Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

avatar
Anonymný
Anonymný
11122020
Ahoj
Píšem, bo musím dať vedieť, nakoľko je potreba sa hlásiť. V posledných dňoch ma potešila aktivita na kurzoch a video-prednáškach. Pomaličky postupujem vpred. Tak napríklad Som sa zamotal na IT kurzoch, mám za sebov pár kurzov - Batch - príkazový riadok, PowerPoint - základy, Word - základy. Teraz dokončujem Word - pokročilí a je čo na know-How bádať.

Totiž Som (ne)vedel, že ako napríklad vo Worde je sa čoho (ne)ustále priúčať. Kurz ma milo prekvapil a aj obohatil o praktické cvičenia. Následuje buť kurz z Excelu alebo Access. O dva týždne mi nabieha prvá kapitola programovacích jazykov, kde Som si vybral ako prvý jazyk "C#".

Prvý týždeň mám tak naordinovaný na balík Office a Windows, tretí týždeň naplánované programovacie jazyky a junior prográmator. Popri tomto všetkom mám naplánované video-prednášky z matematiky, fyziky a chémie. kombinujem ich čítaním odborných (e)Kníh a (audio)Kníh.

Z video prednášiek Som žial Bohu stále na začiatku a konkrétne na základnej škole. Ale je čo objavovať. Matematika ma milo prekvapila a potešila. Mnoho tém z matematiky, Som o nich ani len (ne)tušil, že existujú. Chémia je klasika v pohode a starosti mi robí fyzika, nakoľko slovné úlohy sú zatiaľ pre mňa oriešok.

Mám zčítaných zo 150 (e)kníh a (audio)Kníh a v poslednej dobe ich bude pribúdať menej, nakoľko robím kurzy a video-prednášky. Ako hovorím "(Ne)dá sa všetká múdrosť sveta požrať za jeden život". Mám aj iné aktivity, ktoé potešia. Heslo znie "(Ne)preťažovať sa zbytočne! Dopriať si aj dhšie prestávky". Toľko teda z môjho vzdelávacieho kúsku života a voľného času na seba.

Čo sa týka psychiky ako hlasy a slová interakcia rozpad "mysle, eGa, sna, vedomia, emočného tela bolesti" je to, ako o temných hlbinách oceánu ponechané osudu. Totiž vďaka (seba)Uvedomeniu, nie (seba)vedomiu, hlasy a slová (ne)majú v mojom živote miesto. Ak sú, tak boli, alebo budú, ale len na bázi uvedomenia.

Totiž hlasy a slová, psychika "myšlienky" majú tendeciu rozpadať, štiepiť myseľ... Vždy, ak ich začujem, tak nastáva tento deštruktívný proces. Ale ako hovorím, stačí si tento proces uvedomiť a potom ho rozprášiť, roztrúsiť, nehať ho rozplynúť v hlbinách oceána mysle.

Tak milí čítajúci, ak ste sa sem dočítali, želám vám a prajem veľa zdravíčka a voľného času na seba.

S pozdravom Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/12/dnes-ma-tesi-11.html
Share this post on:reddit

Komentáre

avatar
22/7/2022, 12:48Anonymný
Ahoj
Tak dnes mi došiel 13. dôchodok znížený o nejaké tie percentá. Dnes, ale Som nikoho (ne)obdaroval ako (po)minule, ale doprial Som sebe.
Vyplatil Som pôžičku, kupil Som si štyri kratase a 8 kníh od pána Kiyosaki.
Ináč sa mám fajn, dni plynú tak ako majú.
avatar
17/6/2021, 12:59Anonymný
https://calendar.google.com/calendar/u/0?cid=ZHVzYW4uZmFqbm9yQGdtYWlsLmNvbQ

Naposledy upravil Dušan dňa 17/6/2021, 13:37, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : Oprava odkazu)
avatar
7/6/2021, 10:10Anonymný
Dnes ma teší 13


Ahoj


Dnes ma teší fakt, že Som zašiel za psychiatričkou a potom do lekárne pre lieky. A čuduj sa svetu, zažil Som kúsok z absolútnej slobody, (ne)závislosti... Totiž moje eCHo ma prekvapilo. Prestalo jednoducho parafrázovať (ne)pochopitelné, negatívné a málo pozitívné hlasy a slová z okolia, spoločnosti ľudí a z verejnosti. Prestalo hlásiť a šíriť o mne, o eGu do okolia (ne)zmysli.


Bola jednoducho ticho a vo mne sa otvoril priestor prázdnoty a ničoty. Toto ticho, vďaka Bohu, je výsledkom mojej duchovnej práce. I keď to bol pár minutový okamih, bolo ticho. Toto ticho sa tak  prihovára k (super(anti)eCHu. Takto Som pomenoval oný stav ticha vo mne.


