Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Scarlett
Posts : 565
Join date : 10.01.2021
Zobrazit informácie o autorovi
21112021
Predstava Boha ako „inteligentného dizajnéra“, ktorý potrebuje stále niečo opravovať, je podľa môjho názoru oveľa menej dôstojná ako predstava, že celý „dizajn“ je jednoducho schovaný už vo vlastnom počiatku.


Iná vec je, že veľa vecí naozaj ešte nevieme vysvetliť. Naozaj napríklad nevieme, ako vznikol život. Musíme však mať na pamäti, že skutočnou vedou sa ľudstvo zaoberá iba veľmi krátku dobu. Ale máme všetky dôvody si myslieť, že ideme po správnej ceste, ktorej dôležitým (aj keď zatiaľ bohužiaľ prehliadaným) výsledkom je, že veda a „rozumné“ náboženstvo sú úplne kompatibilné. Myslím, že je veľmi nešťastné, keď niektorí veriaci ľudia obhajujú onú nedôstojnú predstavu Boha, ktorý sa priebežne zaoberá doplňovaním nestabilných nukleozidov, konštrukcií bakteriálnych bičíkov, neurónových sietí a podobných vecí, pretože nedokázal vytvoriť svet tak, aby sa tieto štruktúry „urobili samy evolučne). Robia tým ozajstné viere medvediu službu. Mimochodom, je zvláštne, ako niektorí kresťania považujú za podstatné veci, ktoré vôbec nemajú oporu v Písme, ktoré sú cudzorodými nánosmi z iných filozofií alebo dodatočnými špekulatívnymi prídavkami „cirkevnej tradície“ a ktoré podľa môjho názoru skutočnú vieru v dnešnom svete len diskreditujú. Treba zdôrazniť, že väčšina dnešných teológov, ba ani pápež, nemá s darwinizmom žiadny problém – iba trvajú na tom, že ten úplne prirodzený vývoj má akýsi smer a že teda evolúcia je akousi metódou stvorenia. Mnoho prominentných kozmológov a evolučných biológov boli veriaci - najvýraznejším príkladom je asi teológ, filozof a hlavne paleontológ jezuita P. Teilhard de Chardin. Ja sa považujem za veriaceho človeka (formálne som katolík) a trochu (dosť) mi vadí, že náboženstvo je ľuďmi bežne vnímané ako pochabá viera v zázraky, nadprirodzené bytosti a podobné hlúposti, ktorá je v zásadnom rozpore s vedou. Bohužiaľ k tomu prispievajú aj vzdelaní ľudia, ako kreacionisti resp. zástancovia ID. Títo ľudia, asi v dobrej viere, naozajstné náboženstvo veľmi poškodzujú.https://blog.aktualne.cz/blogy/vaclav-horejsi.php/vaclav-horejsi.php?itemid=1072&from=900

Scarlett Súhlasí

Share this post on:redditgoogle

Komentáre

Fotón
Faktom je, že veda nedokáže po dnes vysvetliť ani tak jednoduchú vec, ako napr. vznik Pythagorovej vety losovaním s písmenami a výberom z výsledkov. Ona je pri tom len banálna jednoduchosť voči zložitým bielkovinám. Tí čo poznajú kombinatoriku vedia prečo. ....A tí čo chcú klamať verejnosť vedia prečo to robia.

Skutočnosť je taká, že veci boli hneď od začiatku stvorené bezchybne. Keď však prišiel do sveta hriech, začalo sa to kaziť.
Scarlett
ako to je . je boh vecny opravar? Very Happy 
(som leniva ja viem. ale vysvetlito )
Sponsored content
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.