Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Scarlett
Posts : 354
Join date : 10.01.2021
Zobrazit informácie o autorovi
02052021

alias preco veriaci preferuju podobizen fejkoveho JK (?)


Naozaj mal Ježiš dlhé vlasy ako v Božom Synovi?


Nie. Žensky vyzerajúci Ježiš, ktorého vidíme vo filme Božieho Syna (a skoro všade inde), je s najväčšou pravdepodobnosťou založený na maľbách, ktoré vychádzajú z renesancie 14. a 15. rokov 20. storočia a ktoré okrem iného zobrazujú Ježiša s európskymi prvkami. na ženské oči a dlhé vlasy. Takéto zobrazenia boli v tom čase populárne, ale nijako to neznamená, že tieto rysy boli populárne aj za Ježišových čias.

V skutočnosti, keď porovnávame film Boží Syn a Bibliu, ten uvádza, že dlhé vlasy sú pre mužov hanebná vec, ale pre ženy sú dlhé vlasy nevyhnutné na zakrytie. „Neučí ťa ani sama príroda, že ak má človek dlhé vlasy, je mu to hanba?“ (Korinťanom 11:14). „Ale ak má žena dlhé vlasy, je to jej sláva; lebo jej vlasy sú dané na prikrytie“ (Korinťanom 11:15). Tieto zásady napísané Pavlom naznačujú, že Ježiš nemal dlhé ženské vlasy. Koniec koncov, počas Ježišovho dňa neboli zvykom iba krátke vlasy, ako mohol Pavol podať také učenie v Biblii, keby sa vedelo, že Ježiš mal skutočne dlhé vlasy?
........


Naozaj mal Ježiš fúzy?

Diskutovalo sa tiež o tomto aspekte Ježišovho fyzického vzhľadu, ale veľa vedcov sa zhoduje, že Ježiš mal s najväčšou pravdepodobnosťou fúzy, ak nie pre jednoduchý fakt, ktorý Písmo naznačuje, že Ježiš nevyzeral nijako inak ako bežný židovský muž svojej doby ( Lukáš 2:52, Izaiáš 53: 2, Matúš 26: 48-50). Keby mal navyše neobvyklé vlastnosti bez fúzov a dlhých vlasov, potom by ho Judáš dokázal upozorniť na vojakov namiesto toho, aby musel Ježiša stotožňovať s bozkom. Predchádzajúce správy v Biblii o Ježišovi, ktoré unikli a splývali medzi davmi, poskytujú ďalšie dôkazy o tom, že vyzeral ako väčšina ostatných mužov svojej doby. Okrem toho vieme, že Ježiš sa starostlivo riadil mozaikovým zákonom, ktorý zakazoval strihanie okrajov fúzov a strihanie bokombrady (3. Mojžišova 19:27, 21: 5).
.................


Polemika o horúcom Ježišovi, Božom synovi, ktorá sa začala po odvysielaní biblickej minisérie, spôsobila, že niektorí diváci a médiá si položili otázku, či vykreslenie Ježiša ako pekného alebo „fyzicky dokonalého“ (podľa CNN) ho v skutočnosti robí menej vzťahujúcim sa na publikum https://www.historyvshollywood.com/reelfaces/son-of-god/


P.s. oprava, vela veriacich. ja sa tiez ratam k veriacim


Naposledy upravil Scarlett dňa 2/5/2021, 00:52, celkom upravené 1 krát.
Share this post on:redditgoogle

Komentáre

Fotón
2/5/2021, 02:22Fotón
Viem, bolo to v trende tak 10 rokov dozadu. Portrét bol vytvorený na základe údajov, ako vtedy vyzeral priemerný žid. Na vonkajšom výzore ale nezáleží. Aj Pavol o tom písal, že Krista nepoznávame podľa tela. Na vonkajšie podoby si potrpia katolíci, tvorcovia modiel. Biblia nás však zoznamuje s Kristom podľa toho, čo učil.

Scarlett Súhlasí

Scarlett
2/5/2021, 00:49Scarlett
takto by mal podla vedcov vyzerat JK

Son of God Gh
Sponsored content
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.