Diskusné fórum

Join the forum, it's quick and easy

Diskusné fórum
Diskusné fórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

avatar
Anonymný
Anonymný
14122020
Pozitívne myslenie:
Akékoľvek termíny, ktoré musíme dodržiavať, sú výsledkom nášho planovania. Sme to my, kdo hospodári so svojim časom, so svojim životom, so svojimi zážitkami. Je teda len na nás, aby sme si nechali čas na vydýchnutie, na relax, i na plné prežité okamžiky života a nemuseli pred dôchodkom smutno konštantovat, že sme sa celý život za niečím hnali a to niečo nám mimochodom vcelku uniklo medzi prstami.
Jediné, čo má v živote zmysel je naplno si prežiť a vychutnať každý jeho okamžik.

Zdroj: Dale Carnegie - Pruvodce úspešného človeka (zamestnaní, penize, čas a líder kolem nás
Share this post on:reddit

Komentáre

Scarlett
Duši, to je pekné . ale vieš keby ti chladnokrvne zavrazdil mamu, tak by si uz tak súcitny nebol , ze Very Happy


sorryyy za ten morbídny napríklad  Very Happy
avatar
Mám bývaleho kamaráda, feťáka, ktorého matka vyhodila z domu, predala byt a ostal na uliici. Pred tým sme spolu, za študenských čias, všade chodili. Teraz on chodí po väzniciach. Kradne. (Ne)dávno Som ho pritúlil u mňa na jeden deň a okradol moju mamu o parfémi. Nuž myslím naň ho, rád by Som mu pomohol, dá sa povedať, že súcitim s ním.
Scarlett
Dušan a ty sa snazíš zit tymto sposobom? alebo je to len téma pre diskusiu? 
akokolvek, dalajláma v podstate kopíruje Bibliu : "
4 Ale ja vám hovorím: Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú, 
Výňatky z (e)Kníh, (audio)Kníh, časopisov, webov... Zalozka45 aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je na nebesiach. Veď on dáva slnku vychádzať nad zlých i dobrých a posiela dážď na spravodlivých i nespravodlivých. 
Výňatky z (e)Kníh, (audio)Kníh, časopisov, webov... Zalozka46 Lebo ak milujete tých, ktorí vás milujú, akú odmenu môžete čakať? Vari to nerobia aj mýtnici? 
Výňatky z (e)Kníh, (audio)Kníh, časopisov, webov... Zalozka47 A ak pozdravujete iba svojich bratov, čo zvláštne robíte? Nerobia to aj pohania? 
Výňatky z (e)Kníh, (audio)Kníh, časopisov, webov... Zalozka48 Vy teda buďte dokonalí, ako je dokonalý váš nebeský Otec.


čize súcit/ láska k nepriatelovi je akt dokonalosti :-) [ a tym sa odlišujú, alebo by sa mali odlišovat krestania od neveriach ] ale tiez neznamená bezbrehy pacifizmus. skor ze dávat nepriatelom znova a znova šancu na mier. a správat sa k nim tak aby ten mier bolo mozné dosiahnut . a ked vládne medzi ludmi mier, je svet lepším miestom , všakze
avatar
Dalalámaj napísal:Meditácia o dvoch metódach súcitenia:
• Metóda zámeny ostatných za vlastnú matku. Prečo? Lebo v minulosti sme sa mnohokrát narodili a potrebovali sme veľa matiek.
• Metóda zámeny ostatných za vlastné ja. Prečo? Lebo sme na sebe závislí. Na to aby sme dostali chleba, pracovalo veľa ľudí.
Prečo? Cítime zodpovednosť za všetky bytosti, pociťujeme motiváciu pre zdokonaľovanie svojej schopnosti im slúžiť.

Dalajláma tvrdí, že musíme súcitiť jak spriateľmi, tak aj (ne)priateľmi, že ono ani o to až tak nejde, či je niekto priateľ, či (ne)priateľ. Treba súcitiť s každým. T.z. Dopomôcť sebe a druhým sa oslobodiť od starostí "problémov, utrpení, trápení, bolestí". Len tak budeme mať otvorené srdce. Súcit znamená prianie, želanie, aby druhé bytosti (ne)trpeli.
Lemmy
13/1/2021, 12:23Lemmy
Dušan napísal:Som toho názoru, že Boh nieje bytosť.

S pozdravom Dušan.

