Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
avatar
Anonymný
Anonymný

Do-súčasný stav ochorenia Empty Do-súčasný stav ochorenia

9/3/2021, 17:52
Do-súčasný stav ochorenia 7

Ahoj
Tak sa opäť v tejto téme ozývam, nakoľko prišli udalosti, ktoré musím zaznamenať. Koncom februára a ešte pár dní teraz chodím po doktoroch, najprv skrz kontrole po dvoch troch rokoch. Dopadlo to tak, že mi pribudli lieky a diagnózy. Mám užívať vyše desať liekov, čo je na hlavu postavené.

Z diagnóz pribudla jedna, celkovo ich mám osem. Dnes Som bol u kardiológa v biznis centre na pieštanskej ulici a objednala ma hneď do bratislavskej nemocnici na srdcovo cievne oddelenie, kvôli podozreniu z úženej cievy na srdci.

Som unavený a už sa mi (ne)chce lietať po doktoroch! Idem tam na CT vyšetrenie a pozorovanie na tri dni. Pichnú mi kontrastnú látku do žili a oskenujú CT - čkom.

Otázka znie, či tie lieky budem brať. Niektoré sú ráno na lačno, niektoré po jedle, niektoré na obed a večer. (Ne)byví ma to. Vyfasoval Som aj glukomer, či tlakomer. Som tak doďubaný, že je otázne ako budem dlho žiť.

Ale Dušan sa (ne)vzdáva, lieky sú len na utlmenie príznaku choroby, skutočná liečba začína v hlave a v správnom životnom štýle, či správnym naštelovaným vnútorným postojom. Meditácie lieča, a neraz ony boli tým mediakmentom, z ktorých sa mnohý pacienty z choroby vyliečili.

Po psychickej stránke Som na tom Božsky, totiž psychika u mňa už (ne)má miesto, Som za (ne)myseľ. Po psychologickej Som na tom, že Som ju začal študovať a po duchovnej, filozofickej Som na tom tak, že pomalyčky nieto, čo študovať. Som chudobný na vonok ale za to bohatý z vnútra.

Želám a prajem vám veľa zdravíčka a zdravého životného štýlu. S pozdravom:

Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/03/do-sucasny-stav-ochorenia-7.html
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Do-súčasný stav ochorenia Empty Re: Do-súčasný stav ochorenia

9/3/2021, 20:33
ale nič, prestan hulit a prezierat sa
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Do-súčasný stav ochorenia Empty Re: Do-súčasný stav ochorenia

9/3/2021, 23:20
Dušan napísal:Dnes Som bol u kardiológa v biznis centre na pieštanskej ulici a objednala ma hneď do bratislavskej nemocnici na srdcovo cievne oddelenie, kvôli podozreniu z úženej cievy na srdci.

Dve-tri 5 dňové hladovky to vyriešia. Cievy budeš mať prečistené. (V prvé 3 dni, keď ťa bude chytať hlad, vypi denne 1 liter 100% pomarančového džúsu. (Pomedzi to čistú nebublinkovú vodu.) -Na 4-tý deň tvoj hlad skončí. Odvtedy pi už iba čistú nebublinkovú vodu, dokedy budeš vládať. Kľudne aj ďalšie 3-4 dni. Nezabudni všek ešte užívať draslík, vápnik, korčík, vitamín C, železo a kyselinu listovú + denne trochu soli. Stačia 2-3 gramy. Píšem z 30 ročnej praktickej skúsenosti. Výsledky mám podložené pravidelnými lekárskymi prehliadkami.)


ĎALEJ:
Užívaj každý deň (nezávisle na hladovkách) koenzym Q10, lecitin + silymarin a vitamín D (minimalne aspoň 2000 IU).



Do-súčasný stav ochorenia Gs-koenzym-q10-s-biotinem-60mg-30-30-kapsli-zdarma-2157971-300x300-fit

Do-súčasný stav ochorenia 1154896309.webp?m2=%2Fmedia%2Fcatalog%2Fproduct%2F1%2F5%2F151116-generica-silymarin-140_38

Do-súčasný stav ochorenia 2xo6ri0_400x400
avatar
Anonymný
Anonymný

Do-súčasný stav ochorenia Empty Do-súčasný stav ochorenia 8

2/6/2021, 07:56
Do-súčasný stav ochorenia 8




Ahoj


Musím dať vedieť nakoľko Som ale pred mesiacom bol v nemocnici, kde mali (po)dozrenie, že mám na myokarde (z)úženú cievu. A mali pravdu. Diagnostikovali mi tak inú Kororárnu Ischemickú Chorobu Srdca CSS III NYHA II.


A tak Som išiel na operačný sál, kde mi urobili Koronarografiu (za pomoci rontgenu a kontrastnej látky hladali sa (z)úžené cievy na srdci). Následne na druhý deň mi urobili zákrok Katetrizáciu srdca a angiografiu. Presnejšie mi do cievy na (pred)zápästí a na druhý deň na slabinách pomocou vpichu pán doktor zavádzal tenkú ohybnú trubičku (katéter) až k samotnej cievy na srdci do ktorej mi vložil sieťkovú kovovú výstuž aby sa cieva (ne)zužovala. Obidva zákroky trvali do 15min.


V nemocnici Som tak strávil jeden týždeň. Pribudli mi tak lieky, ktoré Som po dvoch týždňoch musel vysadiť. Totiž, keď Som ich užíval Som myslel, že umriem. Dostával Som záchvaty (za)dýchavania. Keď Som to konzultoval s kardiologičkou, povedala mi, že to so srdcom (ne)má nič spoločné a mám to riešiť s internistkou.


