Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Fotón
Zobrazit informácie o autorovi

Kvantovú fyziku som do hĺbky ešte nikdy neštudoval. Empty Kvantovú fyziku som do hĺbky ešte nikdy neštudoval.

9/9/2021, 15:15
Až teraz nastala tá vhodná chvíľa. Myslím detailne s potrebným matematickým aparátom. S Petrom Kulhánkom však nič nie je zložité na pochopenie. Som tomu veľmi rád - mal som obavy, že to bude na mňa príliš ťažké na pochopenie. (Dopočul som sa také povesti.) ....No a ono je to v skutočnosti pomerne jednoduché. Treba si však najprv dokonale prejsť kurzom lineárnej algebry. Nie je nič lepšie na to, ako tieto kurzy:

https://mathematicator.com/kurz/linearni-algebra-1

https://mathematicator.com/kurz/linearni-algebra-2

....Viem, sú platené - ale ten človek si tie peniaze zaslúži. (Kúpil som si toho od neho viac, než toto.)

A teraz k tomu Kulhánkovi. Je perfektné, že tu máme tak výborného prednášajúceho - ktorý dokonca zdarma poskytuje prednášky. Ide celkom do podstaty. Ten, kto to od neho študuje sa dozvie prakticky všetko, čo sa o problematike vie. Preto to poskytujem i vám - a prajem príjemné pozeranie, cvičenia, štúdium. To je veľmi zaujímavá oblasť poznania nášho sveta. Je to celá séria videí - keď si necháte zapnuté automatické prehrávanie. 15 prednášok s priemerným trvaním jednej 2,5 hodiny:

Fotón
Zobrazit informácie o autorovi

Kvantovú fyziku som do hĺbky ešte nikdy neštudoval. Empty Re: Kvantovú fyziku som do hĺbky ešte nikdy neštudoval.

9/9/2021, 15:32
Zo všetkých matematických operácii - hlavne vektorových, sa v kvantovke stávajú "operátory". To je posledný stupeň matematického zovšeobecnenia. Do vektorového priestoru sú zahrnuté už aj funkcie či postupnosti a zaobchádza sa s nimi, ako s vektormi, čo už je trochu ťažšie na predstavu, ale dá sa...... Čiže už nie len "tyčky so šípkou" ale všetko je vektor. A so všetkým sa dajú robiť vektorové operácie. Mení sa tiež symbolika na tzv "bra-ketovú", ale to je len banalita na ktorú si treba zvyknúť. Iný svet, iný mrav. Very Happy

Každému prajem, aby toto všetko pobral a pochopil. Je to veľmi dobrodružná cesta k tomu, kam sme dospeli s výskumom podstaty sveta.
Návrat hore
Povolenie tohoto fóra: