Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Scarlett
Zobrazit informácie o autorovi
27042021

Práca je dobrá.

Boh pracuje a od počiatku, ešte pred vstupom hriechu do sveta, povolal prvých ľudí do práce.

Môj Otec pracuje až doteraz, i ja pracujem. Ján 5:17

Hospodin Boh vzal človeka a voviedol ho do záhrady Éden, aby ju obrábal a strážil. 1. Mojžišova 2:15
Práca rukami nie je nižšia forma práce. Boh si na začiatku pri stvorení sveta zašpiní ruky od prachu a pri vtelení si rovnako vyberie manuálnu prácu tesára.

Práca je viditeľným prejavom lásky.

Pracujeme, aby sme sa dokázali postarať o nás a o naše rodiny, čo je správne a dobré. Nesmieme, ale zabúdať, že sme povolaní do väčšieho diela spásy. Budovania Božieho kráľovstva a naprávania dôsledkov hriechu.

Veď vy sami viete, že tieto ruky vyrobili všetko, čo nám bolo treba, mne aj tým, čo boli so mnou. Vo všetkom som vám ukázal príklad, že tak musíme pracovať a ujímať sa slabých a pamätať na slová Pána Ježiša; veď On povedal: Blahoslavenejšie je dávať, ako brať. Skutky 20:34, 35

Ten, čo kradol, nech viac nekradne, radšej nech pracuje a vlastnými rukami zarába, aby mal z čoho udeliť núdznemu. Efezským 4:28
Ako Božie deti sme povolaní pracovať, nie zaháľať a naša práca má slúžiť druhým ľuďom.

Práca je službou Bohu

Každá práca má byť prácou pre Boha. Ak takou je, máme zasľúbenie, že Pán je Ten, ktorý ju odmení.

Čokoľvek robíte, robte z tej duše ako Pánovi, a nie ako ľuďom, vediac, že od Pána dostanete za odmenu dedičstvo, veď Pánovi Kristovi slúžite. Kolosenským 3:23, 24

To nás oslobodzuje od klamstva, že naša práca je bezvýznamná. Zametač ulíc vykonáva prácu, ktorá je potrebná a slúži ľuďom. Ak to robí pre Pána, nie je menším od kňaza, ktorý káže. Prináša poriadok do chaosu a napráva dôsledky hriechu. V nebi nie je špina. Hudobník vytvára krásu z chaosu zvukov, aby sme lepšie mohli chápať krásu Božieho stvorenstva. Bankár alebo ekonóm je povolaný do zodpovedného a rozumného nakladania s Božími zdrojmi. Právnik do služby spravodlivosti. Lekár do služby uzdravovania.
Oslobodzuje nás to od pocitu nedostatočného ohodnotenia. Pán vidí, aj keď šéf nie a Pán odmení.

Práca je svedectvom
Pavol píše otrokom v Efezským 6:6–8: Neslúžte len naoko ako tí, čo sa ľuďom chcú páčiť, ale ako služobníci Kristovi, ktorí z duše plnia vôľu Božiu; oddane im slúžte ako Pánovi, a nie ako ľuďom, vediac, že každý, či otrok či slobodný, keď dobre robí, prijme odmenu od Pána.

Kdekoľvek pracujeme, nosíme Božie uniformy. Sme Jeho služobníci a máme byť svedectvom. Svedectvom o tom, že pracujeme pre Pána. Máme pracovať usilovne. Svedectvom o Jeho láske. Máme milovať našich spolupracovníkov.
Rovnako máme byť svedectvom o pokoji a radosti Božieho ľudu.

Fotón and Pavol Súhlasí

Share this post on:redditgoogle

Komentáre

Scarlett
je to vylagrovane, co uz
Fotón
@Scarlett napísal:keby to bolo apriory kvoli tebe, kicknem aj na ine weby co si vypisal  , ale  logika nie je tvoja silna stranka

On sa motá stále do kruhu vo svojich fantáziách. S kolosom nezmyselných nápadov sa nedá diskutovať. To je ako na psychiatrii diskutovať s pacientmi. Povieš mu, že bezoblačná obloha je počas dňa modrá a ono sa to pýta prečo a prečo a daj mi odkaz. -To skôr 5 príspevkov prehodených s EnaXom, ako jeden s týmto prípadom. Very Happy

Scarlett Súhlasí

Scarlett
no lebo som takeho briliantneho cloveka ako ty este nikdy nevidela ...
Scarlett
keby to bolo apriory kvoli tebe, kicknem aj na ine weby co si vypisal  , ale  logika nie je tvoja silna stranka Very Happy

no chcem vidiet tu evanjelizaciu aj na hojku, s ktorou sa tolko chvasces

Fotón Súhlasí

Scarlett
off topic

Naposledy upravil Scarlett dňa 30/4/2021, 10:04, celkom upravené 2 krát.
Scarlett
Aaaaa po par rokoch som kickla na birdz . a uz to chapem, ty si mentalne retardovany . Very Happy
v 25 rokoch si chcel ist do domova dochodcov . inak, 85% z birdzu ta tiez posiela pracovat namiesto vypisovania kkt po forach. asi to nebude len moj postreh Very Happy
Scarlett
123456, Ako vieš že sebe samému ? Mohol niekto z mojej rodiny zasadnúť za moj počítač, prečítať si tieto príspevky a dať mi za pravdu

chces povedat ze si to nebol ty , ale niekto z tvojej rodiny ti dal tie suhlasy ?
Fotón
Tomas123456 napísal: Vreckové už nedostávam (pokiaľ si sám nevypýtam, čo si už nepýtam), ale stravu mi normálne platia rodičia. Za ubytovanie doma pochopiteľne neplatím, iba čo mínam dáke energie v dome. Ciže ked to tak zhrniem, tak strava, energie v dome, vyjdu na mna okolo 200 eur mesačne.  

