Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

avatar
Anonymný
Anonymný
18112020
Ahoj

V posledných dňoch u mňa nič zvláštne. Život beží ďalej a ja s ním. Minulý týždeň a tento týždeň sa mi darí napĺňať TM, ktoré mám na to určený. Dal Som sa na online kurzy, ktoré tie (po)kročilejšie sa dajú (pri)platiť.

Témy zvládam v pohode a (nie)kedy mi jedna látka trvá aj celý deň, kým si ju zapíšem do pamäti. Robím veľa cvičení a príkladov a výsledkom je Know-How.

Psychicky Som na tom veľmi dobre. Nič ma netrápi "(ne)Serie". Pokúšam sa o boj s nikotínom. Je to ťažké. Pred predvčerajškom sa mi podarilo si udržať škatuľku cigariet na 48 hodin. Plán Som mal 5 cigariet/deň, ale nedá sa. Tak volím dvojnásobok a to 10 cigariet na deň.

Takto by Som na cigaretách ušetril polovicu, čo robí zhruba - 60€/mesiac. Chodím každý deň na prechádzky a po nich si hodím na pár minut šipky. V TM mám na to hodinu. Všade o (psycho)hygiene a zdravom životnom štýle sa píše, že "človek by sa mal aspoň raz za deň zapotiť".

Robotu si (ne)hľadám, skorej Som za tú finančnú príležitosť, pri ktorej by Som (ne)musel, takmer pohnúť prstom. Mám na mysli, niečo ako vytvárať aktíva, ktoré by mi generovali pasívný príjem. Čo znamená, že aby "peniaze pracovali pre mňa", aby "peniaze zarábali peniaze", alebo aby "ľudia pracovali pre mňa", aby mi "prúdil neustály tok peňazí (cash flow) do vrecka" a aby mi "aktívá generovali pasívný príjem".

Viem je to sebecké, priam nemožné, ale (ne)vdzávam sa. Je to niečo ako pri chytaní veľkej ryby v rybníku. Čakáš dlhé hodiny a výsledkom je potom ulovená ryba. Tu žial (ne)mám ani návnadu ako chytiť tú finančú príležitosť.

Na ňu potrebujem nejaký vstupný kapitál, aby Som sa rozbehol, ale na miesto toho mám dlh a pôžičku, ktoré musím splácať. S týmto dochodkom, to je akurát tak kúpiť si (nie)čo do huby a to je všetko.

Skúsim si porobiť IT kurzy a uvidím, čo z toho zíde. Možno si predsa nájdem (ne)jakú tú dobre platenú nenamahávú prácu, ktorá by mi poskytla aj tento vstupný finančný kapitál.

Čo sa týka diagnóz tak chodím len psychiatričke, u ostatných špecialistoch Som (ne)bol vyše dvoch rokov. Myslím na nich i na seba, ale problém je v krvných testoch. Na tie sa musím dostaviť do 9hod. rána. A čo je to problém, bo ja trpím (ne)spavosťou (Insomniou). I keď mám spánkový režim upravený, pravidelný, rána sú hotová katastrofa.

Nuž milí čitateľia, ak ste sa až sem dočítali, prajem a želám Vám veľa voľného času na seba a veľa zdravíčka.

S pozdravom. Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/11/ako-sa-dnes-mam-17.html
Share this post on:reddit

Komentáre

avatar
30/7/2022, 17:45Anonymný
Som zástancom odvraciať zrak od ľudí, stavať sa im chrbtom a vstupovať tak do prírody. Ale, čo si už niekoľko rokov všímam na okoloidúcich je, že keď upriamim zrak na nich, svietia ako slniečko. Vyžaruje z nich pozitívna energia. Ako keby niečo odo mňa očakávali! Ale ja tu nie Som od toho, aby Som niekomu cudziemu (ne)ustále niečo rozdával!? Mám sám, čo so sebou robiť! Ale na druhú stranu, aj niečo takéto pozitívne odo mňa je potešujúce, pretože (ne)myslím len na seba! Treba dávať a aj rozdávať!
avatar
30/7/2022, 11:19Anonymný
Mamuško. Mám ťa rád, Ľúbim ťa!
Odpusť mi!
Chcem ťa vystískať, privoňať k tebe!
Objať ťa
avatar
20/2/2022, 13:00Anonymný
Ako sa mám a čo ma teší 53

Ahoj

Od minulého týždňa sme boli v karanténe, bo spolubývajúci bol pozitívny. Dnes je on (ne)gatívny a ja s mamou pozitívny. Robili sme si antigenove testy a vyšli nám po dva prúžky.

Pozitívny boli i sestra so synovcovmi, ale tí sú už teraz (pre)konaní.

Navyše mamucha má zdravotné problémy a nutne potrebuje zákrok. Čo sa týka zdravotného stavu, ja a mamucha, už vyše týždňa sme nič poriadne nejedli, len lehníme a pokašliavame. Veľká únava a (ne)chuť k nič (ne)robeniu. Žiadne horúčky zatiaľ, len ten kašeľ.

V pondelok, teda sa poradíme s obvodným, poprípadne objednať na PCR testy. Najviac nás trápi mamuchin zdravotný stav, ktorý si vyžaduje nutný zákrok.