A tak Som sa rozhodol, že tie lieky (ne)budem brať. Keď si nájdem čas, zájdem za internistkou a tam to poriešime. Takto mi je dobre, nič mi nieje a hlavne sa (ne)zadýchavam. Nedostávam záchvaty.


Diagnózy:
Kardiológia
Kororárna AS choroba (Ischemická choroba srdca)
Diabetológia
Diabetes Melitus typ 2
Endokrinológia
Hypotyreóza
Psychiatria
F20.0 Paranoidná schizofrénia
F51.8 Insomnia
Interné
Artériová hypertenzia
Hypecholesterolémia
Intolerancia statínu
Obezitas exogemes BMI 38,8
Steatóza pečene
Nikotinizmus


Čo k diagnózam povedať? Za všetko môže moje (ne)zdravé stravovanie, málo pohybu, fajčenie cigariet. A samozrejme (ne)dostatočný zdravý životný štýl.


Lieky od diabetológie, endokrinológie a psychiatrii beriem. Len Som vysadil kardiológiu a interné. Do kopy by Som mal tak brať lieky o počte 12 s kombináciami ráno a večer.


Po psychickej stránke sa mám chválitebne, mohlo by byť aj lepšie. Insomnia ma obchádza už tretí rok, potom ako Som ju porazil. Psychózy, bludy a halucinácie od tej doby ostali vytesnené, pozabudnuté, či potlačené v individuálnom (ne)vedomí. T.z. že si túto skutočnosť uvedomujem, ale strážim si svoje čisté vedomie, na úkor nečistého (ne)vedomia a (ne)dovolím aby ovplyvňovali moje vedomie, aby uzreli svetlo vedomia.


Čistota tu znamená správny a zdravý duchovný postoj a (ne)čistota jeho opak. Želám a prajem vám veľa zdravíčka a veľa pochopenia v živote. S pozdravom:


Dušan


https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/06/do-sucasny-stav-ochorenia-8.html
avatar
Anonymný
Anonymný

Do-súčasný stav ochorenia Empty Re: Do-súčasný stav ochorenia

10/2/2022, 20:47
(Do)Súčasný stav ochorenia 22

Ahoj

Chcel by Som si (zo)sumarizovat svoj subjektívny (psy)chický a fyzický zdravotný stav.

Čo sa týka (psy)chiky a jej diagnózy Som nastavený stále rovnako už dlhšiu dobu, nejaký ten štvrtý rok. Od vtedy, čo Som zavesil na stenu nad posteľou a všade, kde sa dalo, prázdny kríž, zaspávam a spím v pohode a pravidelne. Budím sa zo jeden, dva krát pred ránom na cigošku, či toaletu.

Po večierke si (ne)robím žiadne starosti, (u)trpenia, trápenia, problémy a bolesti. Cez deň fungujem normálne podľa dôchodkového programu, režimu dňa, alebo si to nazvyte, ako chcete, trebárs podľa organizéra.

Už, ako Som spomenul, (psy)chicky Som na tom veľmi dobre. Moje vytvorené, alebo (o)slobodené a (o)čistené... (alter)eGo je od zbytku (pre)javeného bytostného "ja" - ID, eGa a (super)eGa, momentálne v takej fáze, že ho schvaľujem. Ale, aj toto (alter)eGo si viem dosť často (u)vedomovať, a preto ho držím na minimum života.

Aj keď ide o natrénovanú, (o)čistenú myseľ, čistú dušu moju, čisté vedomie moje, čisté vnímanie moje, ale aj čisté telo moje, nie je to moja pravá podstata "nie ja", pravá prirodzenosť "nie ja".

Dosť často mi pomáhajú tri spojky, ktoré predstavujú (u)vedomenie prítomného oKamihu. "Keď... tak...viem, že...". Uvediem príklad:

Keď si robím čaj, tak si robím čaj, viem, že robím čaj.
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som.
Keď robím potrebu, tak robím potrebu, viem, že robím potrebu.
Keď robím hygienu, tak robím hygienu, viem, že robím hygienu.
Keď chodím, tak chodím, viem, že chodím.
Keď sedím, tak sedím, viem, že sedím.
Keď čakám, tak čakám, viem, že čakám.
Keď pracujem, tak pracujem, viem, že pracujem.
Keď jem, tak jem, viem, že jem.
Keď pokušujem myslenie, tak pokušujem myslenie, viem, že pokušujem myslenie.
Keď pokušujem pociťovanie, tak pokušujem pociťovanie, viem, že pokušujem pociťovanie.

Toto sa dá použiť všade zo všetkých činností, potrieb, postojov a pozícii. Keď si potrebujete seba (u)vedomiť, postačí si z týchto spojok poskladať takýto jednoduchý výraz, ktorý vás podrží na dlhú dobu v pritomnom oKamihu.

Čo sa týka fyziky, ubudlo mi z liekov, schudol Som od maximum váhy - 22kg, pribudli dva injekčné roztoky, jeden na cukor a druhý na cholesterol. Prví liek stojí poisťovňu 50€ a druhý po požiadaní výnimky až 600€.

Upravila sa mi tak hyperglykemia na prijateľné hodnoty a upravil sa mi taktiež zlý a dobrý cholesterol na optimálne hodnoty. Ostatné lieky na štítnu žľazu, ischemickú chorobu srdca užívam naďalej.

vrana
Štvrtok 10. feb. 22. 20:31 2022
Sponsored content

Do-súčasný stav ochorenia Empty Re: Do-súčasný stav ochorenia

Návrat hore
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.