Keďže máš zadarmo jedlo a ubytovanie, peniaze pochopiteľne nepotrebuješ. Veď o tom sú deti. Jedine, ak by si potreboval na hračky.

Tomas123456 napísal: A nie je to tak že by som vobec manuálne nepracoval. Napríklad o záhradu sa starám ja, vynášam hnoj, trhám zelinu, polievam stromčeky, apod. Proste domáce práce.

Veď si to tvoji rodičia zaslúžia, keď za teba platia energie a dávajú najesť. ....V normálnej domácnosti to funguje tak, že syn po dovŕšení plnoletosti platí rodičom za ubytovanie mesačnou čiastkou.

Tomas123456 napísal: Takže človek ktorý by mal trebárs aj 100 rokov, ale stále by vládal pracovať, bol by stále povinný chodiť do roboty ???

Nikde sa nepíše o "povinnosti chodiť do roboty", ale "chcieť pracovať". Dve celkom odlišné veci.

Tomas123456 napísal: Mám na mysli šírenie protestantskej viery. To na čo mnohí kresťania už dávno z 90% rezignovali. No ja som v tom stále aktívny na mnohých forach :

Ap Pavol a ostatní neevanjelizovali vypisovaním listov (=príspevkov, emailov), ale osobnou prítomnosťou a kontaktom s ľuďmi. Listy písali ako doplnok existujúcim kresťanom. Ani to však nezabudli podložiť osobnou prítomnosťou, pokiaľ to bolo možné.
Fotón
Tomas123456 napísal: Už nedávajú.
Tomas123456 napísal: Načo by som mal pracovať ked nie som od toho finančne odkázaný ?  

Odkiaľ teda čerpáš financie?

Tomas123456 napísal: Ked sa nejaký dochodca rozhodne odísť do dochodku lebo už nechce pracovať, tak nemá už dalej ani jesť ?

Ak vládze pracovať avšak nechce, tak nie. Kto nevládze, nemôže aj keby chcel. ...Kľúčové slovo som predsa podčiarkol, nevšimol si si to?

Tomas123456 napísal: A teda reč je tu o tých čo nič nerobia a zhanaju sa zbytočnostami. Niekto kto evanjelizuje tak pracuje, a nezhána sa zbytočnostami.

Ak si pod "evanjelizovaním" predstavuješ vypisovanie blbostí na internete, tak si celkom mimo. Wink
Scarlett
tak mozno foton je evanjelista, ale ty si neinteligentny jedinec ktory sa ani nevie zrozumitelne vyjadrovat lol!

btw, to aka tragedia si dava sebe samemu suhlasy ???? Very Happy
Scarlett
uz prestan trepat. ty si financne odkazany na rodicov, mna by fackala hanba keby som sedela doma na zadku , a nechavala sa vyzivovat rodicmi . ziadne evanjelium nesiris, len vypisujes blbosti na internet. ani vyjadrovat sa nevies. vyjadrujes sa ako sedlak co objavil internet a mudruje a mudruje . a vsetci sa z neho rehocu

Fotón and Dušan Súhlasí

Scarlett
fotón uff , mna uz ani neprekvapuje jeho premyslanie . ale ze pojde ešte aj prekrucovat bibliu .....

Fotón Súhlasí

Scarlett
trubka, moj syn dostal od mojho ex k siedmim narodeninám auto . jasné ze na nom nejazdil, ale bol to jeho darček . dostava vreckové ako niekoho polročná mzda na slovensku . ale keby raz v budúcnosti  zadrel , ze mieni len sediet doma na zadku a "evanjelizovat ". tak ho poslem na vyšetrenie . čo ty nemáš ziadne navyky , ziadne vštepené hodnoty ?? 

dochodca si svoje odpracoval ty trupka . a evanjelizovali ranní krestania , alebo misionári .teraz stoja cirkevné inštitúcie na kazdom rohu . a evenjalizovat máš svojim zivotom. a aky je z teba osoh? si na smiech a lenivy

a keby mali taky prístup ako ty všetci, tak skapeš od hladu a smädu . keby mali taky laxny prístup ako ty lekári , tak skapeš na bezné onemocnenia . nemal by kto vyrabat , nemal by kto predávat. nemal by kto stavat, učit, ošetrovat, všetci by sedeli doma na sociálkach .

Dušan Súhlasí

Fotón
@Scarlett napísal:hej aj to Very Happy a este mu aj zavidim ze nemusi  pracovat lol! ( menoval enaxovi co vsetko robi , ako zabija doma nudu) 
Ale celkom by ma aj zaujimalo , aky pristup by mal mat KRESTAN k praci , k zamestaniu

Dokedy býva u rodičov, ktorý mu dávajú na týždeň 50€ vreckové, nepotrebuje pracovať. Horšie, keď sa to zmení. Keďže je navyknutý nepracovať, ťažko sa bude dostávať do pracovného života. Človeku ktorý zlenivel hrozia aj zdravotné problémy
https://tech.sme.sk/c/6023757/lenivost-moze-byt-aj-choroba.html

Za mňa dávam len jeden verš. Podľa mňa úplne stačí:

2Sol 3:10
ak niekto nechce pracovať, nech ani neje.

Scarlett Súhlasí

Scarlett
hej aj to Very Happy a este mu aj zavidim ze nemusi  pracovat lol! ( menoval enaxovi co vsetko robi , ako zabija doma nudu) 
Ale celkom by ma aj zaujimalo , aky pristup by mal mat KRESTAN k praci , k zamestaniu

Fotón Súhlasí

Fotón
Zase sa Tomášovi nechce pracovať? Very Happy

Scarlett Súhlasí

Sponsored content
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.