Aj sme volali 112, ale tí nám povedali, že tak, či tak, by ju poslali naspäť domov. Má vyhľadať svojho špecialistu a ten to má riešiť. Problém je, ale s načasovaním. Majú veľa pacientov. Lenže tento mamuchin (ne)žiaduci stav, vyžaduje oKamžitý zákrok, (ne)môže predsa s ním tak dlho žiť!

Pani mámo, želám a prajem veľa zdravíčka a veľa trpezlivosti. S pozdravom:

vrana
nedeľa 20. 02. 2022 12:48
avatar
3/2/2022, 22:10Anonymný
Ako sa mám a čo ma teší 52

Ahoj

Dnes Som bol po 300 rokoch v spoločnosti ľudí a verejnosti. Totiž otvorila sa nová šachová klubovňa, ktorá však vyžaduje menšie úpravy, skor rekonštrukciu. Bol Som pozrieť, kde v ktorých končinách náš klub má útočisko. Momentálne k dispozícii je jedna hracia miestnosť, ostatné sú na brigádu.

Píšem ohľadom toho, že aké dojmy a pocity z tohto mám. Tak v podstate, čo sa týka priestorov, sa na ne teším a klub momentálne rieši financovanie a (ne)platičov, a aj robí nový nábor. V klube bude možné robiť aj malé turnaje.

Čo sa týka duše mojej a jej pár ročná tichá pauza mimo spoločnosť a verejnosť, mi fakticky prospela. Zpozoroval Som totiž, že pri ruchu viac hlasov a slov, ktoré akoby viedli polylóg, sa ma, teda duše mojej, nič (ne)týka a (ne)dotýka. Pri rozhovoroch Som taktiež spozoroval, pri počúvaní, ako myseľ moja odbočovala od témy, začala svojvoľne snívať a fantazírovať o konkrétnej veci, o ktorú Som (ne)dával najavo, a v zápätí pri jej (u)vedomení Som sa vracial späť do prítomného oKamihu, k rozhovoru.

Na veľa rozhovorov Som (ne)reagoval, (ne)prejavoval Som sa tak a (po)nechal Som tak hovoriacich, aby sa vyjadrili. Neskorej Som sa dobre porozprával z Jarom, viedli sme dialóg. Z mojej strany tento dialóg, mi prospel. Je to doba, čo Som hubu (ne)otvoril.

Ale musím utrieť (ne)čistú dušu moju, je pravda, že za ňu Som plno zodpovedný, reprezentuje (u)trpiace sa bytosti. V niektorých situáciach, či za šachovnicou, alebo pri rozhovoroch, podávala eCHo, bez parafrázovania. Tým eCHom bolo slovo "dement", neskorej, keď Som tento pojem dekódoval, (ne)čistá duša moja mala na mysli výraz "retard".

Je pravda, že v niektorých situácich sa tak cítim, že mi to trošku dlhšie trvá, kým mi to zapne. Pri rozhovoroch, je to spätné pretáčanie magnetonovej pásky a pri šachoch niekoľko krát opakovanie budúcej pozície na šachovnici.

Želám a prajem vám veľa pochopenia v živote a veľa radostných chvíľ v spoločnosti ľudí a verejnosti, ktorej ste účastníkom. S pozdravom:

vrana
štvrtok 03. 02. 2022 22:02
avatar
24/1/2022, 15:15Anonymný
Ako sa mám a čo ma teší 50

Ahoj

V poslednej dobe zaznamenávam nachádzanie sa v mysli, v duši, v tele. Ide o čistú myseľ, čistú dušu moju a čisté telo moje, ktorých schvaľujem, pretože Som ich tréningami (o)čistil a (o)čistujem. Robím to kvôli tomu a aj dovtedy, kým sa (ne)transcendujte, či (ne)transformuje (ne)čistá myseľ... Ale napriek tomu si viem vždy zachovať svoje (seba)uvedomenie. 

(Ne)čistá myseľ... je najčastejšie vo forme čiernych hlasov a slov (ne)vedomých trápiacich sa bytostí. (Ne)ustále sa chcú napojiť, (nad)viazať kontakt s (ne)čistou dušou mojou... ,ktorá má tendenciu podávať echo, lepšie povedané, parafrázovať všetky hlasy a slová.

Tieto bytosti, ako keby mali z tohto napojenia prospech, (ne)ustále by chceli do (ne)konečna (roz)mýšlať, myslieť... tak s (ne)čistou dušou mojou. 

Chceli by riešiť svoje starosti ((u)trpenia, trápenia, bolesti a problémy). V súčasnosti momentálne nieje v mojich silách, priestor si ich starosti vypočuť, kdežto aj dajako poriešiť.

Som (ne)osvietenec, čo znamená, že mám dosť , čo robiť sám so sebou, natožto pomáhať, (o)zdravovať... druhé bytosti. Budú si musieť počkať až ma zaleje svetlo. Potom ako učiteľ a majster tu môžem byť pre všetky bytosti. 

Ja nie Som myseľ a nie Som ani duša moja, či telo moje. Myseľ, duša, telo je môj nástroj, ktorý používam iba ja, podľa vôle a potreby, kedy a akokoľvek chcem. Keď ho (ne)potrebujem, tak ho (ne)potrebujem. 

vrana
pondelok 24. 01. 2022 14:07
avatar
15/1/2022, 10:24Anonymný
Ako sa mám a čo ma teší 49

Ahoj 

Dlho Som (ne)písal tak sa opäť hlásim. Veci sa majú tak, že od začiatku januára Som presedlal na hry a konkrétne na moju srdcovku z detstva a to final fantasy VII. Túto hru Som vtedy (ne)dohral do konca, jednak mi chýbala pamäťová karta a jednak mi umrela jedna členka skupiny.

