Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down

Ktorá časť teba najviac prevažuje?

0 - 0%
2 - 100%
0 - 0%
 
Celkom hlasov: 2
 
Back
 
avatar
Anonymný
Anonymný

Ktorá časť teba najviac prevažuje? Empty Ktorá časť teba najviac prevažuje?

25/3/2021, 20:22
Ktorá časť teba najviac prevažuje?

Ktorá časť teba najviac vystihuje tvoju údajnú pravú podstatu "ja"?, i keď sa za ňu považuje bytostné "ja"!

EGOCENTRICKÉ "JA"

- okraje a body vedomej psyché "archetyp, anima, mana, persona, duša" a nevedomej psyché, Id "on, ona, ono, oni", eGo "ja", (alter)eGo "druhé ja", eCHo "hlas a slovo duše", (super)eGo "(nad)ja, (super)ja", "hrdina, (super)hrdina, zločinec, (super)zločinec",  dualita "ja a Som" v spoločnosti ľudí a na verejnosti, extrovert "subjekt s ovplyvňujúcimi objektami", (seba)vedomie "choroba, hlúposť, kladenie na seba dôraz, (ne)ustále pripomínanie si seba, tento život"

BYTOSTNÉ "JA"
- Som opak eGa, Bytie "Som" pozorovateľ, stred, bod, most medzi tým a tým,  medzi vedomou psyché a nevedomou psyché, (pod)vedomá myseľ "subjektívny duch, psycho", individualita "Som" mimo spoločnosť a mimo verejnosť, introvert "objekt bez ovplyvňujúcich subjektov", (seba)uvedomovanie "zdravie, múdrosť, stavanie do popredia uvedomovanie, minulé životy

(NE)BYTIE
- Som opak Bytia, nie Som pozorovateľ, Som nikto a nič, nie Som ani ten, to a ani ten, to, ani vedomá psyché a ani nevedommá psyché, stavy Boha, stavy Krista, stavy Budhy, stavy smrti, Nirvána "pokoj, kľud, ticho, mier, jednota, prázdnota", osvietenie "zaliatie svetlom, povzniesenie sa nad myseľ, vznešenosť a urodzenosť, vzdelanosť a múdrosť"

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/03/ktora-cast-teba-najviac-prevazuje.html
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Ktorá časť teba najviac prevažuje? Empty Re: Ktorá časť teba najviac prevažuje?

27/3/2021, 13:18
pekne si to opísal :-)
avatar
Anonymný
Anonymný

Ktorá časť teba najviac prevažuje? Empty Re: Ktorá časť teba najviac prevažuje?

27/3/2021, 15:03
Šak to musí byť tak napísané, aby to aj "debil" lol! pochopil!!!
Lia
Lia
Posts : 12
Join date : 04.07.2021

Ktorá časť teba najviac prevažuje? Empty Re: Ktorá časť teba najviac prevažuje?

4/7/2021, 20:35
Zrejme bytostné.
Sponsored content

Ktorá časť teba najviac prevažuje? Empty Re: Ktorá časť teba najviac prevažuje?

Návrat hore
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.