Je to moja túžba a prianie..., aby bolo vo mne ticho. Ticho patrí do Nirvány a je jeho súčasťou. (Super(anti)eCHo je tak môj sen. Je to stav Nirvány, stav smrti. Je to oslobodenie sa od duševnej ríše, od duševna, od telepatického skresleného, iluzórného (ne)reálného a (ne)skutočného sveta.


(Ne)viete si predstaviť, aká to bola psychická úľava pre mňa! Chcem takéto chvíle zažívať i nadalej, ba po celý deň. A o čom boli hlasy a slová v tej lekárne? Tu sú: On je hluchý, on (ne)počuje, (ne)sedia mi myšlienky! To snáď neni pravda, že to není o ňom!?


https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/06/dnes-ma-tesi-13.html
avatar
28/2/2021, 18:20Anonymný
Ahoj
Tak dnes Som si spravil takú príjemnú (psycho)hygienu opretú o vynájdení serotoniovej teórie. Ide totiž o to, že táto teória, môj výklad, teda objav hormónu serotoninu, prikladám k nemu (psycho)hygienu. No a psychohygienou rozumiem bežné rutiny v domácnosti, záhrade a altánku, ako aj režim, program dňa.

Tak napr. dnes Som pomohol v kuchyni s varením a pustil Som sa do upratovania. Celé to zabralo hodinu a pol, a aj Som sa zapotil. Takéto vymoženosti, vždy potešia, pretože ich robím s radosťou. U mužoch je známy fakt, že sú oproti ženám (ne)poriadnici a bordelári. Ženy sa starajú o domácnosť a to aj tak potom vypadá.

Kdež to muži, tí radšej sedia pri telke a cuckajú pivo. Tento týždeň alebo druhý týždeň by Som chcel sa vrhnúť na záhradu. Treba tam pohrabať lístie, pokopať ju a pripraviť na sadenice. Poupratovať a prichystať altánok na teplejšie dni. Povynášať bordel na skládku a to by bolo asi z pohybovej činnosti všetko.

Chýbajú mi šípky a šachy. Od vtedy čo sa zvrtla pandémia Som priam (ne)bol, či (ne)hovoril s níkým so športových aktivít. Dnes ma teší, už v trúbe pripravujúci sa koláč od mamuchy. Dnes Som si robil glykemické testy, totiž Som dostal od pána doktora návrh, aby Som si ich meral a zapisoval do debilníčka. Ako ma táto nová a (ne)známa vec bude baviť, (ne)vie nikto.

No a ako sa mám? Dni ubehajú ako na bežiacom páse. Psychicky Som na tom veľmi dobre, krmivom pre psa s kŕmim. Bludy a halucinácie, o nich ani (ne)viem, že niečo takéto ma prenasledovalo. Taktiež už ani (ne)viem, čo je psychóza. Hlasy a slová boli, sú a budú ale je to len o lipnutí na ne. Život je veľká hra, dobrý tréning na ich nelipnutie. Život je skúška ohňom. AK sa podarí tento horiaci plameň navždy uhasiť, ale to už je inakšia báseň.

Želám a prajem vám veľa optimizmu, realizmu a pozitivizmu do vášho života. S pozdravom:

Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/02/dnes-ma-tesi-12.html
avatar
14/12/2020, 17:55Anonymný
Z mojich postrehov Som za temnú hmotu takto. Je to nejaká temná energia, ktorá má (ne)hmotu  (ne)formu, teda aj jej opačná polarita (anti), následkom čoho sú Big Bang a Big Crunch.
Dosť často o nej počuť ako o čiernej diere, ktorá všetko pohlcuje, o červiej diere, za pomoci ktorej sa dá cestovať do ďalších vesmírov.

Fakticky temná hmota je celý náš známy vesmír, ktorý sa rozpína. 
Všetko to temné, čierne je temná hmota. Ale akonáhle si na ňu posvietiš, už to nieje temná hmota ale nejaká hmota a forma.
Admin
14/12/2020, 17:23Admin
To je perfektné, že sa týmto zaoberáš. Premýšľanie na fyzikou, matematikou, riešenie programov sú skutočne veľmi zaujímavé veci. Stále je čo riešiť. Zvlášť vo fyzike je ešte mnoho nedoriešených vecí. Odpovede sa ešte len hľadajú. Zvlášť v obore kvantovej mechaniky. Ďalej chýba dobrý nápad, čo môže byť tmavá hmota. Je jej viac ako bežnej (baryónovej) hmoty a napriek tomu nikto nevie, čo to je. Zatiaľ vieme o nej len to, že sa prejavuje gravitačne.
Sponsored content
Similar topics
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.