Teraz Som si našiel kompletné návody a videá ako hrať hru a na počudovanie a potešenie je toho kvantum. Kopec bonusov, že hra si bude vyžadovať dlhší čas. V hre Som pred koncom hry na ktorej ma čaká finálny Boss, ale akonáhle vstúpim do tejto hry s Bossom niet návratu. Preto sa odmšmŕdam s bonusmi.

Čo sa týka režimu dňa, organizéra, bol narušený, bo som hral aj 15 hod denne. Mám odohratých vyše 98hod. Preto prechádzam a obnovujem znovu organizér tak, aby bol vyvážený na aktivity.

Najviacej starostí mi robí (samo)štúdium, kde sa duša moja trápi, (ne)chce sa jej, má odpor a (ne)chuť voči tomu, mám čo robiť, aby Som ju trancendoval, či transformoval. A preto teraz skúšam (samo)štúdium činiť so 4,5 hod/deň na dve hodky/denne a dve hodky denne čítanie motivačnej, odbornej literatúry a čítanie iečo z ezoteriky a duchovna... plus polhodka/den prestávka.

Ostatné položky v organizéri sú na dennom poriadku, vykonávam ich. Želám a prajem veľa zdravíčka a veľa trpezlivosti ísť za svojim cieľom. S pozdravom:

vrana
sobota 15. 01. 2022 10:13
avatar
16/10/2021, 18:41Anonymný
Ako sa mám a čo ma teší 48

Ahoj 

Píšem, bo musím dať vedzet. Mám menšiu zmenu v trávení voľného času. Vraciam sa späť k šachom. Vyčlenil Som si naň jeden týždeň v mesiaci. 

Takže moje vzdelávanie vo štyroch týždňoch spočíva v prvom ITechnologie a konkrétne HTML/CSS, druhom prírodné vedy a konkrétne matematika, treťom šachy a konečne štvrtom cudzie jazyky, a to konkrétne anglický jazyk.

Šachy Som do teraz udržiaval online, a to korenšpoďákmi. Od vtedy, čo máme koronu, Lokomotíva Trnava hľadá priestory. Tak isto Som už ale druhý rok nehral ligu a turnaje. Túto sezónu Som požiadal o ročnú pauzu.

No, a čo ma čaká v tom týždni? Chcel by Som pokračovať v tom, v čom Som sa venoval od roku 2014, teda, od vtedy, čo Som začal hrať aktívne.

Mám rozbehnutú prácu z dokumentami, do ktorých vkladám poznámky spísané perom, asi 20 zošitov.
Ďalej mám načatú prácu v chessbase, a to .png subormi, do ktorých vkladám diagrami z knižiek, teda celú knižku.

Chcem sa venovať otvoreniu a prechodu do strednej hry, analyzovať prehry, teda (u)vedomovať si možné chyby. Trénovať online taktiku a pomenovať ju. Zo stratégie a koncoviek by Som chcel z youtube kanála "Robert a Petr šachy" si spísať pravidlá, poučky a zvolenie plánov v hre.

Hrať blitz partie a analyzovať ich po prehre. Kdesi Som da dočítal toto:

Ako získať najvyšších šachových výkonov
• 10 000 hodín praxe
• 6 rokov hrať šach
• Päť hodin denne

Želám a prajem vám veľa voľného času pre seba a veľa zdravíčka v živote. S pozdravom:

Nikto a nič
sobota 16. 10. 2021 18:33
avatar
11/10/2021, 12:18Anonymný
Ako sa mám a čo ma teší 47

Ahoj 

Píšem, bo mám menšiu zmenu. Vratil Som sa späť k meditovaniu a kontemplovaniu.

Jelikož i naďalej (ne)mám potreby si seba (u)vedomovať, (u)vedomovať si Bytie, je i naďalej Bytie sugestívne porazené, usmrtené a popravené.

Cieľom meditovania je tak porážka, usmrtenie a poprava prítomného (ne)prejaveného bytostného "nie ja" (Bytie). Cieľom tohto procesu je vstup do Nirvány so zotrvaním na zemi.

Nirvána znamená (ne)prítomnosť "ja" očistené od (ne)čistôt a (psy)chického hovna.

To znamená, že v Nirváne vás nikto (ne)vidí, (ne)počuje, (ne)cíti..., (ne)očucháva s vami, (ne)ochutnáva s vami a (ne)myslí s vami. Jednoducho v Nirváne nieste! Neexistujete! Ste nikto a nič!

Ku kontemplovaniu Som sa tiež vrátil a konkrétne s večerným prehľadom dňa. Totiž len po večierke, v čase chystania sa do spánku (pre)žívam (ne)prejavené bytostné "nie ja" (Bytie), ktoré má potrebu meditovať, (ne)myslieť, (ne)sniť, byť ticho a sústrediť sa a koncentrovať na prázdny bod, stred, centrum, predmet, vec, zdroj, dych

Je to mysliaci proces (kontemplovanie) - (psy)chická záťaž versus (psy)chické uvoľnenie
A zároveň je to (ne)mysliaci proces (meditovanie) - (psy)chická záťaž versus (psy)chické uvoľnenie.

