Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
avatar
Pavol
Posts : 19
Join date : 08.11.2020

Islam Empty Islam

16/3/2021, 09:17
Tentokrát som sa rozhodol prísť sem s otázkou, ktorá nie je pre mňa nejako obzvlášť dôležitá, ale jednoducho ma zaujíma a verím, že mi budete vedieť odpovedať. Keď už sme tu pri náboženstvách, napadlo ma - čo je vlastne Islam za náboženstvo v porovnaní s ostatnými náboženstvami. Ku kresťanstvu a judaizmu sa asi nemusím vyjadrovať, čo sa týka hinduizmu alebo iných polyteistickych náboženstiev z minulosti aj súčasnosti, tak bohovia týchto náboženstiev sú démoni, ktorí sa im zjavovali a vydávali sa za Bohov. Čo sa týka budhizmu tak Budha je človek, ktorý toto náboženstvo založil ak sa nemýlim. Neviem, aký mal na to dôvod, ale veľmi ma to ani nezaujíma. Ale Islam sa líši od týchto náboženstiev a podobá sa v niektorých veciach skôr judaizmu. Kto je napríklad Alah? Nie je to Mohamed, ktorý toto náboženstvo založil. Kto je to teda? Satan? Boh? Niekto vymyslený? Aj keď majú v Islame asi najnezmyselnejsie náboženské zákony, ktoré poznám, tak sú tam niektoré veci, ktoré ma obzvlášť zaujali. Je to druhé najrozšírenejšie náboženstvo, čo je na také pre mňa zvláštne náboženstvo zaujímavé. Moslimovia majú mnohoženstvo, to bolo však aj v starej zmluve. Moslimovia uznávajú starozmluvných prorokov a dokonca Ježiša ako proroka. Zároveň sú však aj moslimovia najčastejšie teroristi čo je pre mňa takisto trochu zvláštne. Keď si spätne spomeniem na to ako som čítal svedectvo Percyho Colleta (verím mu tak ho berme za dôveryhodné) tak mu tam Boh alebo Ježiš (nepamätám si presne, ale to nie tak dôležité) hovoril, že predtým ako príde ho musia vzývať moslimovia. Nepovedal Budhisti alebo ateisti alebo hinduisti alebo neviem čo. Povedal moslimovia, ale prečo? Čo je teda Islam za náboženstvo, prečo vzniklo, kto je Alah? Ak viete, môžte mi odpovedať.
avatar
Pavol
Posts : 19
Join date : 08.11.2020

Islam Empty Re: Islam

16/3/2021, 17:15
Diki za odpoveď. Už som to chcel vymazať lebo som myslel, že mi nikto nevie alebo nechce odpovedať, ale vidím, že som sa mýlil. 


Nie som si istý, ale budhizmus je tuším ateistické náboženstvo. Oni neveria v nijakého Boha.


No to si práveže tiež nie som istý. Môže byť, že v Boha neveria, ale možno, že veria aspoň v nejaké iné duchovné bytosti mimo ľudí, myslím, že som to dávnejšie niekde čítal.  


Alah je v islame Boh. V Arabčine sa slovo Boh povie Allah.



Hej, je mi jasné, že to bude ich Boh. Skôr ma zaujímalo kto sa za neho vydával. Ale zrejme to bude len prekrútená verzia nášho kresťanského Boha alebo zle chápaná ak to mám tak povedať. No možno, že sa za neho predsa len niekto vydával. 
Ináč si mi vysvetlil niektoré veci, ktoré som vôbec nevedel o tom náboženstve. Tým sa mnohé veci vysvetľujú. 


Vieš aj stranu na ktorej toto Percy Collett povedal ? 



Skúsim to nájsť. Keď nájdem, hodím sem odkaz. 


V podstate celý islam stojí len na výpovedi jediného človeka ktorým je Mohamed. Ten mal mať v jaskyni videnie anjela Gabriela ktorý mu diktoval islamské právo. Mohamed počas života nerobil ani žiadne zázraky, ani v Islame sa nikdy nejaké skúmatelne či verejne známe zázraky nikdy neudiali.  Mohamed hovoril, že islam vznikol preto, aby nahradil Judaizmus a krestanstvo. Podla Mohameda, židia nesprávne pochopili Starému Zákonu, a krestania zas Novému Zákonu, preto musel prísť islam aby uviedol všetky veci na správnu mieru. Mohamed tvrdil že v Starom a Novom Zákone boli niektoré veci ponechané správne, iné však boli vsunuté, a niektoré zas neboli napísané, boli zatajené. Mohamed preto spravil korektúru a výsledok bol taký že dnešný islam vyzerá tak, že niečo si z judaizmu a krestanstva ponechal, niečo z neho vyškrtol, a niečo zas pridal......  


Jasné, tak preto mi to v mnohých veciach tak pripomínalo judaizmus a kresťanstvo. No každopádne myslím, že to nebol Gabriel kto sa mu zjavil. Už to začína dávať zmysel. Je to len nezmyselný prepis judaizmu a kresťanstva a myslím, že je jasné od koho pochádza. Teoreticky si to mohol Mohamed aj vymyslieť, ale skôr sa prikláňam k inej možnosti. (každopádne zvláštne, že sa to tak presadilo, teda hlavne, že to Boh tak dovolil).
avatar
Pavol
Posts : 19
Join date : 08.11.2020

Islam Empty Re: Islam

16/3/2021, 17:54
Našiel som to s tým Percy Colletom a už to chápem lebo som to trocha doplietol. Je to kapitola 8 a tu to zacitujem:

Zeptal jsem se Ježíše, kdy přijde, to mi povědět nemohl, ale řekl mi, že až budou dostaveny ty příbytky a Židé společně s Araby ho budou uctívat, tehdy přijde na tuto zem: „Ale čas ti říct nemohu, ani já to nevím, jen můj Otec.“

Tu to už dáva zmysle, keďže to hovoril Ježiš, pretože židia ani moslimovia neuznávajú Ježiša ako Mesiáša, teda Božieho syna, ale uznávajú Boha. Takže tuná to už dáva zmysel, prečo práve oni by ho mali vzývať pred jeho druhým príchodom.
avatar
Pavol
Posts : 19
Join date : 08.11.2020

Islam Empty Re: Islam

16/3/2021, 18:16
Napríklad ?

Ano, lebo je vo veľa veciach benevolentný a ponúka zaujímavé bonusy. Schvaluje mnohoženstvo a ponúka pre každého kto skončí v nebi 70 panien a sexuálnu výdrž o velkosti 100 mužov !

Zdá sa mi tiež, že moslim v prípade ohrozenia života sa zo strachu može zriecť viery, bez toho aby išiel do pekla.

To sú tie veci, ktoré som nevedel. A ešte tie pasáže, ktoré prikazujú zabíjať neveriacich.
Sponsored content

Islam Empty Re: Islam

Návrat hore
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.