď neuveríš, pôjdeš do pekla, budeš večne trpieť v krutých bolestiach, to je vyhrážanie.
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

3/4/2021, 11:58
Lemmy napísal:Fotón, keď povieš, keď neuveríš, pôjdeš do pekla, budeš večne trpieť v krutých bolestiach, to je vyhrážanie.

Je teda vyhrážaním tvrdenie, že keď vyskočíš z 5 poschodia dolámeš sa?
avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

3/4/2021, 17:36
Tomas123456 napísal:Dusan :


Dobre, vedomosti o pekle môžeš mať, ale prečo sa ním vyhrážat niekomu? Nechaj peklo peklom a (ne)balamúť ním hlavy druhých.

To sa ti zdá tak len teraz, ale v prípade že by si v pekle skončil, tak by si si milion krát želal aby ta niekto pred tým peklo varoval.

U mňa (ne)existuje ani peklo a (pod)svetie, ani očistec a ani nebo a raj na zemi.

Peklo a (pod)svetie, očistec náleží psychickým duševne chorým ľuďom, čiernym čarodejníkom, ktorý sú buď otrokom a obeťou pekla a (pod)svetia, alebo večnými duchovnými bojovníkmi v očistci.

Nebo a raj na zemi náleží tak bývalým bojovníkom, bielym čarodejníkom, víťazom s titulom majster. Títo biely čarodejnici sa tak oslobodili od choroby.

Ja nepatrím ani tam, a ani tam.
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

3/4/2021, 19:04
Dušan napísal: U mňa (ne)existuje ani peklo a (pod)svetie, ani očistec a ani nebo a raj na zemi.

U niekoho neexistovali ani koncentračné tábory. Napriek tomu v nich ľudia trpeli,
Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

6/4/2021, 04:28
Aké sú dôkazy pre peklo?
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

6/4/2021, 16:08
Lemmy napísal:Aké sú dôkazy pre peklo?

Rovnaké, ako o utrpenicah v koncentračných táboroch.

Pavol Súhlasí

Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

6/4/2021, 20:56
čo je fotón ta zase vykopol z fóra ? Very Happy
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

7/4/2021, 00:27
hmmm škoda
avatar
Pavol
Posts : 19
Join date : 08.11.2020

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

7/4/2021, 15:25
Pre Lemmy (a akýkoľvek ďalší ateista): 

Najprv som sa do toho nechcel miešať, ale keď mám s čím tak aj ja prispejem. 
Dlho som rozmýšľal nad tým, prečo sú ateisti takí zatvrdnutí a odmietajú prijať pravdu alebo po nej aspoň nezávisle pátrať a namiesto toho sa uspokoja s vysvetlením iných ľudí, len preto, že nesú nejaký titul. Odpoveď je jednoduchá. Všetko je tak ľahšie. Ateisti si nemusia lámať hlavu s takými vecami ako ja. Napríklad ako môže byť Boh večný, prečo je taký aký je, prečo urobil veci tak ako ich urobil a koná tak ako koná, ako môže byť trojjediný a nad kopou ďalších vecí, ktoré sú celkom mimo naše chápanie. Ateista takisto nemusí dodržiavať prikázania. Nemusí byť skromne ani dávať peniaze chudobným alebo na kostol. Nemusí sa takisto vyhýbať cudzoložstvu atď. Povie si: žijem len raz tak si to chcem poriadne užiť. (česť výnimkám samozrejme). Nemusí hľadať odpovede ohľadom počiatku všetkého, ale uspokojí sa s lacnými teóriami, ktoré vlastne žiadne odpovede nedávajú a vlastne ani nedávajú zmysel, čo by som používal čo len sedliacky rozum. Navyše sú to predsa len teórie netreba ich brať za fakt. Všetko to čo tu dnes je predsa nemohlo vzniknúť náhodou, tomu predsa nemôže nikto veriť. Ateistický pohľad nedáva odpoveď ani len na vznik ľudského charakteru, intelektu, emócii, pocitov a vlastne vôbec ničoho čo sa týka duše. O tom, že nedáva odpoveď na to odkiaľ sa všetko vzalo alebo nebodaj odpoveď na zázraky ani nehovorím. Neviem či si mimochodom počul o tom, že existujú skameneliny dinosaurou, na ktorých sa našla koža alebo nebodaj pár tisíc rokov staré nálezy keramiky so symbolikou dinosaurou alebo dinosaury vyryté na kameňoch. Čo nálezy vecí opisovaných v Biblii, zázraky, svedectvá atď. Žiadny ateista mi na to nikdy nedal rozumné vysvetlenie. Kresťanstvo dáva odpoveď na všetko. Na všetko totiž existuje odpoveď Stvoriteľ alebo teda Boh. Jedine večnosť a trojjedinosť nie je naša myseľ schopná pochopiť, ale aj to sa dá ako tak vysvetliť. Mimochodom doplním, že čoraz viac ateistov aj ľudí z iných náboženstiev sa obracia ku kresťanstvu. To predsa nemôže byť náhoda nie? Aby som len nehovoril, dám sem jeden konkrétny prípad.  
Jednoducho len netreba byť lenivý a zatvrdnutý. Netreba sa uspokojiť s tým čo hovoria iný, pretože nikde nemáš záruku či hovoria pravdu. Rovnako je to aj s týmto videom. Je na tebe či tomu uveríš, ale byť tebou by som to urobil. Treba sa na svet pozerať nezaujato ako som to robil ja keď som sa chcel presvedčiť či mám tu správnu vieru. Aspoň to skús. Vyskúšaj sa pomodliť, ísť na bohoslužby, prosiť Boha aby sa ti dal pocítiť alebo si nájdi niekoho kto sa za teba bude modliť. Kľudne aj ja, nemám s tým problém len to musíš sám chcieť. Daj tomu trebárs mesiac a keď sa nič nezmení, tak budeš zasa ateista. Myslím, že už je na to najvyšší čas. Veď nakoniec čo je lepšie: Byť kresťan, zomrieť a ďalej nevnímať nič alebo byť ateista a skončiť v pekle? Myslím, že každý by si mal na toto sám odpovedať. P.S. Ospravedlňujem sa ak to vyznelo veľmi tvrdo alebo útočne.