To znamená, že po večierke buď kontemplujem so (psy)cickou záťažou, vtedy prepnem na meditovanie so (psy)chickým uvoľnením, alebo naopak. Prepínam tam, kde vládne (psy)chické uvoľnenie.

Želám a prajem veľa pochopenia v živote a veľa zdravíčka. S pozdravom:

Nikto a nič
pondelok 11. 10. 2021 11:59
Fotón
Kudzu je unikátny výživový doplnok vo forme kapsúl, ktorý obsahuje štandardizovaný extrakt z koreňa Kudzu (Pueraria Montana). Kudzu je sezónna popínavá rastlina, ktorá rastie na stromoch a skalách vo vysokých miestach. Je to vytrvalá liana s hľuzovitými koreňmi, ktoré sú bohaté na izoflavonoidy. Ide o biologicky aktívne zlúčeniny flavonoidov, ktoré majú antioxidačné účinky. Kudzu je vďaka svojim unikátnym vlastnostiam vhodný doplnok počas zámerného obmedzenia konzumácie alkoholu a fajčenia.

https://gymbeam.sk/kudzu-root-activlab.html?gclid=CjwKCAjw49qKBhAoEiwAHQVTo2Y9Jj0Sldkd4LFAEb_8Ob4ChCtd0qlEpP8pq7ghcPNDSRP4z8zd4RoCsvIQAvD_BwE

Znižuje aj abstinenčné príznaky cigariet a alkoholu pre závislých.

Vedecké články:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24501814/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3562758/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3562758/

V tých vedeckých článkoch sa píše, ako to vyskúšali na vzorke dobrovoľníkov - a funguje to. Polovici dávali placebo pilulky a druhej polovici s extraktom Kudzu. Skupina, ktorá užívala Kudzu výrazne obmedzila konzumáciu alkoholu a fajčenie.avatar
29/9/2021, 16:53Anonymný
Ako sa mám a čo ma teší 46

Ahoj 

Tento a minulý mesiac lietam po doktoroch, najviacej ma trápia raňajšie odbery krvi, ktoré odkladám aj na dvojtýdňovo. To raňajšie stávanie nieje oNo. Trvá mi celé ráno a doobedie kým sa (pre)berem. Cítim (ne)ustále únavu s pocitom si ísť ľahnúť aspoň na pol/hodku na deň.

Takto sa to so mnou vlečie už ale pár mesiacov, hneď potom, ako Som z organizéra vyhodil raňajšie meditácie a kontemplácie... Poobede Som tak čerstvý a čulí do činností. Mrzia ma tak tie doobedia, kde mám naplánovanú prácu za NB (sťahovanie kníh) a čítanie knižôk. 

Tento týždeň mám angličtinu a dnes ju potiahnem až k večierke. Dnes som mal 4-roch šlofíkov. Ak si duša moja praje si ísť na pol/hodku zdriemnuť, učiním tak. V duchu Som za túto činnosť, (ne)bojujem. 

Ale keď sa tak zamyslím, mal by Som byť bývalím bojovníkom, víťaz s titulom majster ohľadom spánku, či nespavosti. Totiž, až moc mi tento bývalý bojovník prirástol k srdcu, až tak, že fakt (ne)bojujem s únavou. 

Mal by Som urobiť s dušou mojou a sebou samým kompromis. Začať aj bojovať proti únave. Jeden šlofík, poobednajší relax a viac nič. Večierku mám o 22:00hod a budíček 07:30hod

Želám a prajem veľa čerstvých (ráno)vstaní a veľa zdravíčka. S pozdravom:

Nikto a nič
Dušan Fajnor 29. 9. 2021 16:30
avatar
10/9/2021, 17:07Anonymný
Lemmy napísal:
Nikto a nič napísal:Na ňu potrebujem nejaký vstupný kapitál.

Je to ťažké, všetci sme akosi závislí na peniazoch, ten nedostatok je hrozný.

Sú dva finančné problémy. Jeden (ne)dostatok peňazí, druhý (pre)bytok peňazí. Jeden sa snaží dostať von s krysieho závodu (bludného kruhu - požičky, hypotéky, kreditné karty...), ten druhý hladá investície aby mu aktíva generovali pasívny príjem (mesačné príjmy), aby sa vyhol pasívam (rozhadzovanie peňazí, veľké (ne)pokryté výdavky..).

Ja Som vo fáze živorenia. Chýba mi na stravu a cigarety + menšie výdavky, aby som mohol sa zdržiavať v spoločnosti. Dlhy Som si narobil hraním automatov. Rodičovi dlžím tak 12 000€ a banke 14 000€. Toto predstavuje môj bývalý majetok, ktorý Som prehajdákal na automatoch a technológiach. Teraz mesačne splácam tích 14 000€. Ešte 4-roky a bankovný dlh bude za vodou.

Rodiča by Som tiež chcel nejako vyplatiť, ale (ne)mám ako. Bola to doba myšlienkovej finančnej mafie, kde Som sa na pár dni zabával, popíjal, hral a žil. Pred pár rokmi Som nadobudol finančnej gramotnosti, inteligencie. Keby Som mal takéto vedomosti o peniazoch v dobe, keď mi priznali dôchodok, kto vie, kde by Som sa teraz nachádzal.

