Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Notebook DELL Precision M2800 Empty Notebook DELL Precision M2800

21/11/2020, 09:08
Zhruba pred rokom som si kúpil repasovaný notebook DELL Precision M2800 za 350€ od firmy

https://www.itzoo.sk/c/repasovane-notebooky

Už som si od nich kúpil viacero vecí, všetko bolo ako nové. (Neviem ako to robia.) Záruka 1 rok. Tento notebook je však fakt namakaný stroj. Za tak malú cenu tak veľa muziky. Je v ňom i grafická karta určená pre profesionálne použitie. Beží to ako drak. Bol tam Windows 10 a klasický HDD. Ja som si však doň kúpil SSD 500 GB od Samsungu a dal tam Windows 7. (Mal som kúpené ešte nejaké licencie, ktoré sa dali nainštalovať na viac počítačov.) Teraz už sa dá za tú cenu kúpiť aj 1 TB disk:

https://www.alza.sk/samsung-870-qvo-1tb-d6105890.htm

Tiež displej je veľmi kvalitný a pri tom typu TN, čiže rýchlou odozvou a nepatrnými medzerami medzi pixelmi. Takže čierna je skutočne čierna a pozorovacie uhly perfektné. .....Podsvietenie nie je typu PWM, ale kontinuálne od 3 stupňa intenzity. Na ten displej sa skrátka pozerá výborne, narozdiel od súčaných notebookov, kde sa výrobcovia snažia šetriť kde sa dá - a najčastejšie si to odnesie práve displej a v konečnom dôsledku oči a bolesti hlavy používateľa (...hlavne kvôli PWM regulácii intenzity podsvietenia a zlému farebnému spektru lacných čínskych LEDiek používaných pri podsvietení). .....Neoplatí sa kupovať nové notebooky. Aj tak ich kvalita ide v poslednej dobe dolu vodou. ....Dell má zmysel pre detail. Materiálová a súčiastková základňa je tu na vysokej úrovni. To vôbec nevadí, že nemáte najnovší procesor, najnovšiu RAM, najnovšiu USB špecifikáciu. To sú zbytočnosti, ktoré nikomu veľa nepomôžu. ...Zvuk z interných reprákov je perfektný. Lepší sa asi nedá ani docieliť. ....Klávesnica dokonalá a má samozrejme podsvietenie.


Notebook DELL Precision M2800 Csm_7_Kopie_e93800f953
avatar
Anonymný
Anonymný

Notebook DELL Precision M2800 Empty Re: Notebook DELL Precision M2800

21/11/2020, 11:54
Na to aby si mal vymakanú grafiku a možnosť hrať hry, potrebuješ grafickú kartu, ktorá sa stále vyvíja, snáď do (ne)konečna. Taký NB a grafická karta aj stojí nejaké tie stovky navyše.

Strýko si chel kúpiť lacný notebook do 200€. Nahováral Som ho, že nebude môcť hrať hry na ňom a on, že vporiadku. Tak ten notebook kúpil bez grafickej karty, s (ne)možnosťou tam ju (do)inštaľovať. Teraz ľutuje, pretože cez voľný čas si nemôže ani 7Wonders zahrať.

O pár desiatok rokov, už grafické karty budú minulosťou. nabehne nová éra a to hologram!!! Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Notebook DELL Precision M2800 Empty Re: Notebook DELL Precision M2800

29/11/2020, 07:21
Mne nejde o hry. Ten notebook funguje skrátka perfektne. V roku 2015 ho mali taliani, ktorí programovali nových robotov u nás vo výrobe. Vtedy stál neskutočné peniaze. Teraz ho mám za zlomok ceny, 300€. Grafika v ňom je určená pre profesionálne použitie, nie hráčov. Jediná jeho nevýhoda je trochu väčšia hmotnosť. Spĺňa svoj účel znamenite. Kompilácie, úpravy grafiky a iné aplikácie bežia ako blesk. Je to profesionálny kus. Klávesnica, chassis... Tiež displej a jeho zobrazovanie sa nedá s ničím čo poznám porovnať.
Sponsored content

Notebook DELL Precision M2800 Empty Re: Notebook DELL Precision M2800

Návrat hore
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.