Fotón Súhlasí

avatar
Anonymný
Anonymný

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

7/4/2021, 16:19
Ahoj @Pavol

@Lemmy ťažko presvedčíš, či si ho ťažko prikloníš k strane veriacim. Toto je zásadná chyba, niekoho nahovárať aby zmenil svoj duchovný, teda náboženský postoj. To ešte viac ho od tvojho smerovania oddiališ ako aj mňa.

Človek si sám zvolil svoju cestu a záleží len na ňom, či bude v nej pokračovať. Symboly duchovnej premeny "v kresťanstve - kríž a v budhizme - svetlo", len tie môžu mať vplyv na duchovnú premenu, teda orientaciu. 

Človek to musí zakúsiť sám, bez nátlakov. Zažiť a prežiť. Okúsiť na vlastnej koži. Ak tieto symboly (ne)hrajú v živote človeka veľkú úlohu, prečo nie ateistom? Budem ateistom, či i teistom do vtdedy, kým božia sila (ne)dá znamenie, či lepšie povedané, magická sila (ne)dá o sebe vedieť. Čoho následkom by mala byť duchovná premena a tak isto náboženská orientácia. Potom sa ukáže ako sa zachovám.
avatar
Pavol
Posts : 19
Join date : 08.11.2020

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

7/4/2021, 17:28
Pre Dušan:
Jasné ja viem. Každý má slobodnú vôľu a právo veriť čomu chce. Len som to chcel vyskúšať a vyjadriť svoj názor, ale s takýmto postojom som sa už stretol, lepšie povedané stretávam sa hlavne s takýmito odpoveďami, keď niekoho chcem presvedčiť. Väčšinou bez väčšieho významu, ale vždy mi aspoň ľudia odpíšu trocha inak ako písali predtým i keď neviem čím to je. No asi tým, že sa snažím byť zdvorilý a písať logické veci. Písal som to aj pre teba a ostatných ateistov. Hlavne som chcel aby ste to vyskúšali a aspoň si pozreli video, lebo pochybujem, že Boh zasiahne bez toho aby o to človek prosil. Každopádne možné je všetko, takže sa uvidí. Každopádne som chcel nabádať aby sa ľudia pozerali na svet a prijímali názory nezaujalo a otvorene ako som to robil ja a na základe toho si budovali vlastný názor. Nemyslel som to samozrejme zle.

Pre Tomáš:
Zaujímavé. Vedel som síce, že sú takí ateisti, ale nemyslel som, že je ich toľko. Je pravda, že veľa ateistov napríklad verí v duchov, ale neverí v Boha, čo je síce podľa môjho názoru zvláštne, ale tak každého vec. Ozaj ako to je keď niekto videl ducha napríklad svojho príbuzného a ten sa s ním chcel trebárs rozlúčiť? Počul som už také prípady. V mimozemšťanov verí kopec ľudí a nie len ateistov. Tomu sa zasa nedivím, pretože to sa s evolucnou teóriu ani teóriu veľkého tresku nijak nevylučuje, skôr to z toho vychádza. Ani ja sám som v tom nemal ani nemám ešte celkom jasno, pretože UFO sa nachádza vyobrazené na mnohých obrazoch, alebo je niekde vyryté na škálu v rôznych kultúrach alebo sa takisto našli sošky niečoho čo by mohlo pripomínať lietajúce zariadenie. Takisto sú záznamy o lietajúcich strojoch, ktoré vraj boli v minulosti len mi vypadol ich názov, takže sám neviem a to som kresťan. Na tvoju stránku nemám problém sa pozrieť, len....nemyslíš, že by to chcelo zmeniť jej názov?
avatar
Pavol
Posts : 19
Join date : 08.11.2020