Teraz musím "ja" trpieť a aj môj predrahý rodič. Keby (ne)bolo jeho, je to o (ne)istote a aj je.
Fotón
Cigarety majú veľa negatívnych účinkov na zdravie. Viac než alkohol.

Pavol Súhlasí

Lemmy
9/9/2021, 18:59Lemmy
Nikto a nič napísal:Na ňu potrebujem nejaký vstupný kapitál.

Je to ťažké, všetci sme akosi závislí na peniazoch, ten nedostatok je hrozný.
avatar
31/8/2021, 20:37Anonymný
Ako sa dnes mám a čo ma teší 45
Ako sa Dnes mám Ax152KnHWUryAAAAAElFTkSuQmCC
 
Ahoj
 
Píšem, bo mohli nastať u mňa životné zmeny, ale (ne)nastali tak. Dnes Som mal ísť na pohovor ale už po večierke včera Som si to rozmyslel. V pondelok mi volali z agentúri, že majú pre mňa robotu v Hlohovci. Jednalo sa o dcérsku spoločnosť v Hlohovci GPV v Dánsku, ktorá vyrába, osádza, čistí, lakuje... Plošné spoje. Moja náplň práce a pozícia bola tak obsluhovanie počítača, ktorý riadi stroj a ten osádza komponenty na plošný spoj.
 
Základný plat tak predstavoval vyše 900€ na dve zmeny. Prečo Som si to rozmyslel? Mám dva dvôvody + ďalšie (ne)príjemnosti. Prvým bolo vstávanie na 3/4 štvrtú hodinu ráno. Jelikož sa kŕmim tabletkami, ktoré mi obmedzujú svieže ráno a doobedie, tak preto. Na pracovisku by potom celé doobedie (ne)bola so mnou reč. Druhý dôvod: jedna smena by ma tak vyšla na 11 hod/na deň spolu s cestovným. Čo znamená, že by mi popri osem hodinovému spánku ostalo na deň 5 hodín času, z ktorého by Som musel ukrojiť dve hodky na vedenie domácnosti, nákupy... A tak by mi na seba ostalo len tri hodky.
 
Ďalšie dôvovdy, vybavovanie lekárskej priehladky, ktorá by sa mohla predĺžiť aj na päť dní, či zaočkovanie sa.
 
Takéto pokusy pracovať mám zriedkavé, vždy si to v noci a ráno (roz)myslím. Najradšej by mi vyhovoala flexibilná práca na štyri hodky denne, či ranné vstavanie na ôsmu. Ale, kde takú nájsť? Tak hľadám, tak ako hľadám, teda zriedkavo. (ne)pracoval Som od roku 2007, čo prišla finančná kríza.
 
Na tento pohovor, čo mal by dnes, zo skúseností Som sa pripravoaval pol dňa a prd z toho, keď Som to zrusšil.
 
Želám a prajem veľa zdravia a veľa úspechov v práci. S pozdravom:
 
Nikto a nič
Dušan Fajnor 31. 8. 2021 20:28
avatar
22/8/2021, 10:42Anonymný
Ako sa dnes mám a čo ma teší 44


Ahoj

Píšem, bo musím dať vedieť. Ako ste si všimli v poslednej dobe Som dosť spamoval, bo som písal aj o patologických myšlienkách. Za všetkým stojí moje eGo, ktoré má potreby byť vyslišané, má potreby sa (pre)javovať, či reagovať... Ale toto nieje moja pravá podstata "ja".

Táto virtuálna a digitálna doba je pre eGo jak stvorená. Nič mu (ne)stojí v ceste. Ak ho napadne myšlienka, rozjíma ju a potom ju vyjadruje písmom. Musí dať vedieť celému svetu, teda virtuálnemu, digitálnemu svetu, ktorého čitateľom sú práve virtuální a digitální  čítajúci, bytosti, priatelia, o čom práve je rozoberaná problematika.

Ale toto nie Som "ja". Toto eGo nieje moja pravá podstata "ja". Toto eGo je tak moja duša (psyché) - myseľ, ktorá sa v mojom Bytí očistila od (psy)chického hovna, (ne)čistôt ((ne)správného duchovného postoja). Má potreby i nadalej myslieť, snívať a fantazírovať... Na to aby sa moja ľudskosť (pre)javovala a reagovala tak, potrebuje práve toto eGo používať.

Táto duša má potreby byť virtuálne, digitálne vyslišaná, nakoľko bez týchto ele.tech. nástrojov sa jej to máli. V reále sa cítí v samote osamelá a (ne)vyslišaná. A z toho dôvodu, že virtuálné a digitálné eGo, i keď je očistené, musím z neho ukrojiť na minimum tejto písomnej aktivity.

V miľníkoch mám zaznamenanú chronológiu o porážke, smrti a poprave eGa a Bytia a bol by Som rád, keby sa toto týkalo aj virtuálných a digitálných technológií. (Ne)môžem sa  predsa chavstať do (ne)konečna svojim poznaním (pravdou, múdrosťou a Know-How). To je predsa sebecké, eGoické, iracionálné.

