Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Vynalezy ktore by neexistovali bez zien  Empty Vynalezy ktore by neexistovali bez zien

28/4/2021, 01:10
Vynalezy ktore by neexistovali bez zien  Screenshot-2021-03-23-at-11.02.41

Židovsko-rakúska utečenkyňa a filmová hviezda Hedy Lamarr bol vedecký génius samouk, ktorý vymyslel a spolu patentoval technológiu frekvenčného šírenia šírenia spektra pre raketové poradenstvo vo WW2, ktorá sa stala základom celej našej wifi technológie.

Fotón Súhlasí

Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Vynalezy ktore by neexistovali bez zien  Empty Re: Vynalezy ktore by neexistovali bez zien

28/4/2021, 01:21
samozrejme ze zeny maju patentovanych vela vynalezov, par prikladov ked napriek ich vyznamneu prinosu ,svet o prinose tychto zien skoro nevie


Stierače predného skla Počas návštevy New Yorku v roku 1902 si Mary Anderson z Alabamy všimla zdržania, ktoré vodiči zastavili pri odpratávaní snehu z čelných skiel. Načrtla riešenie: stierač stierky s páčkou vo vnútri auta. Anderson dostal patent na vynález v roku 1903. Pretože sa však automobilový priemysel v tom čase ešte len rozvíjal, nebol oň veľký počiatočný záujem. Vodiči si teraz pravdepodobne nevedia predstaviť jazdu v daždi bez pomoci Andersonovho vynálezu.


Vynalezy ktore by neexistovali bez zien  Img-article-2-MARYANDERSON





................





Programovací jazyk a počítačový softvér Kontradmirál Dr. Grace Hopper bol matematik, fyzik a vodca, ktorý pomohol vytvoriť prvý počítačový softvér. V roku 1953 vynašla program s názvom kompilátor, ktorý preložil ľudské inštrukcie do zdrojového kódu počítača. Tento program bol navrhnutý na to, aby ho mohli podniky používať na funkcie, ako sú mzdy a automatické fakturácie. Práca admirála Hoppera nakoniec viedla k rozvoju univerzálneho počítačového jazyka.

Vynalezy ktore by neexistovali bez zien  08-women-inventors





........................





Počítačové programovanie Za písomné pokyny pre prvý počítačový program je zodpovedná Ada Lovelace, dcéra romantického básnika Lorda Byrona. V polovici 19. storočia pracovala s matematikom Charlesom Babbageom na preklade funkcií jeho „Analytického motora“. Lovelaceove preklady, publikované v roku 1843, jasne popisujú, ako toto zariadenie fungovalo, a algoritmus, ktorý generuje Bernoulliho čísla. Tento algoritmus sa v súčasnosti považuje za prvý počítačový program na svete. Aj keď sa niektorí snažili Lovelace zdiskreditovať, najmä kvôli jej pohlaviu a časovému obdobiu, dnešné aplikácie a webové stránky by bez jej práce neexistovali.

Vynalezy ktore by neexistovali bez zien  06-women-inventors

Fotón Súhlasí

Návrat hore
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.