Dušan, ty si heretik.
avatar
Dalajláma napísal:Náš súčasný život je výsledkom našej karmy, našich predchádzajúcich skutkov. A naše budúce situácie, podmienky, z ktorých sa narodíme, príležitosti ktoré sa nám naskytnú, či nenaskytnú k tomu, aby sme v budúcnosti žili lepší život, to všetko závisí na karme nášho súčasného života, na súčasných skutkov.
Fotón
Je to tvoj názor, na ktorý máš samozrejme právo.
avatar
Som toho názoru, že Boh nieje bytosť. To znamená, že Boh "pravá podstata ja" je Nikto a Nič. Nikto sa chápe ako (polo)Boh bez mysle, eGa, sna, vedomia a emočného tela bolesti. Čiže Nikto "Som" znamená (ne)myseľ "myseľ Boha tu znamená ticho", Bytie, (ne)sen, (ne)vedomie, a jemné krehké energetické telo. Boh je ukrytý v každom človeku i mimo neho. Len málo ľudí si to uvedomuje.

Nič sa chápe ako Boh opak Bytia, čo znamená nie Som. Čiže opakom jemného krehkého energetického tela je Nič "(ne)priestor - jeden bod", ako prázdny priestor, vzduch, vesmír. Takto si vždy vyjasním pravú duchovnú podstatu ja.

"Nikto" (roz)plýva, (roz)púšťa, (roz)trúsa, (roz)prášuje, (pre)mieňa, či mení) prejavené "myseľ, sen, eGo, vedomie a emočné telo bolesti". Je to (ne)konečný proces transcedencie a transformácie.
Nikto je tak iba pozorovateľ "vedomý, prítomný, tichý, bdelý, vnímavý, dýchavý, či empatický", ako vnímavý pozorovateľ je zrakový, sluchový, hmatový, čuchový, chuťový. Ako empatický pozorovateľ je pozorujúci, vcítiaci sa, umožnujúc potreby a prosby. Nikto je aj dobrým poslucháčom, načúvačom.

"Nič" je výsledkom tejto trancedencie, transformácie. Totálna ničota a prázdnota. Je to (ne)viditeľná sila a energia - zdroj duchovna. Nie je to už ani pozorovateľ a ani poslucháč, načúvač. Je totálne nič.

Čo sa týka Ježiša Krista, tak mám s ním a jeho symbolom skúsenosti. Skorej sa prikláňam ku krížu ako ku Kristovi. Totiž ono kríž, mi pomohol v ťažkej dobe prekonať Insomniu "(ne)spavosť.

Ináč @Fotón, klobúk dole pred tebou, tvojim náboženstvom a pohľadom naň. Klobúk dole aj pred citáciami, či vyňatkami z biblie. Ja tot (ne)potrebujem. Čiže nabudúce, keď budeš citovať Krista, apoštolov, či koho iného, pre mňa to bude len ako taký citát. Mnohé znich sú do hĺbky tak zakorenené, že by Som musel nad jednou takou vetou sa na ňu sudtrediť, či si ju opakovať aj zo desakrát, aby Som ju pochopil.

S pozdravom Dušan.
Fotón
Ľudia robia obrovskú chybu, keď na základe zopár odstrašujúcich príkladov zanevrú na to-ktoré náboženstvo. Niekto by tak mohol odsúdiť aj ateizmus, keď sa pozrie na odstrašujúce príklady niektorých, čo šírili ateizmus. Napríklad komunistov. ......Aj darwinizmus by bolo možné takto odsúdiť na základe (dokonca) mnohých príkladov z prelomu 19/20 storočia, kedy bol darwinizmus využitý na rôzne genocídy angličanmi, prevažne v Afrike, ale aj inde. To, čo robil Hitler neskôr je iba slabý odvar z toho, čo páchali angličania v mene sociálneho darwinizmu ešte pred 2. sv. vojnou... O tom sa ale málo hovorí, lebo všetko zatienila 2 sv. vojna a holokaust. Je však nezmysel odsúdiť Darwinove vedecké pozorovania a systematickú prácu len preto, lebo to niekto zneužil. Pokiaľ si chceš urobiť názor o darwinizme, musíš si preštudovať výsledky jeho práce, nie skutky ľudí, ktorí toho používali ku genocídam. Rovnaké je to aj s náboženstvami. Existuje Kristus, existuje osobný Boh. Sám som sa o tom mohol presvedčiť. A nemá to nič spoločné s akýmsi náboženstvom, názvami a škatuľkami. Boh je osoba s ktorou je možné mať vzťah a spoznávať ju na cestách životom. Neosobná entita by nikdy nevymyslela živú bunku, výstavbový princíp atómového jadra a obalu, 4 interakcie s ich vlastnosťami - a vôbec, celý Vesmír. Také dielo vyžaduje inteligentné plánovanie. Bez osoby však niet inteligencie!
avatar
Mne to pripadá až moc fanatické. Všetky náboženstvá sú jedna od druhej zfanatizovane náboženstvá, pretože ľudia v ne veria. Chcú niekam patriť, chcú veriť, sú nimi akoby posadnutí vyznávať ono náboženstvo, pretože (ne)vedia.