Želám a prajem vám milí čítajúci veľa pochopenia v živote a veľa zdravíčka. 
S pozdravom:

Nikto a nič
Dušan Fajnor 22. 8. 2021 10:10
avatar
17/8/2021, 07:19Anonymný
Ako sa dnes mám a čo ma teší 43

Ahoj
Keď Som bol v apríli tohto roku na srdcovo cievnom, teda keď Som bol v spolonosti ľudí a na verejnosti, ma napadli dve otázky "na čo mi to je a ako to môžem využiť?". Otázky sa týkali môjho Know-How. Vtedy Som si uvedomil že to, čo viem, je mi vlastne na nič. Som toho názoru, že veškeré to know-how si (ne)hávať pre seba, (ne)chváliť sa ním, (ne)byť chválenkár...

https://fajnordusandf365.blogspot.com/2021/08/ako-sa-dnes-mam-co-ma-tesi-43.html
avatar
9/8/2021, 15:24Anonymný
Ako sa mám a čo ma teší 42

Ahoj

Včera Som urobil závažné rozhodnutie, ktoré sa týkalo (ne)Bytia. Jelikož z jedných cieľov bola porážka, smrť a poprava Bytia a všetko okolo neho, Som vyčistil, povymazával komplet poznámkový blok OneNote. Blog na webe. Ostala tak ničota a prázdnota.

V OneNote Som tak zaznamenával jak poznámky s kníh, tak i moje myšlienky. Držal sa necelých dva roky. Teraz Som nahodil nový dizajn a témy, ktorým sa chcem venovať. Je to vlastne pokračovanie toho čo do teraz, len Som oslobodil (ne)Bytie od Bytia.

V organizéry Som sa tak oslobodil od meditácii, kontemplacií, vizualizovaní, manifestovaní, modlitieb a (od)púšťaní, dýchaní prány..., ktoré Som robil do teraz po dobu štyroch rokov. Oslobodil Som tak prefázované prechádzky, ktoré spočívali vo štyroch fázach došlapnutí chodidla o zem. Oslobodil Som sa od (seba)uvedomujúceho sa Bytia pri bežných pohybových činností.

Ostalo len (ne)Bytie, ktoré (ne)má potrebu si seba uvedomovať. Ostalo len splynutie jemných krehkých energetických tiel MP a ŽP v jedno (ne)telo, v jedno vedomie, v jednu (ne)myseľ, v jednu čistú myseľ, v harmóniu. Ostalo len (roz)víjanie nirvanického jemného krehkého energetického tela.

Či sa bude v najbližšej dobe jednať o výrazný míľnik v mojom živote ukáže čas. Takýchto myľníkov, symbolov premeny mám zatiaľ zo tri.

Želám a prajem vám veľa pochopení v živote a veľa zdravíčka a šťastíčka. S pozdravom:

Nikto a nič.
avatar
19/7/2021, 22:03Anonymný
[ltr]Ako sa dnes mám 51
 

Ahoj
 
Píšem bo musím dať vedieť. S blogovaním Som skončil, už po tretí krát Som blog vymazal, už vás (ne)budem viac kŕmiť mojima chorobnýma (ne)zmyslami. Zistil Som totiž, že nech jak koľvek Som sa venoval a riešil chorobu tak jej účinky Som len tým zosílnil.
 
Preto túto tému uzatváram na bývalú prítomnosť. Bude a je len budúca prítomnosť, či prítomný okamih. Ostal mi tak bohatý na poznámky "poznámkový blok OneNote", do ktorého si zapisujem všetko ohľadne štúdia, kurzov, videoprednášok a čítania knižôok, či mojich osobných poznámok.
 
Blok mám tak rozdelený na sedem častí:
[/ltr]

 1. Knižný
 2. Osobný
 3. Verejný
 4. Kurzy a prednášky
 5. Akademický
 6. Profesný
 7. Finančný[ltr]Budem vás priebežne informovať o sebe z verejného poznámkového bloku, ktorý obsahuje následovné:[/ltr]

 • O mne
 • Moje (samo)štúdium
 • Ako sa dnes mám
 • Dnes ma teší
 • Aký Som mal týždeň
 • Aký Som mal rok
 • Do-súčasný stav ochorenia


[ltr]
 
Ostatné poznámky si (ne)hávam pre seba a už viac vás nimi (ne)budem zaťažovať, pliesť a niečo podobné. Prečo vás chcem kŕmiť mojim žitím a Bytím z verejného bloku, a prečo sa jednoducho od vás (ne)odizolujem?! Potrebujem byť vypočutý, na blogu Som tak mal od 10-15 čítajúcich, či klikajúcich, čo mi bohato stačilo na prispevanie do blogu.
 
V dnešnej informačnej dobe, kde IT technológie hrajú veľkú rolu v komunikácií priateľov, kolegov, rodinou... medzi sebov, je to povinnosť dať o sebe vedieť, takto na diaľku, keď nieje možnosť sa medzi sebov stretnúť.
 
Preto vám všetkým, ktorý ma poznáte a (ne)máme možnosť sa stretávať tak pravidelne ako kedysi, vám ponúkam túto mobilnú komunikáciu prostredníctvom internetu. Ale aj tým, s ktorýma sa poznáme iba po internete.
 
Želám a prajem vám veľa zdravíčka a veľa pochopenia v živote. S pozdravom:
 
[/ltr]
Dušan Fajnor 19. 7. 2021 21:53
avatar
10/5/2021, 17:27Anonymný
Ako sa dnes mám 22


Ahoj
Dni plynú ako na bežiacom páse. Snažím sa denne porobiť v záhrade aspoň jeden záhon i keď na (pol)hodiny na deň. Je to okopávanie a trhanie buriny pre mňa dosť náročné. Tak isto aj rýľovanie. 