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

7/4/2021, 17:33
Áno už viem, tie lietajúce stroje sa nazývajú anunaky. A ospravedlňujem sa za štylistiku v predchádzajúcej správe občas robím preklepy keď potrebujem rýchlo niečo napísať.
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

7/4/2021, 18:25
nájdi si job . namiesto vymyšlania chujovín
avatar
Pavol
Posts : 19
Join date : 08.11.2020

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

7/4/2021, 19:24
Ufoni ale predstavuju démonov. To je z ich správania a vytvárania chaosu zcela zjavné !

Tiež si to myslím len to UFO a ďalšie lietajúce stroje nech už sú vyobrazené kdekoľvek mi ku tomu veľmi nesedia.

Ano, problém je ale v tom, že ono to nejde zmeniť jedným klikom.... já mám stránku u webnode, a oni si za všetko účtuju poplatky... aj za zmenu názvu stránky... názov stránky zmením na "obranaprotestanskejviery"

Aha. Jasné rozumiem. Ale názov znie fajn.
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

7/4/2021, 19:30
12345, a čo nesúhlasíš , aby si si radšej našiel job , namiesto vymyšlania nezmyslov po internete?
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

8/4/2021, 21:37
dokonca som Boss . a podla toho čo si vypisoval na lipke , ze ti dostávaš vreckové :-):-):-)
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

9/4/2021, 01:34
spoluvlastním. pozri ja ta nechcem zhadzovat , a nejde ani tak o prachy . 
neviem či si z toho niečo vezmeš čo ti teraz napíšem, ale skúsim vysvetlit. ak sa človek venuje   práci a najlepšie ktorá ho aj baví , vzniká zaujimavy jav : 


část mozku využívanou hlavně v pracovním procesu nevědecky označit jako pracovní mozek. Jeho logicko‑analytické obvody potřebujeme k soustředění, dlouhodobému plánování a racionálnímu plnění úkolů.
Čím více pracujeme, tím více logicko‑analytických spojení aktivujeme a rozvíjíme. Pracovní mozek roste a sílí a zvyšuje se jeho výkonnost.
To zní jako dobrá zpráva, jenže… Výzkumy potvrzují, že expanze pracovního mozku zároveň potlačuje rozvoj důležitých spojení, která využíváme ke zpracovávání všeho, co se nás osobně týká. Říkejme této části autobiografický mozek.
Potřebujeme jej, abychom dokázali vnímat sociální potřeby svoje i ostatních, pomáhá nám uvědomovat si vlastní emoce, využíváme jej k sebehodnocení a sebereflexi. Pokud aktivujeme pracovní mozek, autobiografické okruhy se vypínají a jejich další rozvoj se potlačuje podle pravidla use it – or lose it.
Pokud oba okruhy nepracují správně, dostáváme se do emoční nerovnováhy, která je zdrojem vnitřního konfliktu.
Dominantní využívání pracovního mozku umožňuje hlubokou koncentraci na plnění úkolů. Cítíme se skvěle, protože nás netrápí úzkostné myšlenky, ale stává se z nás výkonný stroj zaměřený na dosažení dlouhodobých cílů. Firma chválí, odměňuje a tleská, ale díky své vášni pro práci mnozí manažeři či experti, kteří rozvíjejí především obvody logicko‑analytické (plánování, strategie), ZTRÁCÍ SAMI SEBE.

Very Happy v tvojom prípade ale naštastie neexistuje "stratit sám seba ", to sa tyka ludí ktorí prezivajú konflikt práca vs rodina :-) [ pridám odkaz na cely članok] pre teba je kariéra ideálna
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

9/4/2021, 01:35
https://psychologie.cz/milujete-svou-praci/
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

9/4/2021, 12:39
nemyl sa , ja mám svojho dost . idealne je angazovat sa v praci ktorá človeka baví a naplna . 
ale nevravím určite by si to vela ludí s tebou vymenilo, sediet doma na zadku a len vypisovat trapošiny na internet . no myslím ze ešte viac ludí by si bez práce nevázili sami seba . a vdaka Bohu za nich :-)
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

9/4/2021, 23:34
Tomas123456 napísal:Je hlúposť tvrdiť, že je to práca ktorá človek naplna. Nie, ideálny stav je nepracovať.