Viera znamená náboženstvo a vedieť "Know-How" znamená duchovno.

Ja (ne)patrím ani k jednomu náboženstvu. Nie, že by ich (ne)uznával, ale mojim pravým náboženstvom je tak duchovno, meditácie, manifestácie, vizualizácie, kontemplovanie, dýchanie prány. Uznávam Boha ako (ne)prejavené Bytie "Som", "Nikto" a (ne)prejavené (ne)Bytie "nie Som" a "Nič". Je to podobné Budhizmu, ale nie Som ani "Bodhistava", "Arhat", "Thagattata" a ani "Sanjasin".


Dušan napísal:naplno prežiť svoj život a vychutnať každý jeho okamžik
Podstata tohto zmyslu je, že by sme nemali fantazirovat, okrádať sa tak o čas, ale naplno si "vychutnávať každý prítomný okamih". Fantazírovanie je psychologický čas, v ňom sa nachádzame v minulosti a budúcnosti.

Merateľný čas, teda prítomnosť, je tu a teraz. Zhmotnenie súborov myšlienok ako  plánov a cieľov, snov a túžob, prianí a želaní, nápadov a prosieb, príkazov a rozkazov do meratelneho času.

"Naplno prežiť svoj život"


Ale každý má svoje náboženstvo a riadi, či vedie sa podľa jeho písma svätého.
Fotón
Dušan napísal:Pozitívne myslenie:
Akékoľvek termíny, ktoré musíme dodržiavať, sú výsledkom nášho planovania. Sme to my, kdo hospodári so svojim časom, so svojim životom, so svojimi zážitkami. Je teda len na nás, aby sme si nechali čas na vydýchnutie, na relax, i na plné prežité okamžiky života a nemuseli pred dôchodkom smutno konštantovat, že sme sa celý život za niečím hnali a to niečo nám mimochodom vcelku uniklo medzi prstami.
Jediné, čo má v živote zmysel je naplno si prežiť a vychutnať každý jeho okamžik.

Zdroj: Dale Carnegie - Pruvodce úspešného človeka (zamestnaní, penize, čas a líder kolem nás

Až na tú poslednú vetu, vcelku súhlas. Pretože ešte existuje vyšší zmysel a ten má dosah na celú večnosť. Naše skutky ktoré vykonáme zanechávajú stopu už na tomto svete a majú dosah aj do života po smrti. Ježiš Kristus vykonal jeden taký skutok, keď vzal naše previnenia na seba a nechal sa zástupne za ne potrestať, aby bola uspokojená nutná spravodlivosť. Preto každý kto uverí v Krista a odovzdá mu svoj život, vstúpi po smrti do života večného. Inak by na to nemal nikto právo, pretože všetci zhrešili. Toto má teda ešte väčší zmysel, než "naplno prežiť svoj život a vychutnať každý jeho okamžik".
avatar
Život:
Vytvoriť si nadhľad je umenie, ale kto to dokáže, tomu sa ciele priblížia takmer na dosah. Avšak ani tí druhí nie sú na tom tak zle. Systematickou usilovnosťou a kopírovaním možno dosiahnuť tak výrazných úspechov a pozícii, ako tomu v živote najčastejšie býva.


Zásada je tu len jedna: Nebáť sa vziať svoj osud do vlastných rúk a pokúsiť sa dosiahnuť vše dostupnými prostriedkami cieľov, ktorých sme si vytýčili. A za dostupné prostriedky nemusíme považovať len to, čo vlastníme, alebo kde máme dobrých známych.


K nášmu  rastu a životnému úspechu, nám môže pomôcť prakticky všetko, čo existuje a o čom sa domnievame, že by nám to mohlo byť užitočné. Metód, ako všetkých tíchto vymožeností civilizácie (od masmédií, cez financie, funkcie, vplyvy či známych) využiť, je nespočetné množstvo, a ležia teraz pred nami, ako na dlani.


Je len na nás, aby sme pre seba vytvorili, len tú najvhodnejšiu a za jej pomoci realizovali svoje sny a priania. Pokiaľ budeme doopravdy dôsledný, sú už prakticky dnes splnené.


Zdroj: Dale Carnegie - Pruvodce úspešného človeka (zamestnaní, penize, čas a líder kolem nás

cherry cherry cherry cherry cherry cherry albino
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.