Začala nám druhá jarná sezóna, treba sa motať aj v záhrade. Altánok ešte nieje prichystaný, ale k tomu sa postupne dostaneme.

V domácnosti z pohybu mám len miernejšie upratovanie, ako umivanie riadu, či dvojtýždňové vysávanie a utieranie prachu. Hygienu robím zatiaľ len raz týždenne. Nákupy potravín, tých menších, sú pravidelné.

Ináč doma celé dni vysedávam a venujem sa svojmu programu, režimu. Momentálne opakujem kurzy s HTML/CSS. Cieľ je si naprogramovať samostatne dva, tri webové stránky, aby Som mohol povedať, že sa v tom vyznám.

Dosť ma chytila jedna hra a to Art of War 3. Je to Android aplikácia a je to strategická vojnová hra, kde vylepšuje jednotky a továrne, budujeme základňu, kde cieľom hry je zničiť tú súperovu. Hrá sa na rôznych mapách a je tu aj veľa bot misií.

Čo sa týka mojej búdky, teda mozgovne, myseľ a vedomie my šlape v starých koľajách. Po Tom, čo Som porazil pred pár rokmi Insomniu spávam dobre. Psychopatogicky (ne)evidujem v posledných rokoch žiadne psychózy, bludy a halucinácie.

Čo sa týka fyzičky, tak sa snažím, ale je toho minimum na deň. Želám a prajem vám veľa zdravia a príjemných chvíľ v týchto slnečných dňoch. S pozdravom:

Dušan

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/05/ako-sa-dnes-mam-22.html
avatar
5/1/2021, 20:18Anonymný
Ahoj
Píšem, bo musím dať vedieť a vyjasniť si dve veci. Určite ste si všimli, že sa vyjadrujem štýlom duchovna. Tak aj teraz zhodnotím moju závislosť, ktorej podlieham.

Ide o emočné telo bolesti, ktoré má po cele dni (ne)ustále, (ne)kontrolovateľné chute. Chuť na cigaretu a chuť si dať niečo do huby. A celé toto riadi a ovláda eGo. Ktoré je, keď prevezmem kontrolu nad chuťami, (ne)únosné, priam rivalské.

Preto si musím určiť, stanoviť (ne)jaký ten bojovný plán, ako mať pod kontrolou emočné telo bolesti aj s jeho chuťami a pod kontrolou rivalské eGo.

eGo a emočné telo bolesti, rady fajčia cigarety a špakovinu. Síce Som dodnes (ne)došiel na to, čo im nikotín dáva, či bere, ale je to bežná rutina, návyk, (zlo)zvyk, ktorého sa (ne)viem akosy zbaviť. Keď sa zdržujem nikotínu, tak o ničom inom eGo (ne)premýšla, len o cigaretách a pocite "aké je to dobre si zápáliť.". Rado pri tejto činnosti premýšla.... a dochádza tak k novým nápadom, myšlienkam. eGo chce pri húlení, a aj tak to je, (pre)mýšlať, (roz)mýšlať, (u)važovať, (z)važovať, či (roz)jímať.

eGo chce prestávku, pauzu, na chvíľu vypnúť a pri tom fajčiť, či jesť. Na tej prestávke, eGo a jeho emočné telo bolesti vysielajú signály "jesť!, fajčiť!". Okrem týchto príkazov, nič iné pre nich (ne)existuje.

Ak sa mi podarí v najbližšej dobe skrotiť tieto chute, budem rád, ale bude to veľká drina, odolávať niekoľko desiatok ročným návykom. Odolávať a zaviesť zmenu. Bojový plán, mám teda už v hlave, ale najprv ho musím otestovať a upravovať, či meniť, a hlavne držať sa ho a plniť ho.

Želám vám veľa zdravíčka a silného a víťazného duchovného boja so zlozvykmy.

S pozdravom Dušan

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/01/ako-sa-dnes-mam-20.html
avatar
13/12/2020, 10:00Anonymný
Ahoj
Včera na večierke pri pozeraní filmu sa mi urobilo zle. Totiž dostal Som menšiu psychózu, ktorú Som potom pri zaspávaní prekonal. Emočné telo bolesti a eGo sa tak stali posudzujúcimi a odsudzujúcimi myšlienkami a emóciami.

Vďaka môjmu Know-How, svetlo sveta (ne)uzreli. Ostali pekne tam, kde sú. Je to zváštne, pretože polka filmu, čo Som pozrel bola o myšlienkach "debilný film, (ne)zaujímavý film". Chcel Som ho dopozerať, nuž ale psychóza ho vypla.

Tieto prežívania psychózy, emočného tela bolesti, (ne)mám rád. Totiž eGo má hned za potreby sa vŕtať v myšlienkach, že kde urobilo chybu. Ale, ako píšem, (ne)dovolil Som mysli sa šprtať v myšlienkach a hladať príčinu vzniku.

Tento údajný strach zo zodpovednosti za všetko, čo eGo stvorilo, či zničilo je len okrajový. Vnútri, teda jeho strede je ukrytý poklad, ktorého sa nič (ne)týka a (ne)dotýka. Tento stred je večne n(ne)dotknuteľný.

