Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
avatar
Anonymný
Anonymný

Aký Som mal rok Empty Aký Som mal rok

31/12/2020, 18:15
Aký Som mal rok 2020

Ahoj

Čo (na)písať k tejto téme. Viacej menej rok 2020 prebehol, alebo bol riadený a vedený mojim TM, OVČ, teda time manažmentom, a obdobím voľného času. Tak ako som mal deň, týždeň a mesiac (na)plánovaný, tak aj prebiehal deň.

Už od marca začali pandemické komplikácie, ktoré znemožnovali sa zgrupovať s priateľmi, spoločnosťou, verejnosťou. Tento rok Som si zahral len jedno šipkové kolo a jedno šachové kolo. Viac o športovej spoločnosti sa (ne)dá popísať.

Keď už píšem o spoločnosti, v lete Som mal ísť na gril s kamarátmi, no nakoniec sa z toho vykľula rodinná oslava. Jedna rodinná oslava prebehla aj u nás doma a to bolo asi o spoločnosti ľudí na tento rok všetko.

Po zvačša dňa, týždňa a  mesiaca Som bol uchýlený v domácnosti. Von Som chodil len na nákup, či prechádzky. Doma Som plnil svoje TM, OVČ, takže o nude sa (ne)dalo povedať. Pokúšal Som sa aj o finančnú príležitosť, či zamestnať sa, a aj bol jeden skazený pohovor a to všetko.

Stále (ne)vyhľadávam finančnú príležitosť, poprípadne ľahké flexibilné zamestnanie. Ale vždy si poviem, kurnik, to ale dojdem o svoj voľný čas. (Ne)viem si predstaviť, že by Som chodil do roboty na 10 hodín aj s cestovným, spánok 9 hodín, 2 hodiny bežné rutiny v domácnosti, nákupy... a tri hodiny na seba.

V súčasnosti mám na seba 15 hodín voľného času. To znamená, že "psychické hovno" (ne)má u mňa šancu. Po psychickej stránke Som zažil za rok 2020 dve menšie psychózy, ktoré Som prežil bez hospitalizácie.

Insomniu Som vyriešil na zimu 2018, spánok bol ako taký, budil Som sa zo dva krat až trikrát za noc. Ale vyspal Som sa. V lete na predposlednej kontrole, mi doktorka doporučila lieky na (ne)spavosť brať iba v prípade núdze.

A Duško tak aj učinil. Od vtedy Som (ne)využil túto možnosť, brať lieky a budím sa jeden, dva krat tesne pred budíčkom a to na toaletu a cigošku. Spánok je tak lepší, ale mohol by byť aj ešte o trošíčku viacej lepším.

Tento rok bol bohatý na Know-How. Sčítal Som veľa (e)knižiek a (audio)nahrávok. Na jeseň, Som našprtol videoprednášky z matematiky, fyziky a chémii. Cez zimu, Som sa odhodlal ku kurzom z IT. Pridal Som si do TM a OVČ bojové umenie, tanec a domácu posilňovňu.

Tréningy šachové a šipkové prebiehajú náladovo. Keď mám chuť a náladu, tak trénujem, ináč sa venujem niečomu inému. Tento rok Som mal v obývačke zapatú VH1 a nijaký inačí program. Cez prestávky chodievam popíjať kávu a pofajčiť si buť k telke do obývačky alebo k rádiu do kuchyne. V domácnosti sa tak stretávame iba pri týchto činnostiacch.

V kontakte Som len s pár priateľmi a to len cez MN alebo FB, či SMS. Nuž uvidíme čo prinesie nový rok 2021. Poďme na predvsadzatia. Tak ako vždy a ako u každého, prestať fajčiť, schudnúť, nájsť finančnú príležitosť, popr. flexibilnú ľahkú pracu. A tož asi všetko.

Želám a prajem Vám mili čítajúci, veľa zdravíčka a veľa voľného času na seba.

S pozdravom Dušan.

Šťastný a veselý nový rok 2021!

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/12/aky-som-mal-rok-2020.html
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Aký Som mal rok Empty Re: Aký Som mal rok

3/1/2021, 19:50
Tak to máš dobré, že si robíš takéto plánovanie. Z toho čo píšeš je jasné, že si rodený podnikateľ.

Áno, korona nabúrala život (asi všetkým, len nie mne, lebo musím aj tak stále chodiť do roboty). Laughing

Ten gril cez leto bol dobrý. Spravilo mi to teraz chuť na grilované. (Občas si ho môžem dovoliť.) Ešteže nám nezakázali chodiť do prírody. cheers 

Šachy hrať neviem, ale dámu si občas zahrám.

To štúdium matematiky, fyziky, atď cez videá je perfektná voľba. ....Dostáva sa touto cestou k nám to, k čomu ľudstvo doteraz dospelo. Napr. byť si schopný zostaviť diferenciálnu rovnicu nejakého študovaného objektu, javu. Väčšina z nich síce nemá riešenie, ale dá sa zostaviť diferenčná schéma a vytvoriť si na základe toho program pre PC. Tj. vytvoriť simuláciu. Programovanie, ďalšia zaujímavá oblasť. Ja osobne všetko pre PC robím vo WinAPI C++.

Čo sa týka cvičenia bojových umení, zaujímam sa o Krav Maga. Teraz cez koronu sa však venujem hlavne posilovaniu s činkami, ktoré som si domov kúpil. Tým sa hlavne udržuje imunita v kondícii. Zdrávemu stravovaniu (nie diétám) v kombinácii (teraz už) s kratšími hladovkami (max 4 dni) a tréningom. Rádiovým spojeniam. Programovaniu.

Len tak ďalej....
avatar
Anonymný
Anonymný

Aký Som mal rok Empty Re: Aký Som mal rok

4/1/2021, 07:03
Na podnikateľa mám daleko. Niečo viem, niečo neviem. Čo sa týka praxe, tak nula bodov. Keď si pozrieš akékoľvek stránky s kurzami podnikania, tak sa ti vlasy postavia aké sumy stoja. Sú to stovky eur.

Hladám videoprednášky či kurzy z manažmentu a lidershipu, či i s elektrotechniky a tým paádom by Som klinec navždy zabil.
Sponsored content

Aký Som mal rok Empty Re: Aký Som mal rok

Návrat hore
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.