Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Scarlett
Posts : 565
Join date : 10.01.2021
Zobrazit informácie o autorovi
21112021
adminko trochu ta posteklim Very Happy 

Ve větvích stromů tráví tolik času, že na to začalo reagovat i jejich tělo. Drtivá většina ze čtyř tisíc příslušníků ekvádorského kmene Huaorani má velmi ploché nohy, což jim umožňuje lepší šplh při lovu opic, jejich hlavního zdroje potravy. Unikátní kmen se stále drží starých tradic. Muži loví pomocí otrávených šipek, rodiny žijí v tradičních chýších a všichni mluví jazykem, který není příbuzný žádnému jinému. Přesto i oni nyní čelí tlaku moderní společnosti.

Jejich území bylo sice již v roce 1990 prohlášeno ekvádorskou vládou za etnickou rezervaci, ale ani to nezastavilo postup těžebních společností. Dobývání ropy se stále přibližuje jejich teritoriu a britský fotograf Pete Oxford se strachuje, že by to mohlo znamenat konec celého kmene. Ten je neodmyslitelně spjatý s místní přírodou a dokonale se jí přizpůsobil.
Nejde přitom jen o ploché nohy. Někteří příslušníci kmene mají na každé noze dokonce šest prstů. I když to se dá přičíst i místnímu malému genofondu. Přesto jsou ale živoucím důkazem o správnosti teorie evoluce.
https://www.reflex.cz/clanek/fotogalerie/77762/evoluce-v-primem-prenosu-amazonsky-kmen-huaorani-se-meni-kvuli-lovu-opic.html
Share this post on:redditgoogle

Komentáre

Fotón
Iný príklad: Nie je nič zvláštne na tom keď hrám na gitaru a prstami stláčam struny na pražci, že mi časom stvrdne koža na končekoch prstov ľavej ruky. Je to program. ....Keď pichnem do USB portu nové zariadenie, ono sa mi za chvíľu prispôsobí k môjmu PC. Považovať to však za dôkaz Darwinistických výmyslov by bolo prinajmenšom smiešne. Very Happy ....Ako programátor rozumiem programátorovi života. Vytvoril organizmy schopné adaptácie. To však vyžaduje ešte väčšiu zložitosť kódu, než sme si pred tým mysleli.

Scarlett Súhlasí

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.