Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Scarlett
Posts : 383
Join date : 10.01.2021
Zobrazit informácie o autorovi

potraviny, ktoré vám dokážu zlepšiť náladu, zvýšiť kogníciu a dodať vám trvalú energiu: Empty potraviny, ktoré vám dokážu zlepšiť náladu, zvýšiť kogníciu a dodať vám trvalú energiu:

11/5/2021, 10:22
https://ed.ted.com/lessons/how-the-food-you-eat-affects-your-brain-mia-nacamulli

Fotón Súhlasí

Fotón
Posts : 501
Join date : 06.11.2020
Zobrazit informácie o autorovi

potraviny, ktoré vám dokážu zlepšiť náladu, zvýšiť kogníciu a dodať vám trvalú energiu: Empty Re: potraviny, ktoré vám dokážu zlepšiť náladu, zvýšiť kogníciu a dodať vám trvalú energiu:

11/5/2021, 15:46
Samozrejme glukóza tam nesmela chýbať. Dobitie mitochondriálnych batérii ATP energiou. (Treba ale dávať pozor na glykemický index potraviny. (....Ak niekto nešportuje, nech hroznový cukor radšej nekonzumuje.))

Čo sa týka tých proteínov: Bukovský tvrdí, že najnovšie výskumy spochybnili tézu, že rastlinné proteíny sú pre náš organizmus menej využiteľné. Sójový proteín je rovnako účinný ....Keď sa mi minú zásoby srvátkového proteínu, prejdem na toto:

potraviny, ktoré vám dokážu zlepšiť náladu, zvýšiť kogníciu a dodať vám trvalú energiu: Myprotein-soy-protein-isolateŽivočíšne zdroje (mäso, mlieko, syry,....) majú negatívne účinky na organizmus:
https://www.medicc.eu/sk/odborne-clanky/item/324-maeso-maesove-vyrobky-a-rakovina

"Some studies on rats have indicated the biological value of soy protein isolates is comparable to animal proteins such as casein if enriched with the sulfur-containing amino acid methionine."
https://en.wikipedia.org/wiki/Soy_protein#Nutrition

-No a dostatok kyslíka...... Hlboké dýchanie hlboko v horách vyvoláva až pocit eufórie.  ....Ten sa docieli rýchlym behom do kopca s prevýšením aspoň 100m. Podmienkou je hustý les....  Smile

Scarlett Súhlasí

Návrat hore
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.