Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goto down
Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Čo je viera? Definícia Empty Čo je viera? Definícia

22/4/2021, 15:43
Adam Roman napísal:Viera je podľa mňa postoj jedného človeka (poslucháča) k výrokom iného človeka (hovoriaceho), ktorým poslucháč považuje výroky hovoriaceho za pravdivé.

www.adamroman.sk
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Čo je viera? Definícia Empty Re: Čo je viera? Definícia

22/4/2021, 17:40
Lemmy napísal:
Adam Roman napísal:Viera je podľa mňa postoj jedného človeka (poslucháča) k výrokom iného človeka (hovoriaceho), ktorým poslucháč považuje výroky hovoriaceho za pravdivé.

www.adamroman.sk

Taký je ateizmus.
Lemmy
Lemmy
Posts : 273
Join date : 06.11.2020
Age : 56
Location : Medzilaborce
https://www.humanisti.sk/

Čo je viera? Definícia Empty Re: Čo je viera? Definícia

1/5/2021, 08:33
Fotón, to je najlepšia definícia viery. Platí ako pre teistov, tak i pre ateistov. Pre všetkých.
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Čo je viera? Definícia Empty Re: Čo je viera? Definícia

1/5/2021, 09:48
Lemmy napísal:Fotón, to je najlepšia definícia viery. Platí ako pre teistov, tak i pre ateistov. Pre všetkých.

To nie je definícia viery, ale tvoj pohľad na vieru. Viera je v skutočnosti spoľahnutie sa na osobu (jej jednanie, slová), na základe kladných praktických skúseností z minulosti. Predpoklad, že tak ako ju poznám, bude jednať aj naďalej. Z toho vyplýva, že vieru nezískaš pri prvom stretnutí s neznámou osobou. Potrebuješ ju najskôr spoznať.
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Čo je viera? Definícia Empty Re: Čo je viera? Definícia

1/5/2021, 12:41
viera je dfc presvedcenie , svetonazor . nie viera ako dovera Very Happy
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Čo je viera? Definícia Empty Re: Čo je viera? Definícia

1/5/2021, 13:49
Scarlett napísal:viera je dfc presvedcenie , svetonazor . nie viera ako dovera Very Happy

Keď Ježiš Kristus hovoril v biblii o viere, jednalo sa o takú, ako som popísal. V biblii nie je viera definovaná ako svetonázor. Tak si ju definujú iba ľudia dnes.

Jn 4:48:
A Ježiš mu povedal: Ak neuvidíte divov a zázrakov, neuveríte.

Jn 14:11:
Verte mi, že ja som v Otcovi a Otec vo mne. A jestli nie, pre samy tie skutky mi verte.

Jn 6:36:
Ale povedal som vám, že ste ma aj videli aj neveríte.

Jn 8:45:
Ale ja, pretože hovorím pravdu, neveríte mi.

Jn 8:46:
Kto z vás ma usvedčí o nejakom hriechu? Ale ak hovorím pravdu, prečo mi neveríte?

Jn 10:25:
Ježiš im odpovedal: Povedal som vám, a neveríte. Skutky, ktoré ja konám v mene svojho Otca, tie svedčia o mne;

Jn 10:26:
ale vy neveríte, pretože nie ste z mojich oviec, ako som vám už povedal.


Čiže viera nie ako svetonázor, ale viera ako dôvera Kristovi na základe predošlých skúseností, ktoré s ním ľudia mali (hovorenie a konanie pravdy, robenie zázrakov).
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Čo je viera? Definícia Empty Re: Čo je viera? Definícia

1/5/2021, 14:12
do akej miery je biblia autenticka je na dlhsiu polemiku . aj ked ja sa uz povazujem za veriacu
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Čo je viera? Definícia Empty Re: Čo je viera? Definícia

1/5/2021, 15:54
Scarlett napísal:do akej miery je biblia autenticka je na dlhsiu polemiku . aj ked ja sa uz povazujem za veriacu

Ide o to, že tí čo veria biblli (=v Krista), berú vieru tak, ako je definovaná v biblii, nie podľa súčasného trendu. Čiže ju berú, ako dôveru osobe.  -To je nezávislé na tom, do akej miery ju považuješ (alebo niekto iný) za autentickú.
Scarlett
Scarlett
Posts : 665
Join date : 10.01.2021

Čo je viera? Definícia Empty Re: Čo je viera? Definícia

1/5/2021, 19:18
je to zavisle. ak nie je biblia autenticka , nemusi byt pravda co sa v nej pise .
Fotón
Fotón
Posts : 709
Join date : 06.11.2020

Čo je viera? Definícia Empty Re: Čo je viera? Definícia

2/5/2021, 02:06
Tí, čo biblii nedôverujú to berú ako vieru vo vymyslené veci. (Trebárz, ako keď niekto verí nevernej žene.) -Tí, čo však biblii veria, ako vieru, dôveru osobe. Ani v jednom prípade však nie vieru ako svetonázor.
Sponsored content

Čo je viera? Definícia Empty Re: Čo je viera? Definícia

Návrat hore
Similar topics
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.