Gn 3:19
V pote svojej tvári budeš jesť chlieb, až dokiaľ sa nenavrátiš do zeme, lebo z nej si vzatý, pretože si prach a do prachu sa navrátiš.

Tak je to určené.

Tomas123456 napísal:Clovek čo chodí do práce musí každý den skoro vstávať a stráviť čas v práci, a to je značne nepohodlné. Preto tí čo pracujú závidia tým čo nepracuju, že Scarlett

Jasné, že chodiť do práce má i svoje nepohodlné stránky (keď je ranná, tak vstávanie). Lenže keď chodíš do práce ktorá ťa baví, máš tam výborný kolektív a skoro každý deň sa učíš niečo nové, je to iná pesnička. Ja takú prácu mám. Na rôznych školeniach som sa naučil mnohé užitočné veci. ...Ďalej dobrý pocit z toho, keď nájdeš príčinu nejakej poruchy, ktorú opravíš. Je to pocit úspechu, ktorý zažívajú napr športovci keď dosiahnu cieľ. Možno nebudeš tomu veriť, ale ja sa vo svojej práci cítim dobre. Keď nie sú poruchy, tak si pracujem na svojich programoch a učím sa. ...Prípadne počítam nejaké mat-fyz veci a hrám sa s tým. ....Ľudia, ktorí sú finančne nezávislí sú podľa mňa na tom horšie ako ja. Takí často končia na drogách a sebevraždách, lebo od nudy nevedia, čo robiť. U mňa sa však stále niečo deje. Učím sa nové veci - a z toho mám vždy ten najlepší pocit. Keď zrazu pochopím niečo, čo som včera ešte nevedel. Keď sa dozviem veci, o ktorých som včera ešte nevedel.

Scarlett Súhlasí

Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

11/4/2021, 14:31
fotón to vázne? sorry , ty máš ale dost skresleny pohlad . si myliš nejaké celebritky s ludmi čo niečo vybudovali :-)
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

11/4/2021, 14:36
Scarlett napísal:fotón to vázne? sorry , ty máš ale dost skresleny pohlad . si myliš nejaké celebritky s ludmi čo niečo vybudovali :-)

Ale veď ľudia, ktorí niečo vybudovali, tiež museli chodiť do práce. Akurát sami sebe určovali, kedy a kde. To je jediný rozdiel. Aj oni sa museli potiť. Dokonca viac než ja, aby čosi vybudovali. Napr. taký Elon Musk. Ten nespí viac. A v práci je prakticky 24 hodín denne. Inak by nedosiahol to, čo dosiahol. (Trochu mi pripomína Murgaša.)
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

11/4/2021, 14:41
12345, mne tá tvoja reakcia tak nepripadala. tak si sa mal vyjadrit , ze nemáš záujem pracovat na niekoho za neadekvátnu mzdu .
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

11/4/2021, 14:47
Skutočne si neviem predstaviť život bez práce. Aj Adamovi v raji Boh určil, aby obrábal záhradu a dával na ňu pozor:

Gn 2,15
A JHVH Boh vzal človeka a umiestnil ho v záhrade Éden, aby ju obrábal a mal na ňu pozor.

Práca ktorá človeka baví, je radosť a spestrenie života.

Scarlett Súhlasí

Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

11/4/2021, 17:59
aj tento sa zdrogoval na smrt 

Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

11/4/2021, 21:17
to vieš, tie detičky zbohatlíkov sa pojdu od nudy zamestnávat Very Happy fotón to nazval nuda, ale má to širsí vyznam. mám znamych ktorych syn, uz fakt nevie čo so sebou . lebo mu všetko strkali pod nos . nevie si nič vázit .


Naposledy upravil Scarlett dňa 11/4/2021, 21:30, celkom upravené 1 krát.
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

11/4/2021, 21:24
ak si finančne zahojeny , tak nepracuj a sed doma na zadku . aj ked to musí liezt na mozog ale ak nie, ako si to predstavuješ , ze ta budú rodičia podporovat do konca zivota? nikdy nebudes samostatny?
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

12/4/2021, 21:50
to by musel vééélmi dlho gemblovat , snazí sa dosrat si zivot . 

na aké brigády , ked maš tazké prachy na konte . okrem iného . Very Happy:D 

a prečo ti uz nič nedávajú ?? predikujem ze si zdr. hendikepovany , mozno na invalidnom, či?
Sponsored content

Prečo je pre niekoho peklo dôležité? Empty Re: Prečo je pre niekoho peklo dôležité?

Návrat hore
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.