Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Scarlett
Posts : 647
Join date : 10.01.2021
Zobrazit informácie o autorovi
12072022
Za kritiku vojny proti Ukrajine dostal moskovský poslanec trest, akoby spáchal násilný zločin.

„Potrebujete ešte túto vojnu?”
Šesťdesiatročný Alexej Gorinov čakal odhodlane na verdikt v sklenenom akváriu v súdnej sieni a v ruke držal malý transparent.
Prípad ruského občana Gorinova: Vojnu na Ukrajine nazval vojnou, dostal sedem rokov väzenia Russia_Opposition524318884543

„Môj otec sa vrátil z druhej svetovej vojny ako invalid. Rovnako aj jeho brat,“ povedal Gorinov. Rozhovoril sa, ako si pamätal na Moskvu v 60. rokoch: plnú veteránov bez rúk, bez nôh a slepých.

„Aj v našom dome ich bolo dosť. Vyrastal som medzi nimi. Tí, ktorí túto vojnu prežili, boli na príbehy o nej skúpejší. Keď som vyrástol, pochopil som prečo. Pretože vojna ako taká, ako ľudská činnosť bez ohľadu na synonymum pre tú najnovšiu, je najodpornejšia a najšpinavšia vec,“ vyhlásil Gorinov na súde.

Alexej Gorinov dostal minulý piatok sedem rokov a stal sa prvou obeťou novej legislatívy o „vojnových fejkoch“. Zároveň je prvým odsúdeným predstaviteľom opozície, ktorý bol zvolený v lokálnych voľbách.
https://dennikn.sk/2929360/pripad-ruskeho-obcana-gorinova-vojnu-na-ukrajine-nazval-vojnou-dostal-sedem-rokov-vazenia/
Share this post on:redditgoogle

Komentáre

Scarlett
(...)

Fenomén, keď Rusi radšej veria propagande, nazýva expertka samovražedným konformizmom.

„Minimálne posledných osem rokov žijú Rusi v iluzórnom svete vytvorenom propagandou a ten zahŕňa oveľa viac než len príbehy o ‚ukrajinských fašistoch‘ a ‚genocíde po rusky hovoriacich‘,“ vraví Kirillová.

V tom svete Západ nenávidí Rusko už pre samotný fakt jeho existencie, sníva o jeho zničení a svoj cieľ bude sledovať bez ohľadu na správanie Kremľa.

„Všetky činy Ukrajiny alebo Západu sú vytrhnuté z kontextu a prezentujú sa ako ilustrácia ‚globálneho stretu civilizácií‘ – vojny, ktorá sa musí viesť dovtedy, kým nebude nepriateľ úplne zničený. Väčšina Rusov tak začína prijímať zaberanie iných krajín a hrozby zničenia sveta v jadrovej vojne ako normu a prestáva sa zamýšľať nad ich nenormálnosťou,“ dodáva ruská expertka.
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.