Dnes pokračujem tak, ako pominulé dni a výkoným motorom dňa je tu TM. Viem, že bez (ne)ho by Som bol donútený premýšlať, rozmýšlať o svojom stave, čo pri TM si (ne)prípuštam. Viem, aké to bolo bez TM. Nič Som po zväčša dňa (ne)robil, len prepínal programy na TV, či šprtal Som sa v PC.

(Ne)ustály pochod psychóz a posudzovanie, či súdenie mysle, eGa. snov, vedomia a emočného tela bolesti bolo na dennom poriadku. Tie stavy sú už minulosťou, nakoľko Som hlavu - psychiku a telo - fyziku zamestnal kadejakými aktivitamy, hobby a koníčkami.

Oni sú Veľký Šéf, ktorí riadia a vedú môj život. Sú to plány a ciele, sny a túžby, priania a želania, nápady a prosby, či dokonca príkazy a rozkazy. Toto všetko je hnací motor, ktorí riadi a vedie (ne)psychiku a jemné krehké energetické telo.

Nuž milí čitatelia, ak ste sa dočítali až sem, želám Vám a prajem veľa zdravíčka a veľa voľného času.

S podzdravom Dušan

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/12/ako-sa-dnes-mam-19.html
avatar
1/12/2020, 19:20Anonymný
Ahoj
Dlho Som (ne)písal, tak sa ozývam po dlhšej dobe. Mám sa asi tak, ako každý školák, ktorý to myslí so svojim študovaním, len dobre. Robím online kurzy a video prednášky a ich súčasťou je aj tie poznámky edtivať a hromadiť.

Avšak zaberajú maximálne dva dni. Tak napríklad Som dokončil jednu prednášku z matematiky a jeden kurz z IT. Dočítal Som jednu knižku a idem na následovné. V jeden deň som sa rozhodol robiť moju oblúbenú činnosť a to čítanie (e)Kníh alebo počúvanie (audio)Kníh. Každý druhý deň mám naplánované tie video prednášky a online kurzy.

Tieto činnosti šlapú ako na bežiacom páse a bavia ma. Vždy si hovorím a držím sa jedného môjho výrazu. "(ne)treba sa pretažovať". Ak pocítim potrebu si urobiť prestávku, či činnosti na chvílu dať pokoj, si doprajem aj veľkú prestávku. Takže takto (ne)mám pocit, že strácam čas, či sa pretažujem na silu.

Študovanie pozostáva s konkrétneho vzdelávania a to päť hodín denne. (e)Knihy a (audio)Kinihy, IT kurz, matematika1, fyzika, IT kurz, chémia, IT kurz, matematika2, šachy, IT kurz a jazyk. Takýto kolobeh, kde každá prednáška, či kurz trvá od jedného týžňa až po druhý.

Duško má potreby rozmýšlať numericky a logicky. Má potreby kalkulovat, prepočítavať, robiť matematické operácie, pracovať s kodovacím jazykom atď. Má potrebu rozmýšľať trochu inak. Uvidím, čo to dá, zatiaľ Som len v začiatkoch. Sľubujem si od tho veľa.

Po psychickej stránke to je fajn. Hlasy a slová sú, boli a budú. Naštastie im (ne)rozumiem a ani (ne)mienim im rozumieť. Ja viem, snažia sa na moje eGo napojiť, či spojiť s ním kontakt, ale je to všetko márny pokus. Totiž Duško nieje telepat a ani ním (ne)mieni byť. Ten ich psychický svet, plný otravných a škodlivých myšlienok, je len ich. Nie môj.

Duško patrí a uznáva (ne)psychický svet, svet pokoja, kľudu, ticha, jednoty, mieru a prázdnoty. Teda svet Nirvány a svet bez myšlienok.

Stále Som (ne)Bol na kontrole u tích špecialistov, no drží ma to ranné stávanie. Totiž, na krv musím byť v ambulancii u sestričky do deviatej doobeda a to ja (ne)zvládam. Nadalej trpím rannou (ne)spavosťou a kým sa preberiem, trvá to aj celé doobedie. Ráno, sa mi tak takmer (ne)chce robiť nič.

Avšak mám raňajšie rituáli, ktoré niekedy robím tak povediac na silu, ale za to veľmi mi ich účinok pomáha. Potom to ide ľahšie.

Ďakujem, že ste sa až sem dočítali a želám a prajem Vám veľa zdravíčka a veeeeľa voľného času na seba.

S pozdravom Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/12/ako-sa-dnes-mam-18.html
Lemmy
19/11/2020, 05:17Lemmy
Dušan napísal:Pokúšam sa o boj s nikotínom. Je to ťažké. Pred predvčerajškom sa mi podarilo si udržať škatuľku cigariet na 48 hodin. Plán Som mal 5 cigariet/deň, ale nedá sa. Tak volím dvojnásobok a to 10 cigariet na deň.

Takto by Som na cigaretách ušetril polovicu, čo robí zhruba - 60€/mesiac.

Mne sa kedysi podarilo prestať fajčiť pomocou tabletiek. Tabletky sa nazývajú Champix. Užíval som každý deň jednu tabletku počas mesiaca, a prestal som fajčiť. Nemal som nutkanie na cigarety.

O Champixe

Champix

Fotón Súhlasí

Sponsored content
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.